Wpis z mikrobloga

Czasami chciałbym myśleć o tym ze tylko boty plusuja takie wysrywy jak to, ale wiem ze jednak nie xDˣᴰ

Koleś wstawia dwie różne mapy
Satelitarna
Heatmape

Porównuje to 1 do 1 i pisze coś o manipulacji.
Nie mogę, po prostu nie mogę
hashus - Czasami chciałbym myśleć o tym ze tylko boty plusuja takie wysrywy jak to, a...

źródło: comment_1658551447SP4mEHYEqLLL7BF35Jijxa.jpg

Pobierz
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hashus powiem więcej, to jest zmanipulowana mapa, oryginał z tv za ten dzień miał inne kolory i inne wartości temp xD

Gadają szury o tym, że "rządzący manipulują wami", a sami łapią się na oczywiste baity i manipulacje.

No ale to jest w zgodzie z ich światopoglądem więc jest ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://twitter.com/LeoHickman/status/1550475865330434050?t=DKs1iTHkEMUrRZKqPxGwfA&s=19
Cumulonimbus - @hashus powiem więcej, to jest zmanipulowana mapa, oryginał z tv za te...

źródło: comment_1658562682NrTMVq6CM4wB2VSm9KvewE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 8
@eskejper: O czym ty bredzisz? xDˣᴰ jak zaczęli pokazywać często? Jak często? Jak częściej niż kiedys?

BRAWO, problem jest niezmienny od 5-8 lat, bo politycy i z lewa i z prawa maja to w dupie, tylko Ci z prawej dodatkowo to negują
  • Odpowiedz
@Cumulonimbus: Ale to nadal jest manipulacja w takim razie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znalazla sie jakas grupa ludzi ktora naglosnila te mapki kiedy w rzeczywistosci niczego nie udowadniaja. Jasne, sa skoki temperatur a globalne ocieplenie jest realnym problemem, ale przez te mapki media teraz bebnia ze jestesmy o krok od tragedii. Troche jak z tym kiedy sie mowilo ze w 2012 bedzie koniec swiata.
  • Odpowiedz
  • 5
@K-S-: Nie rozumiesz istoty problemu, i chyba celowo próbujesz dyskredytować fakt, ze każda zmiana średniej temperatury na plus wpływa na środowisko, to nie jest tylko „w to lato jest cieplej/zimniej”. Zmiany klimatyczne są faktem i są cholernie niezbpieczne
  • Odpowiedz
@hashus: Manipulacją jest mowienie ze temperatura na swiecie drastycznie rosnie z roku na rok, pokazujac czerwoną heatmape kiedy w rzeczywistosci nie zmienia sie az tak bardzo od 5-8 lat.
  • Odpowiedz
  • 27
@eskejper: ALE TEN CZERWONY KOLOR NIE JEST ODNIESIENIEM DO HISTORYCZNYCH TEMPERATUR TYLKO EWENTUALNIE DO LEGENDY NA MAPIE KTÓREJ TU NIE MA. Czy Ty to rozumiesz?
  • Odpowiedz
@eskejper Jak cudem ma to być manipulacja? Jedna tv sobie wybrała podkład topograficzny i słoneczka, chmurki i pokazują temp tylko w kilku miastach, a inna pokazuje heat mapy z podkładów modeli bo lepiej widać przebieg temp i widać gdzie jaka będzie, a nie tylko w duzych miastach. Jedni lata pokazują tak, a drudzy tak.

Kolory dobierane są dla danych państw. Jak 30 zdarza się rzadko to jest mocniejsza czerwień. Skale na
  • Odpowiedz
@hashus: ludzie wstawiają i plusuja ten obrazek dla beki, a im bardziej tacy jak Ty się tym denerwuje tym większą satysfakcję oni mają, to zwykły trolling który w sieci jest od początków internetu.
Wszyscy wiedzą że te mapy przedstawiają różne rzeczy, ja sam to plusuje bo mnie to śmieszy, zapewne większość plusujacych ma to samo.
Im częściej komuś będzie o to dupa pękała tym bardziej wiem że taki trolling jednak
  • Odpowiedz
@hashus Tu masz mapę jaka masz ale ile jest ostatnio wręcz czarnych heatmap XD a skalę kolorów można dobrać tak żeby nie kojarzyła się ludziom z płonąca ziemia, albo można nakręcać strach kolorkami
Nikt nie neguje że klimat się zmienia tylko śmieje się z tego jakie kolory zagłady zostaną dobrane do kolejnych newsów xD typ nawet otagowal to heheszki a ty się zesrales.
  • Odpowiedz
  • 5
@bizonsky: Nie to Ty bredzisz, pokazałem wyżej przykład ze takie kolory były używane w Polsacie zanim JesCze zaczęła się dyskusja społeczna o globalnym ociepleniu. Ten obrazek to jawna manipulacja próbująca zdyskredytować problem, który mamy. Ty zrozumiesz ze to żart, rozumiesz ze to jest zagrożenie, a Janusz z Grażyna już nie i będą powielać te bzdury
  • Odpowiedz
@hashus ale sam piszesz że to zwykle heatmapy do pogody a nie ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem a teraz pieprzysz o negowaniu zmian klimatu za pomocą map XD ewidentny ekologiczny swir, wszystko napiszesz żeby tylko pokrzyczec że świat się kończy przez nas, nieodpowiedzialnych ludzi XD ech.
  • Odpowiedz