Wpis z mikrobloga

Ja mam poważne pytanie do Was xD
Chciałbym wiedzieć od znawców na wykopie, czy dokonałem tutaj wykroczenia. Nikt mnie nie zatrzymał ani nic, ale jestem młodym kierowcą i chcę się doskonalić w każdym aspekcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyprzedziłem tu na pasach? Jechałem na tempomacie i skupiłem się na tym zatrzymywanym z naprzeciwka samochodzie i policjancie, który chciał przejść obok pasów i nie zauważyłem samochodu obok, który hamuje, ponieważ widzi policjanta
#polskiedrogi #prawojazdy
Dawo9889 - Ja mam poważne pytanie do Was xD
Chciałbym wiedzieć od znawców na wykopie...
  • 157
  • Odpowiedz
@Dawo9889: Nie no mandacik jak nic, ale generalnie rzecz biorąc ten przepis jest kulawy. Co byłoby gdybyście jechali równo, ale np Gosciu jadący lewym pasem przyhamował przed przejściem celowo to wtedy tego wyprzedzasz? I mandat za wyprzedzanie na pasach? To bez sens.
  • Odpowiedz
@Dawo9889: Spoko. Jeżdżę już jakiś czas i sam czasami popełniam błędy i później sam przed sobą cisne z siebie bekę jaki głupi jestem. Zwykle przez nieuwagę.
Każdy jeden tutaj #!$%@?ł nie raz, nie dwa jakaś popelinę na drodze.
  • Odpowiedz
@Dawo9889: najpierw piszesz, że dobra rozumiesz swoją winę, za chwilę zaczynasz #!$%@?, że w takiej sytuacji każdy może wymusić wykroczenie i dostajesz ból dupy, że inni się #!$%@?ą na twoje #!$%@?.

Nikt bez sensu nie hamuje do zera, żeby coś wymusić bez powodu. Na nagraniu kierowca zwolnił. Może dlatego, że zobaczył policjanta, ale nie było to do zera. Zbliżając się do przejścia ma prawo zwolnić, bo ma zachować szczególną ostrożność.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dawo9889: wiem że to wykop i zaraz dostanę wiadrem pomyj, ale dla mnie jak nikt nie stoi przy pasach to wyjebka, nawet bym się nie zastanawiał i normalnie bym wyprzedził.
  • Odpowiedz
@Dawo9889: Było kilka sytuacji tutaj opusaych gdzie policja jadąc lewym pasem w mieście zwalniała przed pustym przejściem i szukała jeleni, którzy ich wyprzedza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dawo9889: Takie prawo- pieszy i pedalarz są święci, a ty najlepiej stań dęba bo sobie dwie baby #!$%@?ą przy pasach.
Na filmie książkowe wyprzedzanie na pasach i tak- możesz dać po heblach i wymusić wyprzedzanie na pasach, bo żyjemy w kartonowym #!$%@?łku z przepisami robionymi w przypływie różnych zrywów, ostatni był "na tych złych kierofcuf".
  • Odpowiedz
@Dawo9889: jak mozna nie zauwazyc samochodu obok. #!$%@? niektorzy ludzie to mam wrazenie są wyjęci z dupy i nie potrafią ogarnąć wiekszosci rzeczy. Gdzie ta inteligencja? Wyłącza sie? O co tu chodzi?
  • Odpowiedz
Czyli jak widzę policjanta w okolicy przejścia dla pieszych to mogę chamsko przyhamować i wymusić na tym drugim wyprzedzanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będzie na przyszłość. Chore prawo


@Dawo9889:

Tak, to jest jeden z najgłupszych przepisów ale ciężko by było ująć jego inaczej aby debile nie wyprzedzali „naprawdę” na przejściu. Bo sorry ale jadę sobie 50 swoim pasem a ktoś wlecze się 30 i cyk mandat.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CREATE_USER:

Ale czaisz że nasranie przejść na każdym skrzyżowaniu tylko zwiększa szansę na uszkodzenie pieszego?


Tu trochę poprawię. Akurat skrzyżowania (na normalnych drogach, nie na drogach, gdzie faktyczną prędkość jest niska, bo np. jest ograniczona infrastrukturą) to są te miejsca, gdzie przejścia być powinny. Nie powinno ich być nasrane w pozostałych miejscach. Powinny być stosowane infrastrukturalne ograniczenia prędkości a nie nawalanie przejść z nadzieją, że kierowcy je uszanują. Przejścia powinny
  • Odpowiedz