Wpis z mikrobloga

#!$%@?. Miałem wstać o 6:00 żeby nadrobić w robocie coś czego nie zrobiłem w piątek, bo miałem takiego lenia, że przez cały dzień nic nie zrobiłem. 2 razy przestawiłem budzik. 8:30 na zegarku, a ja 0 zrobione. Za pół godziny daily, a ja w dupie z taskiem, na który czeka cały zespół.

Zamiast to teraz w końcu zacząć to ja piszę posta na wypok.

Co się ze mną stało w tym it. Jakby mi ktoś 5 lat temu powiedział, że będę się tak #!$%@?ł w robocie za >>100 zł za godzinę to by mi mózg wywróciło na drugą stronę.

Za dobrze człowiek ma.

#pracbaza #pracait #programowanie #programista15k #programista25k #zalesie
  • 61
@tellet:

Dlatego zacząłem mniej chodzić do biura i raczej chodzę sobie tam jak mam luźniejsze tematy do ogarnięcia. Czasem fajnie wymienić szybko z kimś myśli na szybko, ale po fakcie to i tak trochę bez sensu, bo ja nawet nie pracuje z ludźmi z biura, bo większość zespołu jest w UK ¯_(ツ)_/¯

Nawet nie mam daleko, bo 15 min w jedną stronę spacerem, ale i tak przez to, że szybciej trzeba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Need: Mi chcą od połowy sierpnia wepchać "to tylko jeden dzień w tygodniu".
Gdzie mój zespół to nawet nie dev, tylko administracja.
Czyli będę wstawał rano, o 7, żeby się wyszykować (bo w końcu do ludzi się jedzie), zjeść śniadanie na spokojnie, #!$%@?ć się w największe korki (od domu z dzielnicy ekspresówką do węzła jadę krócej więcej kilometrów, niż stoję w korku od węzła do biura, które widzę z ekspresówki xD)
@tellet:

W nowej firmie wisi legendarne ustalenie na sztywno pracy hybrydowej, ale chyba się boją, że im większość pracowników odejdzie patrząc po liczbie ludzi, którzy chodzą do biura ( ͡° ͜ʖ ͡°) tym bardziej nie ma to sensu dla ludzi takich jak ja, którzy z biura i tak łączą się na teamsie z ludźmi z UK, wychodzi na to samo.

Generalnie lubię tam sobie pójść czasami, ale
@sikalafou: Ja jak tak mam to mówię że już wczoraj robiłem "cleanup" żeby zakładac PRa ale wyszło jeszcze jakichś problemów w ostatniej chwili (to wspominam o problemach z czymś co brzmi w miarę wiarygodnie) i jedziesz dalej
akby mi ktoś 5 lat temu powiedział, że będę się tak #!$%@?ł w robocie za >>100 zł za godzinę to by mi mózg wywróciło na drugą stronę.


@sikalafou: Mam to samo, od kiedy zacząłem dobrze zarabiać zacząłem być bardziej leniwy.
@sikalafou: lead 30k +vat here.
Dziś ogladałem serial do 1 w nocy, pozniej nie moglem spać do 3(,)
Rano się zalogowałem o 7:30 nastawiłem budzik na 9:25 na daily i powrót w kimę.
Nigdy ale to nigdy się nie przyznawaj, że się #!$%@?łeś. Zwal na failujące testy (jeśli je macie), refactor, znaleziony edge case itp
Mamy jednego typa który często nie dowozi i zwala na jakieś życiowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XpedobearX: no i co, mam targać jak robol na szychtę swój prowiant czy tam lanczboksa?
W robocie nad klawiaturą to nie jedzenie. A już jeżdżenie jak głup z własnymi pojemnikami to normalnie jak wyprawa z jakim bombelkiem xD
Kawę owszem piję w pracy, ale w costa, bo firmowa z ekspresu to chyba zamiast ziaren jest kurz zebrany przez cały dzień.
Tylko po #!$%@? to wszystko, jak i tak moja efektywność jest
no i co, mam targać jak robol na szychtę swój prowiant czy tam lanczboksa?


@tellet: Nie wiem, ja normalnie noszę sobie 3 posiłki do roboty, bo trzymam dietę xD Z choinki się urwałeś czy w biurze wszyscy jedzą od pana kanapki lub lanczyk?

W robocie nad klawiaturą to nie jedzenie.


Lol, idziesz do kuchni, scrollujesz neta albo gadasz z ludźmi i jesz śniadanko jak biały człowiek, a jeszcze za to płacą
@sikalafou: Ja dzisiaj się zmobilizowałem i udało się ok 14:00 usiąść i zrobić pracę z całego miesiąca. Nikt nie czekał na wynik, więc nie było moralniaka, ale nie pozwoliłbym sobie na to gdybym stopował innych.