Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 135
577 415 + 187 + 366 = 577 968

19 tysięcy zielonych kwadracików

Bilety na Rammstein w Warszawie kupiłem w Rosji w 2019 jak jeszcze ten kraj mieliśmy za "normalny". Koncert przekładany przez covid no i w końcu doczekaliśmy się. Więc wsiadam w pociąg o 20 z Krakowa i po 7h w nieklimatyzowanym TLK ląduję w Bydgoszczy. 3 rano, pada deszczyk, ulice pełne wody. Chwila samotnego zbierania kwadratów, jazda po DK10, która podobno zwana tam jest drogą śmierci i pod Toruniem koło 5 rano łapię @szeszupa. Razem taplamy się w mokrym piasku, oglądamy pomnik największej katastrofy kolejowej powojennej Polski w Otłoczynie i miło mija nam czas na pogaduchach. Pod Włocławkiem się rozdzielamy i samotnie już cisnę do Warszawy. Na wlocie łapie mnie @fenter oraz @AbaddonLincoln z którymi jadę nad Wisłę.

Co do samego #rammstein ... Byłem na ich koncertach kilkanaście razy. Po obecnym trochę zawiedziony i nie wiem czy jest sens kolejny raz jechać. Jakość dźwięku jakby ktoś brzeszczotem po blasze falistej jeździł, Till już nie daje rady śpiewać i to takie bardziej mówienie ala Muniek czy Kazik. Coraz więcej światełek, a coraz mniej #!$%@?ęcia i ognia, a do tych nowych kawałków już nie robią takich fajnych inscenizacji. W ogóle jakbym nie znał na pamięć piosenek, to może z 10% tekstu bym usłyszał, bo tak #!$%@? nagłośnione.

W niedzielę powrót z trzema Wykopkami. @AbaddonLincoln @Kuros_666 @Talarkowy od samego początku cieśniemy po piachu, jak przyszedł deszcz, to po błocie na remontowanych wałach wiślanych. Ogólnie brudni, ale zadowoleni. Kawałek przed Radomiem ukrywam się na pociąg, przyjeżdżam na styk i informacja o wtargnięciu na tory 33 lata gość - niestety nie przeżył, więc wszystkie pociągi stoją. Skończyło się na 100 min opóźnienia.

Ten weekend dał mi łącznie 19 tysięcy zielonych kwadracików, co daje obecnie 5 miejsce na świecie, w czerwieni póki co nadal jestem pierwszy. Za to niebieski daleko, daleko koło 20 miejsca pewnie. Poza tym udało się podciągnąć zielony klaster do Włocławka.

Za tydzień w sobotę zaczynam nowy Eurotrip, ale to na dniach wrzucę osobny post.

#rowerowyrownik #kwadraty #rower #300km #metaxynarowerze
metaxy - 577 415 + 187 + 366 = 577 968

19 tysięcy zielonych kwadracików

Bilety na R...

źródło: comment_1658384367x3b3gXywOirHQDHNunOSLD.jpg

Pobierz
  • 35
a coraz mniej #!$%@?ęcia i ognia, a do tych nowych kawałków już nie robią takich fajnych inscenizacji. W ogóle jakbym nie znał na pamięć piosenek


@metaxy: bez przesady. Z zapałki takie Puppe i Deutschland mają super inscenizacje, a Zeit dopiero co wyszło, dopiero następna trasa będzie promująca Zeit i podejrzewam że wtedy będzie się działo na scenie.

Jakość dźwięku jakby ktoś brzeszczotem po blasze falistej jeździł, Till już nie daje rady
Jakość dźwięku jakby ktoś brzeszczotem po blasze falistej jeździł, Till już nie daje rady śpiewać i to takie bardziej mówienie ala Muniek czy Kazik.

@metaxy: to nie wina R+, tylko narodowego.


@kubelek_klasik: zgadzam się, Narodowy nawet na płycie to była porażka - często w ogóle nie było słychać wokalu, riffy zlewały się w jeden ryk. Mam nadzieję, że pierwszy i ostatni raz są na Narodowym. Marzy mi się Rammstein na
@kubelek_klasik: takie życie, człowiek się uczy na błędach ¯\_(ツ)_/¯
Pamiętam, jak przez przeciwności losu prawie zrezygnowałem z koncertu w Chorzowie - jezusicku, ależ to by było głupie!

A co do Narodowego, to ciekawostka - nagrania z komórek i kamer złapały całkiem niezły dźwięk, odfiltrowując jazgot. Sam nagrałem kilka urywków i byłem zaskoczony jak dobrze brzmią...
@patrolss: no właśnie zagrali "tylko" te 4 kawałki. Musieli coś dorzucić do setlisty skoro jest nowy album, ale ich koncerty to jest takie show że wszystko musi być zaplanowane i dopięte, więc podejrzewam że po prostu wzięli setlistę która miała być na trasie 2 lata temu i dorzucili 4 kawałki żeby nikt nie zarzucał brak nowych kawałków. Mimo wszystko wierzę że na trasie promującej Zeit będzie tego więcej i będą nowe