Wpis z mikrobloga

@sz__po: tak, i w związku z tym jak sobie coś sam zrobię to będzie porządnie - ale to działa tak samo z linuksem ¯\_(ツ)_/¯

mi chodzi o opcje dostępne out of the box, żeby sobie ułatwić normalną pracę, a nie siedzieć całe życie w vimie
dlaczego nie stworzysz własnego systemu operacyjnego? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@MilionoweMultikonto: a po co nam 9001 gówniany system? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w życiu realnym aż zbyt dużo rzeczy robię sam, bo mnie gotowce wkurzają, także z komputerami już się przemęczę i będę naginał to co jest pod siebie - styknie
A mi na Windows 11 nie działa dźwięk na ThinkPad, a jak włączę linuxa to działa. Poświęciłem pierdyliard godzin żeby to uruchomić - próbowałem ręcznie znaleźć sterowniki, usuwałem sprzęt, dodawałem ponownie. Nie chce gadać.
Poddałem się i od dwóch lat mam słuchawki pod ręką. Za dużo zachodu żeby przywracać do ustawień fabrycznych i zobaczyć czy zadziała.
@nadmuchane_jaja: Zawsze w takich sytuacjach przypomina mi się historia jak na studiach mieliśmy labolatoria z sieciowości na linuxie i komputery przestały działać. Jeden po drugim, zawieszał się i pokazywał czarny ekran z błędem ze sterownikami NVidii, na każdych zajęciach po kilka, aż w końcu tylko dwie osoby w sali miały sprawne kompy.

Prowadzący był bezradny, studenci też, a admini próbowali to naprawić przez dwa miesiące. To była fedora jakieś 5 lat
@dzordzfloit: moze mam za duże wymagania ale chcialbym system, który tory działa a nie trzeba ciągle w nim grzebać.
Camy hejt na windowsa bierze sie ze skali gdyby ludzie uzywali tak powszechnie linuxa jak windowsa to by był bardziej znienawidzony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nadmuchane_jaja: pamietam jak pod koniec lat 90 instalowalem chyba 3 albo 4 edycje Red Hata. Gazety huczały ze to tuz za rogiem, Windows przegral, linux gurom - jeszcze kilka lat i po microsofcie.
Mowie okej, odpalilem zainstalowalem i spoko. Potem spedzilem tydzien na roznych forach probojac zainstalowac modem (karte muzyczna ogarnalem w dzien dwa).
Koniec koncow #!$%@? linuxa bo ponoc mialem jakis winmodem czy inna #!$%@? co nie dziala pod powaznymi
@nadmuchane_jaja: Zabawna sprawa kiedyś była seria laptopów od Lenovo w stylu Ideapad 100 (czy coś takiego) w których nie działało wyjście HDMI pod Windows 8.1 i 10. Za to na Ubuntu uruchamianym z płyty działo bez problemu. ¯\_(ツ)_/¯
@pankalmar: Z 70% ludzkości

pamietam jak pod koniec lat 90 instalowalem chyba 3 albo 4 edycje Red Hata. Gazety huczały ze to tuz za rogiem, Windows przegral, linux gurom - jeszcze kilka lat i po microsofcie.


@e3b0c: Tak mogło być, ale Microsoft zapłacił naprawdę dużo, by urwać pingwinowi łeb. Ostatecznie myślę, że jeśli mówimy o jakiejś dominacji to Android, który podłączając do monitora wyświetli pulpit Linuksowy. Jedyna rzecz, która nie