Wpis z mikrobloga

Wystarczy doinwestowaćw angielski na wysoki poziom/biegły i wszędzie się dogadasz.


@snup-siup: gówno prawda, do podróżowania lepiej znać 2-3 języki średnio niż angielski jak królowa Elżbieta. Są rejony gdzie dużo lepszy jest hiszpański, rosyjski albo arabski. Ja osobiście byłem w miejscach, gdzie nawet obsługa w hotelach miała problemy w dogadaniu się po angielsku.
Fajnie by było jakbyśmy razem, wzajemnie cisnęli rozwój języka międzysłowiańskiego. Wiem że mnóstwo byłoby przeciw ale w kupie siła i mogłoby to zacząć nas w końcu integrować.


@xaliemorph: Jestem za angielskim w nauce, technice i businessie (docelowo jako OBOWIĄZKOWYM języku, bo teraz jest tylko domyślnym), może domyślnie wprowadzać jako dodatkowy język wiadomości - natomiast dla kultury i sztuki pozostawić języki narodowe.

Międzysłowiański - moim zdaniem jest absolutnie zbędny - bo wnosi
fajnie widać, źe co z tego, że tyle ludzi używa mandarynski, ale tylko i wyłącznie oni. I tu jest problem Anglik czy ja znając język angielski dogadam się praktycznie wszędzie. Taki chińczyk/ portugalczyk czy hindus już poza swoim domem z nikim się nie dogada. Więc ilość jedno drugie proportion native speaker i tutaj chińczycy tego nie nadrobią nigdy.
@jestem_na_dworzu: 100 milionów najbogatszych ludzi w Europie mówi po niemiecku


@spiegelglas: tak masz rację! Niemiecki jest najlepsieszy! Dlatego w 10 krajach z najwyższym PKB per capita są takie niemieckojęzyczne potęgi, jak Liechtenstein oraz częściowo niemieckojęzyczne tytany: Luksemburg i Szwajcaria. Nie, to co taka Irlandia, czy USA.
Nie zapominajmy też o całej masie krajów z tego zestawienia, które powszechnie uczy niemieckiego:

Ale to nie koniec! Nie ograniczajmy się do najbogatszych. Spójrzmy
@GokuMK: Typowe zachowanie na wykopie.. spotykam się z nim praktycznie co chwilę.
1. Ktoś wygłasza jakieś błędne stwierdzenie.
2. Inna osoba zwraca uwagę na to, że to nieprawda.
3. Osoba, która wygłosiła błędne stwierdzenie nie potrafi przyznać się do błędu. Zamiast tego stara się bronić swojej racji.

Jakbyś napisał "prawie" nie mieli kolonii to nikt by się nie czepiał.
Jakbyś napisał "prawie" nie mieli kolonii to nikt by się nie czepiał.


@wiverna: to jest wada korzystania z internetu na smartfonie. Staram sie pisac mozliwie krotkie wypowiedzi, ile mozna stukac w ekran.