Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś jeszcze wierzy i w ideę równouprawnienia płci i równych praw kobiet i mężczyzn to niech przestanie teraz.
Co łączy te dwie osoby? Oboje są Ukraińcami.
Co je dzieli? Ona żyje, a on nie.
Dlaczego? Bo ona jest kobietą i mogła ewakuować się ze strefy wojny, a on jest mężczyzną i dostał zakaz opuszczania kraju.
Dlaczego? Bo mężczyźni mają mniejsze prawo do życia niż kobiety.

On był studentem i studiował zdalnie na SGH ze swojego domu obwodzie kijowskim. Gdyby nie pandemia, pewnie studiowałby w Warszawie. Niestety 24 lutego dostał zakaz opuszczania kraju. Zginął od odłamków ostrzału artyleryjskiego

Ona jest oficerem ukraińskiej armii w randze sierżanta. Mogła opuścić kraj i kontynuoować bezpieczne życie za granicą.

On zostanie niedługo zapomniany. Ona będzie zdobywać kolejne medale na igrzyskach olimpijskich.

Ale powtarzajcie za mną: piekło kobiet, piekło kobiet, piekło kobiet...

#ukraina #wojna #dyskryminacjamezczyzn #pieklokobiet #lewackalogika #pieklomezczyzn
sildenafil - Jeżeli ktoś jeszcze wierzy i w ideę równouprawnienia płci i równych praw...

źródło: comment_1659517169zLFER5VUwfaHyhkECZwDzt.jpg

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: To nie płaćmy przedstawicielom zawodów, którzy mogą być w każdej chwili wezwani zgodnie z umową do pracy w sytuacji #!$%@? (pożaru, wypadku, #!$%@? w systemie obsługującym bank) za bycie pod telefonem, bo przecież wezwanie wcale nie musi się zdarzyć XD
  • Odpowiedz
@kilemile: życie płodu, który umrze po porodzie? Czyje życie jest zagrożone - kobiety czy etyka? A co jeśli chodziloby o żonę etyka? TO BYŁABY WYJĄTKOWA SYTUACJA. Jakby miał poświecić swoje życie na wychowanie warzywa to nie wiem czy byłby taki mądry.
  • Odpowiedz
życie płodu, który umrze po porodzie? Czyje życie jest zagrożone - kobiety czy etyka? A co jeśli chodziloby o żonę etyka? TO BYŁABY WYJĄTKOWA SYTUACJA. Jakby miał poświecić swoje życie na wychowanie warzywa to nie wiem czy byłby taki mądry.


@Ahhahansjahs: Właśnie po to jest debata, żeby roztrząsać problem w odseparowaniu od osobistych emocji i prawo, żeby regulowało te kwestie na poziomie "bezosobowym". Nie ma znaczenia czyje życie jest zagrożone. Albo
  • Odpowiedz
  • 0
@hu2jec123 a co z kobietami, pracującymi w zawodach medycznych, które z automatu były mobilizowane i nie mogły opuścić kraju przed wojną?

Nie jest wina Ukrainy, że jej obywatele muszą się bronić. Ktoś musi przeżyć, ktoś musi bronić. Faceci generalnie są lepsi na wojnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sildenafil: ona służy swojemu krajowi reprezentując go na arenie międzynarodowej i wykorzystując okazję do uświadamiania ludzi o wojnie, on był zwykłym człowiekiem.
Wśród ofiar cywilnych wojny są zarówno kobiety, mężczyźni jak i dzieci.
Równie dobrze mogłeś wyciągnąć wnioski, że brak przywilejów i zapomnienie jest dla plebsu, a dla jednostek bardziej popularnych/bogatych/więcej wnoszących są przywileje. I nie mylił byś się.
Proponuję się tak nie fiksować na punkcie płci, bo z tej sytuacji
  • Odpowiedz
jest to perfidne kłamstwo.


@aarahon: to jest oczywista prawda. Kobieta ma większe prawo do życia niż mężczyzna zgodnie z prawem, bo kobieta zgodnie z prawem ma możliwość ochrony swojego życia przed działaniami wojennymi, a mężczyzna takiego prawa nie ma.
  • Odpowiedz
Proponuję się tak nie fiksować na punkcie płci


@Mave: Powiedz to tym, którzy przydatność ludzi na wojnie oceniajaą tylko na podstawie płci.
Zdrowia, bezdzietna 30-letnia kobieta - niech jedzie
59-letni chory na astmę otyły mężczyzna - super przydatny na wojnie!
  • Odpowiedz
to jest oczywista prawda.


@sildenafil: jest to kłamstwo. Zresztą sam napisałeś:

Zginął od odłamków ostrzału artyleryjskiego


A przypomnę Ci że kobiety w Ukrainie też od tego ginęły.

Nawet najbardziej zatwardziałe feministki nie negują natury i różnic płciowych i nie twierdzą że kobiety są lepszymi żołnierzami. Ty zdajesz się to pomijać a to sugeruje że w ogóle nie masz pojęcia o tym co piszesz.
  • Odpowiedz
Ale powtarzajcie za mną: piekło kobiet, piekło kobiet, piekło kobiet...


@sildenafil: Co ty #!$%@? typie? xD Nawiązujesz do hasła, które nie ma nic wspólnego z historią tych ukraińców. Tak, to #!$%@?, że mężczyźni są dyskryminowani w kwestii służby w wojsku, ale co to zmienia w kwestii problemów dotykających kobiet? Takich jak aborcja?
  • Odpowiedz
@skitarii: To chyba całe życie płaciłem podatki na utrzymanie armii a ty chcesz jeszcze wprowwadzić jakieś prawo że jak opuszcze kraj to tracę prawo do majątku xD. To ja za przegranie państwa w wojnie i zniszczenie mojego domu powinnienem jeszcze wystąpić o odszkodowanie od nich.
  • Odpowiedz
@sildenafil ty ale ty masz świadomość że ona była powołana jako reprezentantka Ukrainy na Halowe MŚ które odbyły się 2 tygodnie po rozpoczęciu wojny w Belgradzie? Tak czy inaczej by stamtąd miała jechać na zgrupowanie i wyjechać z Ukrainy, finalnie wyjechała sama z chłopakiem
  • Odpowiedz
To chyba całe życie płaciłem podatki na utrzymanie armii a ty chcesz jeszcze wprowwadzić jakieś prawo że jak opuszcze kraj to tracę prawo do majątku xD.


@BeQuickk: no skoro państwo musi angażować dodatkowych obrońców, to znaczy, że twoje podatki nie wystarczyły.

To ja za przegranie państwa w wojnie i zniszczenie mojego domu powinnienem jeszcze wystąpić o odszkodowanie od nich.


No spoko, jak Polska z Rosją przegra, to się możesz do Putina
  • Odpowiedz
Tylko gdy je wykonałeś, czy też w czasie 100 letniego pokoju masz mieć przywileje tylko dlatego, że w razie wojny może kiedyś, a może nigdy będziesz zmuszony być mięsem armatnim? Właśnie.


@nowywinternetach: no tak, za to powinny być przywileje, albo powinno się wprowadzić prawo, mówiące jasno, że on tym mięsem armatnim nie będzie.
  • Odpowiedz
@sildenafil

Zginął zabity przez nazistów z moskwy. Niech giną za karę masowo od Himarsów, a Polska niech wspiera Ukrainę - naszych przyjaciół!

Sława Ukrainie, Sława Pułkowi Azov!
  • Odpowiedz
@sildenafil: prześledź historię wojen i tej logiki a nie głupoty piszesz. W kazdej wojnie chronione były kobiety i dzieci z jednego powodu. Tylko one mogły odtworzyć dany naród , plemię. W nich była cała nadzieja, że najeźdzca nie zniszczy narodu do cna. A kiedy narod się odrodzi, zawsze może odzyskać ziemie.
  • Odpowiedz