Wpis z mikrobloga

@Krzyshake: no chyba ci się nudzi XD
Straż królewska jest elitą wojska brytyjskiego, trafiają do niej najbardziej zasłużeni wojskowi. Są na podobnym poziomie co jednostka pilnująca cmentarza wojskowego w Arlington czy chociażby znajdujący się u nas strażnicy grobu na placu Piłsudskiego.
Teoretycznie można by ich zastąpić zwyczajnymi ochroniarzami, ale przeciętny ochroniarz nigdy nie będzie miał takiego przeszkolenia. Podobnie jest z bronią, ta szabelka może sobie ładnie wyglądać, ale jest w pełni
  • Odpowiedz
@Papieszpolak6996: W dzisiejszych czasach całą ochronę można by zrobić dyskretnie i we współczesnych, budzących respekt mundurach, ale lepiej kazać najlepszym żołnierzom pajacować przed turystami jako rekonstrukcja historyczna.
  • Odpowiedz
ale lepiej kazać najlepszym żołnierzom pajacować przed turystami jako rekonstrukcja historyczna.


@czokobons: a to już Brytyjczycy bna tej turystyce to w ogole nie zarabiają? Właśnie takie smaczki przyciągają rzesze turystów do Londynu.
  • Odpowiedz
@cheeseandonion: To któryś filmik z tej serii i ludzie to jednak tracą rozum jak w stadzie. No kurde stoi koleś i się nie rusza bo jest na służbie to trzeba go napastować i odwalać jakieś cyrki.
  • Odpowiedz
możesz go dotykać, bo jest gwardzistą. To trochę tak jakbyś za policjantem czy borowcem chodził i go ciągał za pasek od spodni


@Shatter: na papierze tak, ale policjant czy borowiec nie jest ubranym jak papuga pajacem-atrakcją turystyczną. Na jakimś poziome muszą sobie zdawać sprawę że są częścią monarchicznego cyrku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Krzyshake: Nie wiem czy troll czy ignorancja... Znajdą się tutaj więksi eksperci niż ja .. jednak dotykanie paska jest jak naciskanie na pedał gazu w samochodzie... Uratował ja, siebie i innych do okoła ... Nawet jak jest atrakcją turystyczną to jak idziesz do muzeum to nie dotykasz obrazu ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
czy chociażby znajdujący się u nas strażnicy grobu na placu Piłsudskiego.


@Papieszpolak6996: pod GNŻ nie stoją najbardziej zasłużeni wojskowi. Dawniej stali tam zwykli poborowi z Batalionu Reprezentacyjnego WP po kilku miesiącach szkolenia z musztry. Obecnie to wojsko zawodowe z wieloletnim doświadczeniem w tej właśnie służbie, ale żadna tam zasłużona elita.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mucholep: myślę że miało to sens podczas istnienia 9-miesiecznej służby zasadniczej. W każdym momencie były trzy kompanie:
- koty, które odbywały unitarkę + podstawowe szkolenie
- środkowi po 3+ miesiącach do zabezpieczenia pomniejszych uroczystości
- dziadki po 6+ miesiącach na poważne uroczystości i musztrę paradną
  • Odpowiedz