Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś jeszcze wierzy i w ideę równouprawnienia płci i równych praw kobiet i mężczyzn to niech przestanie teraz.
Co łączy te dwie osoby? Oboje są Ukraińcami.
Co je dzieli? Ona żyje, a on nie.
Dlaczego? Bo ona jest kobietą i mogła ewakuować się ze strefy wojny, a on jest mężczyzną i dostał zakaz opuszczania kraju.
Dlaczego? Bo mężczyźni mają mniejsze prawo do życia niż kobiety.

On był studentem i studiował zdalnie na SGH ze swojego domu obwodzie kijowskim. Gdyby nie pandemia, pewnie studiowałby w Warszawie. Niestety 24 lutego dostał zakaz opuszczania kraju. Zginął od odłamków ostrzału artyleryjskiego

Ona jest oficerem ukraińskiej armii w randze sierżanta. Mogła opuścić kraj i kontynuoować bezpieczne życie za granicą.

On zostanie niedługo zapomniany. Ona będzie zdobywać kolejne medale na igrzyskach olimpijskich.

Ale powtarzajcie za mną: piekło kobiet, piekło kobiet, piekło kobiet...

#ukraina #wojna #dyskryminacjamezczyzn #pieklokobiet #lewackalogika #pieklomezczyzn
sildenafil - Jeżeli ktoś jeszcze wierzy i w ideę równouprawnienia płci i równych praw...

źródło: comment_1659517169zLFER5VUwfaHyhkECZwDzt.jpg

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
Baby jak nie mają dzieci to mają taki sam zasrany obowiązek obrony ojczyzny.


@pocomilogin: A gdzie? Bo wsród europejskich krajów chyba nigdzie. Dlatego piszesz swoje wymysły jako jakąś prawde, a to tylko Twoja nigdzie nie wprowadzona opinia przez ostatnie setki lat. Ot wszyscy sie mylili przez te lata czy jednak z jakiegos powodu to rozgraniczenie było?
  • Odpowiedz
@szurszur: przeciętny mężczyzna nie może wyjechać bo jest uznawany za bezwartościową jednostkę przez władze. I tak jest niestety w większości krajów, w Polsce będzie tak samo. Moim celem było pokazanie braku równouprawnienia, fałszywości tej ideologii oraz tego, że nigdy go nie osiągniemy. Dla mnie to dość ważne, bo przez bardzo bardzo długo byłem zwolennikiem i propagatorem egalitaryzmu. I rzeczywiście jest to ciężkie po tylu latach przyjąć do wiadomości, że to było
  • Odpowiedz
Moim celem było pokazanie braku równouprawnienia, fałszywości tej ideologii


@sildenafil: To nie ideologia ale racjonalizm. Mechanizm ochronny dla narodów i mniejszych społeczności. W obliczu wojen wypracowały one rozwiązania zwiekszajace ich szansę na przetrwanie pomimo strat. I jednym z mechanizmów jest ochrona kobiet, które są węższym gardłem w odbudowywaniu demografii.
To co proponujesz czyli fanatyczne równouprawnienie wobec wojny zostało odrzucone przez większośc cywilizacji przez tysiace lat nie dlatego, że stała za tym
  • Odpowiedz
W kazdej wojnie chronione były kobiety i dzieci z jednego powodu. Tylko one mogły odtworzyć dany naród , plemię


@Winatuska: Ale wiesz, od czasów plemion trochę czasu minęło xd
Poza tym śmiesznie to by wyglądało jakby całe plemię miało jednego ojca.
  • Odpowiedz
@szurszur: jeżeli mężczyźni nie mogą mieć nawet równego prawa do życia, takiego jak kobiety, to nie wiem równouprawnienie w ogóle nie ma sensu. Dziwnie rozmawiać o parytetach czy niskiej liczbie kobiet na stanowiskach menagerskich w sytuacji, w której w razie wojny mężczyźni są traktowani jak śmieci i ubezwłasnowolnieni.

Dlatego trzeba się zdecydować: albo wprowadzamy równouprawnienie na każdym poziomie, albo każdy przyjmuje swoją rolę płciową. Pierwsza opcja odpada, więc czas wrócić do
  • Odpowiedz


@sildenafil: Co to za pytanie skoro niczego takiego nie pisałem? Nawet sie nie zajaknałes na temat tego, że chronienie kobiet to funkccja obronna jaka wyprawowały sobie społecznosci w toku ewolucji i wynika ona z tego, ze zwiększa szanse na odbudowanie społeczności po wojnie/ katastrofie.
Zamiast poparcia tego co jest skuteczne próbujesz tu promowąć jakąś nieracjonalną, a nawet szkodliwą ideologię.
  • Odpowiedz
@szurszur: no skoro rolą kobiet po wojnie ma być odbudowywanie demografii to co z tymi, które zdecydują się na nieposiadanie dziecka?

Tak jak napisałem wyżej: albo wprowadzamy równouprawnienie na każdym poziomie, czyli każdy ma równe prawo do samostanowienia o sobie, albo każdy przyjmuje swoją rolę płciową czyli faceci pod przymusem do wojska, kobiety pod przymusem do rodzenia dzieci.
  • Odpowiedz
Tak jak napisałem wyżej: albo wprowadzamy równouprawnienie na każdym poziomie, czyli każdy ma równe prawo do samostanowienia o sobie, albo każdy przyjmuje swoją rolę płciową czyli faceci pod przymusem do wojska, kobiety pod przymusem do rodzenia dzieci.


@sildenafil: To co proponujesz to jakas wersja totalitaryzmu. Presja rodzenia bliska przymusowi była w III Rzeszy. Była nawet akcja rodzenia dziecka z Fuhrera gdzie kobiety dały sie zapładniac wybranym osobnikom i oddawały dzieci do
  • Odpowiedz
@szurszur: ja staram się wymusić na Tobie minimum rzetelności i uchronić Cię od stosowania podwójnych standardów. Skoro jesteś za tym aby mężczyźni pozostali w przypisanych im rolach to powinieneś też oczekiwać, że kobiety pozostaną w swoich. A jeżeli rolą mężczyzny jest umieranie na wojnie za kobiety, to co powinno być rolą kobiet?

No chyba że jesteś hipokrytą i opowiadasz się tylko za przymusem i obowiązkami dla jednej płci
  • Odpowiedz
Skoro jesteś za tym aby mężczyźni pozostali w przypisanych im rolach to powinieneś też oczekiwać, że kobiety pozostaną w swoich.


@sildenafil: . Nie wiem dlaczego uważąsz, że ma byc albo skrajny konserwatyzm , albo skrajne równouprawnienie. Świat nie jest czarno biały. Pewne przesuniacia w kwestii ról płci przeciez zachodza na drodze rozwoju cywilizacyjnego i kulturowych zmian.
  • Odpowiedz
@szurszur: bo jestem przeciwnikiem hipokryzji i niesprawiedliwości. Jeżeli mam mieć więcej obowiązków to chcę mieć więcej praw. Jeżeli mam walczyć na wojnie podczas gdy moje koleżanki będą się dobrze bawić za granicą to nie chcę potem od nich słuchać o męskim przywileju czy braku kobiet w radach nadzorczych.

Proste. A jednak dla wielu tak skomplikowane.
  • Odpowiedz
Oczywiście. Lewica, podobno partia, której na sercu leży równouprawnienie płci, której posłanki i posłowie krzyczeli na ulicy "piekło kobiet" głosowała za tzw. ustawą o obronie ojczyzny, która wprowadza to samo prawo co na Ukrainie: w przypadku powszechnej mobilizacji zakaz opuszczania kraju dostaną wszyscy, którzy przeszli obowiązkową kwalifikację wojskową, a więc w 99% mężczyźni. Cały klub był "za".


@sildenafil: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Połowa kobiet w Polsce jest za przywróceniem obowiązkowej służby wojskowej. 1/4 mężczyzn
  • Odpowiedz
Przecież w Polsce męzczyzna nie moze nakazac kobiecie aborcji, ani zrzec sie dziecka, ani zabronic jej wyjadu do Czech - (za to wiezienie), ani nie moze zakazac kobiecie pic wodki podczas ciazy.


@pinkfloyd12: nadal - w polszy nie zrobi aborcji. Męzczyzn problem ciąży per se nie dotyczy, dopiero jak wyjdzie dzieciak zaczyna się jazda gdzie kobieta jest na uprzywilejowanej pozycji. Ale oddzielam ciążę od samego wypchania dzieciaka

3. w przypadk usłużby
  • Odpowiedz
@szybki_zuk:

xDDDDDDDD

takiej odpowiedzi się spodziewałem xD
Ale dla pozostałych przypominam: ustawa o obronie ojczyzny wprowadza zakaz opuszczania kraju podczas mobilizacji wojskowej dla wszystkich, którzy dostali kategorię od A do D podczas obowiązkowej kwalifikacji wojskowej, a więc w 99% mężczyzn. Za tą ustawą głosowała także Lewica.

1. nie

Tak. 64% mężczyzn popiera prawo kobiet do aborcji "na życzenie" do 12 tygodnia. Dla porównania 41% kobiet popiera prawo mężczyzn do samostanowienia o
  • Odpowiedz