Wpis z mikrobloga

Czy mam jakieś plusy z faktu bycia studentem matematyki,


@RedveKoronny: myślę, że jakieś możesz mieć. Zawsze lepszy ogarnięty gościu niż historyk sztuki. U mnie byś miał malutkiego plusa.
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: nikt nie wchodzi już na żadne gity srity, jeśli nie masz apki hulającej już gdzieś na sklepie play np.
Status studenta + angielski + sensowne cv, gdzie masz wpisane co naprawdę potrafisz, a nie co przeklikałeś za tutorialem w 2h i spokojnie ogarniesz staż.
Nie pisz 10 technologii bo cv od razu poleci do kosza.
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: Zastanów się czy nie wolisz iść w stronę data science, zamiast typowego programowania. Po matematyce, masz dobry background teoretyczny. Pieniądze dość podobne, a próg wejścia moim zdaniem niższy.
  • Odpowiedz
nikt nie wchodzi już na żadne gity srity,


@sikalafou: wchodzi, wchodzi, choćby po to aby sprawdzić czy tam jest tylko sortowanie bąbelkowe na zaliczenie czy może jednak coś ambitniejszego. A czasem nawet to nie musi być projekt. Jak widzę, że ktoś ma zaakceptowane patche do kernela linuksa albo jakiejś libki infrastrukturalnej (dajmy na to Netty) albo znanego frameworka i jest jeszcze dyskusja w komentarzach na PR, to takie coś potrafi mi
  • Odpowiedz
i gita


@RedveKoronny: od dawna nikt przy rekrutacji nie ma czasu tego sprawdzać, od niedawna nie wolno. Podziękuj ludziom którzy kradną cudzy kod i tym którzy masowo aplikują na każde ogłoszenie czy się nadają czy nie i jest 400 ofert na 1 miejsce.
  • Odpowiedz
Po matematyce


@girro13: dopiero zaczynam drugi rok. Nie ogarniam totalnie big data. Zwykłych algorytmów też za dużo nie znam. Może dam radę przeczytać jakiś tekst z symbolami matematycznymi na tym etapie
  • Odpowiedz
Jak widzę, że ktoś ma zaakceptowane patche do kernela linuksa albo jakiejś libki infrastrukturalnej (dajmy na to Netty)


@Krolik z moimi obecnymi skillsami, wątpie żebym dodał inne patche niż poprawione literówki w readme ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
wchodzi, wchodzi, choćby po to aby sprawdzić czy tam jest tylko sortowanie bąbelkowe na zaliczenie czy może jednak coś ambitniejszego. A czasem nawet to nie musi być projekt. Jak widzę, że ktoś ma zaakceptowane patche do kernela linuksa albo jakiejś libki infrastrukturalnej (dajmy na to Netty) albo znanego frameworka i jest jeszcze dyskusja w komentarzach na PR, to takie coś potrafi mi więcej powiedzieć o kandydacie niż jakiś głupie zadanie z listy
  • Odpowiedz
@sikalafou: tak i gówno naklepane w 2 dni będzie miało historię, kontrybucje innych ludzi, 100 lub więcej gwiazdek i przynajmniej 10k linii? Apka na play też jest ok, ale chcę zobaczyć kod i o nim pogadać.
  • Odpowiedz