Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś jeszcze wierzy i w ideę równouprawnienia płci i równych praw kobiet i mężczyzn to niech przestanie teraz.
Co łączy te dwie osoby? Oboje są Ukraińcami.
Co je dzieli? Ona żyje, a on nie.
Dlaczego? Bo ona jest kobietą i mogła ewakuować się ze strefy wojny, a on jest mężczyzną i dostał zakaz opuszczania kraju.
Dlaczego? Bo mężczyźni mają mniejsze prawo do życia niż kobiety.

On był studentem i studiował zdalnie na SGH ze swojego domu obwodzie kijowskim. Gdyby nie pandemia, pewnie studiowałby w Warszawie. Niestety 24 lutego dostał zakaz opuszczania kraju. Zginął od odłamków ostrzału artyleryjskiego

Ona jest oficerem ukraińskiej armii w randze sierżanta. Mogła opuścić kraj i kontynuoować bezpieczne życie za granicą.

On zostanie niedługo zapomniany. Ona będzie zdobywać kolejne medale na igrzyskach olimpijskich.

Ale powtarzajcie za mną: piekło kobiet, piekło kobiet, piekło kobiet...

#ukraina #wojna #dyskryminacjamezczyzn #pieklokobiet #lewackalogika #pieklomezczyzn
Pobierz sildenafil - Jeżeli ktoś jeszcze wierzy i w ideę równouprawnienia płci i równych praw...
źródło: comment_1659517169zLFER5VUwfaHyhkECZwDzt.jpg
  • 144
@sildenafil ale wiesz, że mężczyźni też się legalnie ewakuowali? Jedyny rodzic, albo jak kobieta pracowała w służbie zdrowia, a on się mógł dziećmi zająć? Wtedy też powiesz, że jakieś piekło i brak równouprawnienia?
Bo wiele osób cały czas kłamie, że w nie-patriarchalnych krajach jest inaczej i panuje równość. A ja udowadniam, że nieprawda: nawet w patriarchalnej Polsce nie ma jeszcze obowiązkowej służby wojskowej, a w feministycznej i równościowej Finlandii jest - tylko dla mężczyzn.


@sildenafil: Bo milcząco ulegasz narracji feministycznej. "Patriarchat" to nie jest jakiś konstrukt kulturowy, tylko zwyczajna, biologiczna rzeczywistość. Mężczyźni są silniejsi, bardziej pomysłowi, kreatywni i skuteczniej bronią społeczeństwa przed zagrożeniem.

Trzeba
@Szalom: ona jest pionkiem. Gdyby ona nie przyklepała to zrobiłby to ktoś inny. I nie napisałam, ze nie wolno ci narzekać, ale że faceci sami sobie to zrobili, a wyglada to tak, jakby pretensje szły do kobiet. Akurat my się w wasze wojsko nie mieszamy, a w tematy aborcyjne zamieszany jest kto? Starzy politycy i księża.
@Ahhahansjahs: Nie ma żadnego znaczenia co ja bym zrobił. Pytanie brzmi: czy wolno przerwać czyjeś życie, żeby ratować życie drugiej osoby. I nie widzę powodu dlaczego przeciętna kobieta miałaby mieć w tym względzie więcej do powiedzenia niż wykształcony etyk.
On był studentem i studiował zdalnie na SGH ze swojego domu obwodzie kijowskim. Gdyby nie pandemia, pewnie studiowałby w Warszawie. Niestety 24 lutego dostał zakaz opuszczania kraju.


@sildenafil: To ciekawe, gdyż studenci generalnie są puszczani z Ukrainy.
rekompensatę dla mężczyzn za większe obowiązki i większe poświęcenie


@sildenafil: Tylko gdy je wykonałeś, czy też w czasie 100 letniego pokoju masz mieć przywileje tylko dlatego, że w razie wojny może kiedyś, a może nigdy będziesz zmuszony być mięsem armatnim? Właśnie.
@Ahhahansjahs: I co ja się mieszam w sprawy aborcji? OP się miesza? Po cholerę jest twój obrzydliwy komentarz? Nic sobie sam nie zrobiłem to jakieś #!$%@? ze mam te same genitalia (i na tym podobieństwa się kończą) co mocodawcy to mam odpowiadać za to? Czy co łaskawie być świadomym tego? Co następne, hitler i Stalin tez mieli fiuta jestem winny ii wojny światowej? #!$%@? xd

Żadne pretensje nie ida do kobiet
Pytanie brzmi: czy wolno przerwać czyjeś życie, żeby ratować życie drugiej osoby.


@kilemile: Odróżnij życie, czyli kobietę tu i teraz, na której zależy pewnie kilka osób, która jest dla kogoś ważna i nie chcą by umierała od płodu, który nie żyje, nie czuje, nie ma świadomości ,z nikim nie ma więzi, nie cierpi.

Rachunek jest tylko jeden.

Aha. I dodatkowo takie dziecko bez matki lub z matką chorą po takiej zagrożonej