Wpis z mikrobloga

Ja mam poważne pytanie do Was xD
Chciałbym wiedzieć od znawców na wykopie, czy dokonałem tutaj wykroczenia. Nikt mnie nie zatrzymał ani nic, ale jestem młodym kierowcą i chcę się doskonalić w każdym aspekcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyprzedziłem tu na pasach? Jechałem na tempomacie i skupiłem się na tym zatrzymywanym z naprzeciwka samochodzie i policjancie, który chciał przejść obok pasów i nie zauważyłem samochodu obok, który hamuje, ponieważ widzi policjanta
#polskiedrogi #prawojazdy
Dawo9889 - Ja mam poważne pytanie do Was xD
Chciałbym wiedzieć od znawców na wykopie...
  • 157
@Dawo9889: Zapewne przebiega bo wszyscy maja w pompie ograniczenie do 70 co poniekąd potwierdza obecność patrolu w tym miejscu. Jak zwykle - infrastruktura ok (co nie znaczy że nie mogłaby być lepsza) a problem jest za kółkiem.
@Dawo9889

Jechałem na tempomacie i skupiłem się na tym zatrzymywanym z naprzeciwka samochodzie i policjancie


To może przesiądź się na komunikację miejską, a prawo jazdy oddaj do urzędu.
@Dawo9889:

@janekplaskacz: Nie, ja wypieram tylko to, że na drodze każdy sobie może przyhamować do 0 i wymuszać na innych wyprzedzanie na przejściu dla pieszych


@Dawo9889: owszem może ale nikt tak nie robi. A nawet jeśli to szkoda z tego niewielka, ot utrata kilku sekund. A zysk z przepisu to potencjalnie wiele uratowanych żyć na pasach. Dla mnie rachunek jest prosty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Dawo9889:

Nie, ja wypieram tylko to, że na drodze każdy sobie może przyhamować do 0 i wymuszać na innych wyprzedzanie na przejściu dla pieszych


Tak samo każdy może hamować bez potrzeby i sprawdzać, czy zachowałeś odstęp. Dlaczego zakładasz, że ludzie jeżdżą po to, żeby zrobić ci problem? Jesteś pępkiem świata, uważasz, że wszyscy się na ciebie uwzięli?

Ten przepis nie wziął się znikąd, ma chronić pieszego. A jego wagę potwierdza ilość
@ArchDelux: Dokladnie, to jest rozwiazanie wszystkich problemów na drogach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szkoda tylko, że komunikacja miejska istnieje tylko w miastach
@Mithrindil: Zgadzam się z tym bezpieczeństwem. Dalej uważam tę akurat sytuację za patową, ale przynajmniej dzięki temu będę właśnie też na takie uważał
Co jest złego w przejściu na filmie?


@Mithrindil: Może to że nie powinno w ogóle powstać? Powinny być światła na przycisk albo nie powinno być tam tego przejścia i tyle. Na każdym kroku zrzucanie odpowiedzialności na kierowców i jeszcze tworzenie takich przejść #!$%@?. I teraz każdy jadąc tamtędy musi sprawdzać czy nikt do pasów się nie zbliża, czy nie wyprzedza przed nimi i jeszcze patrzeć czy nikt ze skrzyżowania się nie
Ja mam poważne pytanie do Was xD

Chciałbym wiedzieć od znawców na wykopie, czy dokonałem tutaj wykroczenia


@Dawo9889:

każdemu zdarza się popełniać błędy


To zdecyduj się, czy drwisz z bezpieczeństwa i przepisów i chwalisz się własnymi brakami w wiedzy zakresu prowadzenia samochodu, czy kajasz sie, bo "może się zdarzyć". Typowy wykopek jest typowy.

Fajnie się jedzie za takimi jak Ty. W 5 minut w mieście można im zrobić piękną filmografię do
@CREATE_USER: Przecież przejścia nie powstają z dupy tylko są przepisy, dobre praktyki projektowe, postulaty mieszkańców. To nie te czasy że jakiś Czesław decyduje że tu będzie przejście a tu nie. Projektant się na tym zna, analizuje potrzeby mieszkańców i dobiera odpowiednio infrastrukturę. Tutaj ewidentnie masz skrzyżowanie dwóch dróg zaraz za przejściem. Wokół pełno domów i obiektów. Pieszy idzie wzdłuż drogi poprzecznej, chce iść dalej i dlatego jest przejście, w pełni uzasadnione.