Wpis z mikrobloga

Zauważyliście że na głównej nikt nie czyta artykułów, tylko lecą komentarze jak z generatora?

Komentarze które rzeczowo odnoszą się do artykułu jeśli już się pojawiają, to na samym dole, bo trolle muszą napisać swój wysryw 3 min po dodaniu znaleziska

#pytanie #psychologia #wykop
  • 56
  • Odpowiedz
  • 692
@fhgd nie tylko trolle. Ludzie maja juz tak sprane mozgi przez krotkie filmy z tiktoka, shortsow że nie są w stanie dłużej skupić uwagi i przeczytać zwykłego artykułu. Tylko czytają sam nagłówek i piszą komentarz.
  • Odpowiedz
@fhgd proste wyjaśnienie. Po prostu państwo zostało przesadnie rozbudowane nie może zadowalać, szczególnie jeśli nie wymyśliliśmy wciąż żadnych skutecznych rozwiązań trwałego powstrzymania rządu od ingerowania w gospodarkę i ograniczenia jego kompetencji do minimum.
  • Odpowiedz
@fhgd: Najlepsze jest to to jak masz inne zdanie na dany temat niż przedstawia je artykuł.
Grad minusów bez komentarza.
  • Odpowiedz
  • 790
@PoteznaBorowka: To ostatnio miałem taką sytuację.
Przeczytałem artykul, obejrzałem filmik w nim zawarty i komentuje co zauważyłem a gość mnie się pyta skąd to wiem że tak było ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
  • 32
nie tylko trolle. Ludzie maja juz tak sprane mozgi przez krotkie filmy z tiktoka, shortsow że nie są w stanie dłużej skupić uwagi i przeczytać zwykłego artykułu. Tylko czytają sam nagłówek i piszą komentarz.


@heez Przed erą shortsów też wiele osób nie czytało nic poza nagłówkiem i opisem.
  • Odpowiedz
@fhgd: tal jest od 10 lat albo i więcej, nie pamiętam dokładnie

Były znaleziska gdzie cała treść 'artykułu' mieściła się w opisie. Nie ma co się oszukiwać, one zawsze były od komentowania i czytania komentarzy/plusowania tych które są najbliżej poglądowo
  • Odpowiedz
@fhgd: już dawno to zauważyłem, szczególnie pod znaleziskiem o zmniejszeniu interwencji policji w Krakowie po wprowadzeniu nocnej prohibicji. Ludzie podniecali się jak to alkohol był źródłem całego zła, gwałty, rozboje i napady odeszły w niepamięć. A w artykule wyraźnie było napisane że większość interwencji była z powodu spożywania alkoholu w miejscu publicznym XD
  • Odpowiedz
@fhgd: Średnio opłaca się klikać w artykuły i zderzyć się z paywollem, albo czytać jakieś wypociny z generatora ai lub innego studenta próbującego zastosować clickbait i lanie wody, skoro arytkuł często można skrócić do 2-3 zdań. Szczególnie na telefonie ludzie nie chcą i boją się klikać w linki zawalone reklamami i wirusami. Na kompie to chociaż antywirus i bloker reklam większość wyłapie.
  • Odpowiedz
@fhgd: Większość artykułów nie jest tego warta, by je przeczytać, bo jest pisana przez półdebili nie potrafiących dookonać proofreadingu swoich wypocin. Żeby to jeszcze z pasją czy misją było pisanie ale nie bo to gówno pisane na zlecenie rządu i korporacji aby przekonać cię do zaszczepienia się, jedzenia robaków z mikroplastikiem, mieszkania w kurniku inwestycyjnym, pójścia w okop na ukrainę, wspierania ludobójstwa Palestyńczyków albo kupienia bmw z subskrypcją na klimatyzację.
  • Odpowiedz
@fhgd nie tylko trolle. Ludzie maja juz tak sprane mozgi przez krotkie filmy z tiktoka, shortsow że nie są w stanie dłużej skupić uwagi i przeczytać zwykłego artykułu. Tylko czytają sam nagłówek i piszą komentarz.


@heez: ta... sprane mózgi. Na wykopie takie komentarze nie były niczym wyjątkowym, gdy TikTok i Insta w ogóle nie istniały xD
  • Odpowiedz
@fhgd: przecież na mirko jest to samo tylko w drugą stronę. Wrzucasz cokolwiek co jest antypis, nawet jakiegoś fejka i cyk wpada 1000 plusów( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
proste wyjaśnienie. Po prostu państwo zostało przesadnie rozbudowane nie może zadowalać, szczególnie jeśli nie wymyśliliśmy wciąż żadnych skutecznych rozwiązań trwałego powstrzymania rządu od ingerowania w gospodarkę i ograniczenia jego kompetencji do minimum.


@Redbulltabak: na pewno napisałeś ten komentarz pod odpowiednim wpisem?
  • Odpowiedz
nie są w stanie dłużej skupić uwagi i przeczytać zwykłego artykułu


@heez: ja sobie wolę obejrzeć materiał o tej samej treści niż coś czytać - mamy 21 wiek a nie jakieś średniowiecze żebym musiał sam sobie czytać
  • Odpowiedz