Wpis z mikrobloga

Chciałbym serdecznie podziękować mireczkowi @Alien07, który podpowiedział mi co jest przyczyną problemu w moim starym telewizorze, dzięki czemu mogłem samodzielnie dokonać naprawy. Pacjentem był Philips 49PUS6561/12, który był już spisany na traty. Autentycznie chciałem zawieźć go do punktu odbioru odpadów, bo myślałem, że usterka jest poważna i droga w naprawie. Jakiś czas temu kupiłem nawet nowy telewizor, a ten poszedł w odstawkę. Zupełnie przypadkiem trafiłem na wpis @bury256, w którym wspomniany wyżej @Alien07 wyjaśnił, że problem z plamami na ekranie to tylko odklejone soczewki. Dziś rozebrałem telewizor i wkleiłem wszystkie 84 soczewki. Pacjent przeżył i ma się dobrze. Co więcej okazało się, że jeszcze może nam długo posłużyć, bo pomimo że ma już swoje lata (2016), bez problemu działa w nowym standardzie telewizji naziemnej. Z drutu miedzianego 2,5mm² poskręcałem dla próby antenę biquad i znalazłem 63 kanały xD

Jeszcze raz dziękuję Ci mirku, dzięki Tobie sprzęt dostał drugie życie a ja nie wyprodukowałem kolejnych elektrośmieci.

#wykop #oswiadczenie #diy #rtv #telewizory #naprawiajzwykopem #ekologia
L3stko - Chciałbym serdecznie podziękować mireczkowi @Alien07, który podpowiedział mi...

źródło: comment_1659801550y8S86qUUpT3pdAyex4mUpj.jpg

Pobierz
  • 91
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3stko: dokładnie w tym samym modelu wymieniłem wszystkie paski na nowe bo wysiadła cześć diód.
Na twoim miejscu rozbierając TV do tego etapu, zamiast kleić soczewki wymienił bym komplet bo nie wiadomo za ile zaczną gasnąć.
Za LEDy z aliexpress płaciłem 80zl.
@L3stko: naprawiłem tak TV staruszkom. Nie dawał obrazu, tylko lekkie podświetlenie. W serwisie powiedzieli, że trzeba wymienić płytę główną, a koszt to polowa nowego, więc XD. Obejrzałem tutoriale na YouTube, rozebrałem i znalazłem spuchnięty kondensator. Kupiłem nowy za 2,5zł, przelutowałem Lutolą i działa do dzisiaj. Serwis Samsunga mnie nienawidzi XD