Wpis z mikrobloga

@The_Joker: Myślę, że w UK auta są dużo tańsze przez kierownicę po prawej stronie, co ogranicza ich głównie do sprzedaży na lokalnym rynku. Jestem pewien, że gdyby mieli ruch prawostronny to ceny byłyby znaczenie wyższe, bo popyt na ich auta byłby wyższy.

W PL też kupisz "anglika" czasami za połowę tego ile kosztuje taki sam model z kierownicą po lewej stronie.
@viollu Tylko że jak policzysz ile pieniędzy bedziesz musiał włożyć w 12-letniego gruza przez najbliższych kilka lat (których nikt ci nie zwroci przy późniejszej odsprzedaży) to wybór wydaje się oczywisty.

Wg mnie jak ktoś ma odłożone 50tys to zamiast takiego szrota niech kupi auto za 120tys nawet inne, dając na wklad własny 30-40tys zł (10tys na początku na ubezpieczenie, opony zimowe- jeśli z salonie nie dali, itd) i ma spokój na kilka
@gridstream: Niby tak, w normalnych czasach tak, ale w obecnych nie. Lepiej poszukać używki z 1 rąk, z niskim przebiegiem i historią serwisowania, ale nie w Polsce, tylko zagranicą.
@gridstream: nie koniecznie ma spokój, zależy od modelu. Jak ktoś zarabia w ciul to 80 spłaci raz dwa, a jak ktoś nie ma tylu to spłacać będzie i 10 lat. Więc woli wziąć gruza którego będzie spłacać w naprawach, ale może nie aż tak zaraz naraz.
@LittleOpa: 5 lat temu kupowałem używane auto i żałuje, że je sprzedałem ponieważ teraz gdy ponownie czegoś szukam, ceny są takie same, lub nawet większe. To jest dramat #!$%@?.