Wpis z mikrobloga

Ja mam poważne pytanie do Was xD
Chciałbym wiedzieć od znawców na wykopie, czy dokonałem tutaj wykroczenia. Nikt mnie nie zatrzymał ani nic, ale jestem młodym kierowcą i chcę się doskonalić w każdym aspekcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyprzedziłem tu na pasach? Jechałem na tempomacie i skupiłem się na tym zatrzymywanym z naprzeciwka samochodzie i policjancie, który chciał przejść obok pasów i nie zauważyłem samochodu obok, który hamuje, ponieważ widzi policjanta
#polskiedrogi #prawojazdy
Dawo9889 - Ja mam poważne pytanie do Was xD
Chciałbym wiedzieć od znawców na wykopie...
  • 157
  • Odpowiedz
  • 1
@Dawo9889 najlepiej i najbezpieczniej by było gdyby to było przejście z światłami ale jest jak jest więc trzeba uważać i hamować razem z samochodem z pasa obok. Dzięki temu uda Ci się nie potrącić kogoś na pasach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mithrindil:

Jeżeli kierowca ignoruje przejścia bo jest ich za dużo to powinien oddać prawo jazdy i przesiąść się w autobus.


To jest tak głupi argument, że szkoda gadać. Nie ma w nim niczego praktycznego. Jak chcesz spowodować, żeby ludzie oddali te prawo jazdy? W jaki sposób twoje życzenie poprawiło sytuację?
  • Odpowiedz
@zenon_z_chorzowa1: chyba nie odróżniasz pytania od drwin w internecie. Ale cóż w tym dziwnego, skoro Twoim największym osiągnięciem jest trzymanie prawka w portfelu przez lat 20 i chwalenie się tym na portalu ze śmiesznymi obrazkami, gdy nawet nikt nie pytał.
  • Odpowiedz
zesraj się bardziej i jeszcze zwyzywaj xD


@Dawo9889: standard. Ostatnio pytałem, gdzie wedlug prawa zaczyna się "bezpośrednio przed przejściem" i gdzie dokładnie według prawa, a nie chłopskiego rozumu" zaczyna się i kończy wyprzedzanie.
Też mi chcieli prawko zabierać, a mylili pojęcia wyprzedzanie,mijanie, omijanie xD
  • Odpowiedz
A co powiecie o tym przypadku, 70kmh ktoś z prawego pasa chce skręcić w prawo więc musi zredukować prędkość do 15, więc wszyscy po lewej muszą dać po hamulcach mimo że nikogo na pasach nie ma? Moja codzienność w Rzeszowie :D


@Paterr_S: Tak
  • Odpowiedz
@Zady_i_walety stosowanie się do bezsensownych zasad jest zrozumiałe, w obawie o kare, ale popieranie tego to czysta głupota


@Paterr_S: Ale co jest bezsensowne? Nie ma wyprzedzania przed/na przejściu i kropka. Jeśli to twoja codzienność to tym bardziej powinieneś wiedziec że tam tak jest i się stosować. W Krakowie jest kilka takich miejsc, z tym, ze tam jest obniżenie prędkości do 50km. Wg mnie to twoje rzeszowskie tez ma takie
  • Odpowiedz
@Zady_i_walety jest 70 możesz sprawdzić na google maps, stosuje się, ale nie jestem za tym, jak by mi kazali w urzędzie przed wejściem zrobić fikołka pod karą grzywny 3000 to też bym zrobił, ale bym tego nie popierał, za to Ty byś mówił że fikołek jest obowiązkowy i kropka xD
  • Odpowiedz
A co powiecie o tym przypadku, 70kmh ktoś z prawego pasa chce skręcić w prawo więc musi zredukować prędkość do 15, więc wszyscy po lewej muszą dać po hamulcach mimo że nikogo na pasach nie ma? Moja codzienność w Rzeszowie :D


@Paterr_S: Masz zwolnić do prędkości samochód skręcającego, po minięciu skrzyżowania przyspieszasz do 70, ot cała logika zachowania szczególnej ostrożności - tracisz na tym manewrze jakieś 5 sekund
  • Odpowiedz
@Dawo9889: ogólnie to musisz sobie ten nawyk wyrobić i tyle. Ja w większości przypadków w ogole nie tracę widoczności na przejście i okolice, bo siedząc w busie mam na tyle wysoko oczy, że auto na pasie obok nic mi nie zasłania. Ale przepis jest przepis.
  • Odpowiedz
@Dawo9889: wiem że to wykop i zaraz dostanę wiadrem pomyj, ale dla mnie jak nikt nie stoi przy pasach to wyjebka, nawet bym się nie zastanawiał i normalnie bym wyprzedził.


@wieszcodzi: To niechcij żebyś mnie mijał na takim przejściu, z wielką przyjemnością wysłałbym film na stopagresjidrogowej tak żebyś się nauczył jak się jeździ prawidłowo
  • Odpowiedz
czy dokonałem tutaj wykroczenia


@Dawo9889: Jak najbardziej, jeszcze jak. Jednocześnie uważam, że tego typu przejścia przez dwa pasy lub więcej bez sygnalizacji nie powinny w ogóle istnieć.
  • Odpowiedz