Wpis z mikrobloga

Mieszkam w Niemczech. Ostatnio zastanawiam się nad powrotem do Polski. Zdaję sobie sprawę że wiele osób napisze że pomyliły mi się kierunki (xD), ale po prostu w wielu aspektach brakuje mi naszego kraju.

Jako że nie mam żadnej nieruchomości to siłą rzeczy muszę wynajmować aby gdzieś mieszkać. Całe swoje wcześniejsze życie mieszkałem na Śląsku wobec czego postanowiłem rozejrzeć się za mieszkaniami w innych rejonach Polski do których mam sentyment. Research wywołał we mnie efekt podobny do mema z nietoperzem: "Jezu, wy tu tak żyjecie?". Jak to jest możliwe, że w Polsce przy zarobkach które są jakie są mieszkanie w Opolu może kosztować miesięcznie prawie 3000 zł z czynszem + media. Sprawdzałem też inne lokalizacje - Białystok, Gdańsk. Przecież to nie ma szans zarobić na to.

Jestem strasznie zawiedziony bo wiem że powrót jest praktycznie nierealny.

#emigracja #niemcy #polska #nieruchomosci #mieszkania
I.....y - Mieszkam w Niemczech. Ostatnio zastanawiam się nad powrotem do Polski. Zdaj...

źródło: comment_16587309923BstFGSONGtu9fdwWVgWoe.jpg

Pobierz
  • 85
@Igielny: ja wlasnie kończę taki urlop w tym miesiącu z tym, że mieszkam sobie z rodzinką i żyje z oszczędności niczego sobie nie żałując.
Gdybym mial sam wynajmować mieszkanie, chodzić do pracy i brać pensję na miarę lokalnych możliwości, pewnie wpadłbym w stany depresyjne. Do tego dochodzi ogólny nieład jaki w Polsce panuje, może jestem na tym punkcie przewrażliwiony ale mnie irytują takie rzeczy jak jakieś kupki piasku na skrzyżowaniach, zachwaszczone
w życiu nie chodzi o to żeby żyć na kilku metrach kwadratowych z meblami które pamiętają epokę Gierka


@Igielny: chłopie, dałem ci link na którym masz masę mieszkań 55-65 metrów do wyboru, sporo z nich wygląda całkiem normalnie, a to tylko same katowice+10km
po prostu chciałeś ponarzekać a zrobiłeś to w bezsensowny sposób
@Kouros

chłopie, dałem ci link na którym masz masę mieszkań 55-65 metrów do wyboru, sporo z nich wygląda całkiem normalnie, a to tylko same katowice+10km

po prostu chciałeś ponarzekać a zrobiłeś to w bezsensowny sposób

To teraz napisz mi, gdzie ja pisałem o Katowicach. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Też ostatnio mialem rozkminy by wrócić do polski. Co prawda mam mieszkanie w PL ale zastanawia mnie co móglbym robić by mieć podobny standard życia i spokój ducha. I nie żyć jak robak.Na nic nie wpadłem. Wiec daje sobie jeszcze 2-3 lata na podjecie decyzji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Igielny: jak ty szukasz stary xD w centrum Polski (nie Warszawa) za 3 tyś zł masz #!$%@? apartament gdzieś w centrum.


Umiesz używać sortowania? Masz, zrobiłem to za ciebie dla Białegostoku, pełno mieszkań za 1200 zł


https://www.otodom.pl/pl/oferty/wynajem/mieszkanie/bialystok?market=ALL&ownerTypeSingleSelect=ALL&distanceRadius=0&locations=%5Bcities_6-204%5D&viewType=listing&by=PRICE&direction=ASC

@shadow_hunter: 1800 + 500 + 200 prad + 100 tv internet = 2600zl. Za 2 pokojowe 41m, pierwszy z listy uwazam ze to mega drogo, szczrgolnie jak na bialystok
nie, patrzę na mieszkanie o normalnym standardzie. Meble Ikea, metraż 55-65 metrów.


@Igielny: Przecież za taki metrać 3k jest całkiem normalne. Weź sobie coś do 40 metrów, to wymiary dość sporej kawalerki, a zapłacisz 2/3 z tego.