Wpis z mikrobloga

  • 16
@hashus no ale wiesz jeśli teraz nagle prezentacja prognoz przeszła o tak o nagle na heat mapę to nie uważasz że to może być manipulacja i granie kolorami?
  • Odpowiedz
@hashus ja tylko tak mówię teoretycznie. Raczej nie oglądam prognozy w tv ale nie kojarze żeby pokazywali "temperatura na weekend" a pochwiki "a teraz ta sama temp ale na heatmapie" a jednak takie czerwone kolorki plus pisania o suszach działa na stare baby (wiem po mojej mamie która jeden dzień 30C i juz gada co za straszne upały)
  • Odpowiedz
@hashus: jak tylko na wykopie pojawia się jakikolwiek temat zahaczający o klimat / zmiany klimatu, to wychodzi z nory masa takich durniów że ciężko uwierzyć że nadal ktoś może tak myśleć w 2022 roku
  • Odpowiedz
@hashus: Przecież to gówno wczoraj wleciało w gorące i miało 800+ plusów XD

Żeby być młodym człowiekiem i nie wierzyć w zmiany klimatu to naprawdę trzeba się z Korwinem na mózgi pozamieniać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@czuczer: heat mapa jest lepszym modelem pokazywania pogody, bo jak mieszkasz między dwoma miejscowościami o dużej różnicy temperatur to ni #!$%@? nie wiesz jaka jest dla ciebie. W ten sposób widzisz lepiej strefy, a to że kolory od zawsze kojarzone są tak, że czerwony to ciepło a niebieski to zimno to i tak na mapach pokazują. Tylko skończony debil mógł wpaść, że taka prezentacja to jakaś wróżba śmierci
  • Odpowiedz
@Tasde no coz. Ja mówie na przykładzie mojej mamy i pewnie wielu innych dziadów jak ona :) z jednej strony mówicie że tv robi wodę z mózgu a z drugiej tu sami oświeceni i wszystko wiedzący :)
  • Odpowiedz
@hashus: Mam wrażenie że źle to interpretujesz. Autor chciał pokazać że upały wcale nie są takie straszne bo kilka lat temu były takie same, ale obecnie bardzo dużo mówi się o zmianach klimatu.
  • Odpowiedz
@hashus: Czemu uwazasz ze to nie jest manipulacja? Nawet jesli to inny rodzaj mapy ktory mieli od zawsze to czemu dopiero teraz zaczeli ja pokazywac tak czesto? Odpowiedz nasuwa sie sama: zeby uzmyslowic ludziom ze mamy problem, ale wtedy wychodzi na to ze problem ten jest niezmienny od 5-8 lat. Co nie zmienia faktu ze to nadal manipulacja i polityka strachu. Czerwony kolor zwraca na siebie uwage bardziej niz zielony,
  • Odpowiedz