Wpis z mikrobloga

Plus błyskawiczny rozwój wszelkich technologii - z roku na rok mieliśmy do czynienia z rzeczami wcześniej nie do pomyślenia.


@r3pr3z3nt: pomyliło ci się z '00

@Cheeseburgg: ja miałem 9 i nawet mając 9 pamiętam że to była pytówa w opór - jedyne co było fajne to my młodzi
@Cheeseburgg: Pomimo tego, że raczej dobrze wspominam tamte czasy bo jako rodzinie nam się wiodło całkiem nieźle, a i to były moje młodzieńcze a potem nastoletnie lata. To jednak pamietam z tamtych lat trochę negatywnych rzeczy jak łapówkarstwo na każdym kroku czy możliwość obskoczenia #!$%@? za byle pierdołę. Już nie mówiąc co się działo na południu Europy.
@powaznyczlowiek
@r3pr3z3nt:

- hubble, pathfinder i międzynarodowa stacja kosmiczna
- www i kąkutery (szerzej dostępne, bardziej Optimus + Pentium, Commodore-64 i Amiga jednak wcześniej była)
- rozwój OS
- CD, DVD
- SMS
- aparaty, kamery video
- telefony komórkowe (szerzej dostępne)
- rozwój TV z kineskopowych na plazmę

***

Pewnie jeszcze coś by się znalazło, ale zaraz mam obchód w szpitalu, wypada się nieco ogarnąć ;-)
@powaznyczlowiek: Nie wiem, moze np. Internet udostepniony do uzytku publicznego w Polsce bodajze w 1994? Czy taki szczegol, jak telefony komorkowe? Pierwsze Ericssony, Siensy, Nokie…
Kolezanka wyzej wspomniala o rozwoju PC i systemow do ich obslugi - pierwsze OSy ktore mialy interfejsy graficzne i pierwsze gry 3D, czy w ogole pierwsze gry wielu gatunkow rozwijanych do dzisiaj.
Lata 90 w Polsce to rowniez lata transformacyjne - od szarej komuny do kapitalizmu
@powaznyczlowiek: XD. Ok, juz nie wymieniaj wiecej, bo nie zrozumiales tematu rozmowy. Ale zeby szybko obalic twoj argument nie na temat, w PRL ludzi bylo stac na jeszcze mniej w porownaniu do lat 90, niz tych w 90 porownywanych do lat 00.