Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś jeszcze wierzy i w ideę równouprawnienia płci i równych praw kobiet i mężczyzn to niech przestanie teraz.
Co łączy te dwie osoby? Oboje są Ukraińcami.
Co je dzieli? Ona żyje, a on nie.
Dlaczego? Bo ona jest kobietą i mogła ewakuować się ze strefy wojny, a on jest mężczyzną i dostał zakaz opuszczania kraju.
Dlaczego? Bo mężczyźni mają mniejsze prawo do życia niż kobiety.

On był studentem i studiował zdalnie na SGH ze swojego domu obwodzie kijowskim. Gdyby nie pandemia, pewnie studiowałby w Warszawie. Niestety 24 lutego dostał zakaz opuszczania kraju. Zginął od odłamków ostrzału artyleryjskiego

Ona jest oficerem ukraińskiej armii w randze sierżanta. Mogła opuścić kraj i kontynuoować bezpieczne życie za granicą.

On zostanie niedługo zapomniany. Ona będzie zdobywać kolejne medale na igrzyskach olimpijskich.

Ale powtarzajcie za mną: piekło kobiet, piekło kobiet, piekło kobiet...

#ukraina #wojna #dyskryminacjamezczyzn #pieklokobiet #lewackalogika #pieklomezczyzn
Pobierz
źródło: comment_1659517169zLFER5VUwfaHyhkECZwDzt.jpg
  • 144
@sildenafil: kobiety na wojnie byłyby bezużyteczne, chyba że w kuchni, to co innego. Dobrze że nie ma przymusu dla kobiet, ale tym bardziej nie powinno być dla mężczyzn. Kto chce ginąć, niech se ginie, kto chce żyć, niech se żyje.


@BadSebastian Izrael jakoś ma inne zdanie na ten temat i jakoś nie narzekają.
No ale co to za różnica? Gdy przychodzi do tematu podatków, to tacy jak ty mają identyczne podejście, dostrzegacie „przywileje” podatkowe i chcecie je odebrać, zamiast wyrównywać.


@kezioezio: Różnica taka, że w jednym przypadku mi się nie poprawia, a w drugim poprawia. I kim są "tacy, jak ja"? O czym ty mówisz w ogóle? Spróbuj bez urojeń i tworzenia chochoła, to ci wytłumaczę, o co chodzi.
Ty dostrzegasz przywileje i chcesz je odebrać, zamiast wyrównywać prawa.


@aegispolis: Bo jak pisałem wyżej: jestem realistą. Nie ma kraju na świecie, który pozwoliłby wyjechać z kraju mężczyznom podczas wojny. Życie mężczyzny jest mnie warte niż życie kobiety warte w oczach społeczeństwa, więc każde państwo zastosuje przymus.

Jedyna opcja jakiegokolwiek poczucia sprawiedliwości to albo upowszechnienie poboru, albo dodatkowe prawa dla mężczyzn w ramach rekompensaty za większe obowiązki.
@sildenafil: Rozmawiałem niedawno o tym z moją kuzynką. Gdzie jest ten patriarchat skoro faceci giną rozszarpywani przez ostrzał artyleryjski a kobiety mogą na legalu uciec na drugi koniec świata i nikt nie ma pretensji? Otóż kochani, wojnę wywołali mężczyźni więc niech sobie w niej umierają xD #!$%@? mać, wykształcona kobieta po 40, matka 2 dzieci. Co lepsze to nie jest odosobniona opinia, mnóstwo kobiet serio uważa, że świat zasadniczo dzieli się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aegispolis: jesli nierownosc wynika z posiadania przywilejow to nalezy je zlikwidowac.

Musisz otworzyc sie na myslenie. Zmuszenie do walki za swoja ojczyzne i mozliwosc opuszczenia kraju sa ze soba powiazane. Z jednej strony dla wszystkich (dotyczy tylko mezczyzn) wypadaloby to zlikwidowac ale jesli by zmuszac do tego kobiety i odebrać im przywilej mozliwosxi ucieczki z kraju to tez by byla jakas rownosc.

Pytanie ktorej chca feministki, feministki z reguly daza do
@Ahhahansjahs: Ciekawe kto ustanowił (a właściwie przyklepał) takie prawo ze musisz rodzić martwe płody zagrażające twojemu życiu w tym kraju? Kobieta Julia Przylebska? To kobiety kobietom zgotowały ten los wiec nie wolno ci narzekać xd victim blaming jest mocny w tym wątku

@aegispolis: Bzdura co ty piszesz. W Szwecji czy Norwegii z tej samej przyczyny obowiązkowa służba wojskowa jest neutralna płciowo i obowiązuje tak samo kobiety i mężczyzn i nikt
@sildenafil

W Polsce pewnie tak. Ale w takiej Finlandii premierem jest kobieta, 12 z 17 ministerstw prowadzą kobiety, 48% parlamentu to kobiety...a obowiązkowa służba wojskowa dotyczy tylko mężczyzn. To tutaj komu dziękować?


Najpierw mówisz o przypadku ukraińskim, później fińskim. Czemu nie napiszesz w takim razie czegoś o państwach muzułmańskich?

Bzdura. Ty dostrzegasz przywileje i chcesz je odebrać, zamiast wyrównywać prawa. Facetom nic się nie poprawia, tylko kobietom się pogarsza. Chłopie to widać.
@philosophy:

Ona mogła wyjechać, bo zawody i przygotowanie. Czemu nie czepiasz się np. chłopaków z Ukrainy, którzy brali udział w Eurowizji, a później koncertowali np. w Gdańsku? Wcześniej też nagrywali w Polsce i się przygotowywali?

Bo każda kobieta mogła wyjechać, nawet żołnierka, lekarka, pielęgniarka czy ratowniczka medyczna, studentka też.

A niemal żaden mężczyzna nie mógł wyjechać, z drobnymi wyjątkami, nie ważne czy spawacz, student, filolog czy 18-letni uczeń szkoły muzycznej tudzież
jaki obowiązek obrony ojczyzny ? gościu kto chce iść na front niech idzie reszta może uciekać zarówno kobiety jak i mężczyźni


@BeQuickk: tak może być, ale warto też wprowadzić prawo, że co obroni to jego, a ci co uciekli tracą zostawiony majątek, skoro porzucili go na pastwę wroga ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ma żadnego powodu, aby obrońca bronił czegokolwiek co należy do uciekających.

Jak ktoś będzie