Wpis z mikrobloga

@DOgi: fajnie, że u Ciebie działa. Czy na tej podstawie chcesz stawiać tezę, że to jest takie super? Musisz kupować droższy akumulator przy tym systemie, a statystyki napraw wskazują, że u części producentów rozruszniki przy systemach start/stop padają znacznie szybciej niż bez. Nie jest rzadkością, aby w "prostym" samochodzie rozrusznik działał bez zarzutu ponad 20lat, to jest trwały element. Nie jest dziwnym, gdy rozruszniki przy systemach start/stop zużywają się w 5
nadal nie uzasadnia to 50k za 12 letnie auto. Ponadto technicznie sporo się różnią między sobą, bo zmiana przepisów wymusiła kilka systemów w międzyczasie które swoje kosztują.


@LittleOpa: ale co cię boli - nie musisz wcale kupować za taką cenę tego auta, bo możesz olać ogloszenie
@IcyHot Świetny argument. Widać, że nie masz bladego pojęcia o czym mówisz. Tam jest stary klasyczny automat, więc co ma się psuć.

Nie mogę znaleźć odpowiedzi, ale jeśli odpowiadasz do automatu w kiach, to jest on gówniany, awaryjny i naprawy są mega kosztowne. Dosłownie jedne z najgorszych dwusprzeglowek.
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: Długość posiadania prawa jazdy czy ilość posiadanych aut nie daje ci prawa oceniać co jest szrotem a co nie. Możesz mieć i 50 lat prawo jazdy, 20 różnych aut (nowych i używanych) ale do bycia autorytetem w temacie niezawodności i oceniania czyjegoś egzemplarza będzie ci daleko jeśli robisz po kilka tys km rocznie.
@kolegapiotrek: Nawet jak kupisz "mało jeżdżone" auto 4-5 letnie z przebiegiem 70-80tys km, to jeśli sam będziesz robił 25-30tys km rocznie to ono zacznie się sypać albo z przebiegu albo ze starości. O niezawodności aut 5-8 letnich to można było pisać 15-20 lat temu - jak były to w większości proste konstrukcje i mało skomplikowane pod kątem elektroniki.

Obecnie auto z 4-5 letnie to auto z lat 2017-2018, które ze względu
@eloar: Nie do końca. 12-letnie auto w 2012 roku to zupełnie inne auto niż 12-letnie auto w 2022 roku. Skomplikowanie konstrukcji lawinowo podraża tematy wszelkich napraw. Dominować zaczynają naprawy elektroniki nad mechaniką a koszty tych pierwszych są zwykle znacznie wyższe.
Zobacz przyklad z rynku UK, podaje akurat ten bo mieszkalem tam i wg mnie ludzie trzeźwo oceniaja wartośc swoich pojazdów. Ten egzemplarz akurat jest poniżej średniej ale chodzi mi o pokazanie tej sredniej ceny na poziomie ~4k funtow. Moim zdaniem w przeliczeniu na PLN jest to cena akceptowalna.

@The_Joker: Zacytowałem Ci całość, coś się nie zgadza? Średnia cena nie jest na poziomie 4k tylko ponad 5k, a to już spora różnica
Xuzoun - > Zobacz przyklad z rynku UK, podaje akurat ten bo mieszkalem tam i wg mnie ...

źródło: comment_1658492583yISN6h4LpuiBzFfSSesriO.jpg

Pobierz