Wpis z mikrobloga

Chciałbym serdecznie podziękować mireczkowi @Alien07, który podpowiedział mi co jest przyczyną problemu w moim starym telewizorze, dzięki czemu mogłem samodzielnie dokonać naprawy. Pacjentem był Philips 49PUS6561/12, który był już spisany na traty. Autentycznie chciałem zawieźć go do punktu odbioru odpadów, bo myślałem, że usterka jest poważna i droga w naprawie. Jakiś czas temu kupiłem nawet nowy telewizor, a ten poszedł w odstawkę. Zupełnie przypadkiem trafiłem na wpis @bury256, w którym wspomniany wyżej @Alien07 wyjaśnił, że problem z plamami na ekranie to tylko odklejone soczewki. Dziś rozebrałem telewizor i wkleiłem wszystkie 84 soczewki. Pacjent przeżył i ma się dobrze. Co więcej okazało się, że jeszcze może nam długo posłużyć, bo pomimo że ma już swoje lata (2016), bez problemu działa w nowym standardzie telewizji naziemnej. Z drutu miedzianego 2,5mm² poskręcałem dla próby antenę biquad i znalazłem 63 kanały xD

Jeszcze raz dziękuję Ci mirku, dzięki Tobie sprzęt dostał drugie życie a ja nie wyprodukowałem kolejnych elektrośmieci.

#wykop #oswiadczenie #diy #rtv #telewizory #naprawiajzwykopem #ekologia
Pobierz
źródło: comment_1659801550y8S86qUUpT3pdAyex4mUpj.jpg
  • 91
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3stko: dokładnie w tym samym modelu wymieniłem wszystkie paski na nowe bo wysiadła cześć diód.
Na twoim miejscu rozbierając TV do tego etapu, zamiast kleić soczewki wymienił bym komplet bo nie wiadomo za ile zaczną gasnąć.
Za LEDy z aliexpress płaciłem 80zl.
@L3stko mojej babci naprawiałem tak philipsa tylko zamiast dać nowe paski, to wymieniłem spalone diody na jakieś żółte, byle by reszta świeciła i działało to tydzień, spaliły się inne LEDy, to kupiłem nowe listwy za 200 PLN robię drugi raz ale porządnie to przy zakładaniu matrycy, pekła mi ona na rogu (°° bo jakiś #!$%@? plastik nie chciał zaskoczyć i teraz ten
@jackieboy: zacznij od przejrzenia filmików na YT z naprawami philipsów. Trzeba zdjąć tylną obudowę, tylko żeby to zrobić musisz odpiąć trzy taśmy: dwie pod klapką serwisową a jedną przy czujniku pilota (dolny prawy róg patrząc od frontu). Później odkręcasz srebrną ramkę. Teraz możesz już odpiąć panel LCD (dwie taśmy). Zdejmujesz panel a następnie ramkę podtrzymującą składającą się z czterech części. Teraz masz dostęp do tych białych elementów rozpraszających światło. Sklej sobie
@L3stko: od roku mam tv od teścia

Padł im i wyświetlał zielone kwadraty
Kupili nowy ale mówiłem że spróbuję w piekarniku główna płytę zreballowac
wczoraj robiłem to chyba 7 lub 8raz
180stopni i 8 minut wygrzewania załatwia sprawę na 2-3 miechy
Jak jebnie kupimy nowy

To nie jest rebaling, tylko pewnie jakieś koło pęknięcia, nowe telewizory mają cynę bezołowiowa, która topi się w duuuuzo większej temperaturze
@L3stko: tez wymienialem z pol roku temu cale tasmy bo czesc diod nie swiecila, a po pol roku tez mam takie plamki i nie wiem czy czasem tez sie nie odkleily. Ale zeby po pol roku? ( ͡° ʖ̯ ͡°)