Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 270
Pracowałem jako oficer na statku z wieloma Ukraińcami i potwierdzam to co tu napisane.

99% z nich kupiło wszystkie papiery oficerskie i nie umiało obsłużyć większości urządzeń na statku.
Potem zawsze był problem. Generalnie to najgorsza nacja z jaką pracowałem a robiłem łącznie z około 15 narodowościami.

Bywały przypadku gdzie Europejczycy wiele lat pracowali na dyplomy Kapitana Żeglugi Wielkiej a Ukraińce mieli je w wieku 25 lat ;)

Polak w tym wieku ledwo skończył Akademię Morską mając świeży dyplom Oficera Wachtowego próbować znaleźć jakąkolwiek pracę za oficera.

Mi w wieku 32 lat po wielu latach ciężkiej pracy udało się zdobyć papier 1 oficera a znałem Ukraińców, którzy mieli ten papier w wieku 20 lat.

Przypominam 4 lata studiów + doświadczenie za 3 oficera potem za 2 oficera, kurs + egzamin i dopiero papier 1 oficera...

Wstawiam bo widzę, że panuje tu jakiś kult Ukraińców

Wątek z zamkniętego branżowego forum dla marynarzy (płatne).

Reszta w komentarzach.

#ukraina #wojna #pracbaza #praca
Caracas - Pracowałem jako oficer na statku z wieloma Ukraińcami i potwierdzam to co t...

źródło: comment_1657920172ESNcnuJCbXZP6ha9uRJjM9.jpg

Pobierz
  • 104
@Caracas: Jak studiowalem i mieszkałem w akademiku w ktorym wiekszosc to byli ukraincy, chodziły pogłoski, ze niektorzy ukraincy załatwiają lewe papiery ze mają niski dochód i pobierają maksymalne stypendium socjalne, ktore idzie na paliwo do ich BMW (parkowali pod akademikiem).
Podobno tez sobie niektorzy załatwiali papiery o polskich korzeniach, zeby za darmo studiować

No i wiadome, że kiedyś sie tam jeżdziło kupowac prawo jazdy, a przez granice nie mozna było spokojnie
Wstawiam bo widzę, że panuje tu jakiś kult Ukraińców


@Caracas: A znasz takie przysłowie, wróg mojego wroga, moim przyjacielem?
To chyba naturalne że wspieramy ukraińców czym możemy, walczą z krajem który od millenium był naszym wrogiem #1 czasami #2.

No tak dowód anegdotyczny to dowód na to, że cały ukraiński naród jest zły i dlatego czułeś potrzebe napisania tego posta na podstawie jakiegoś randoma z internetu, ponieważ "kult ukraińców" na wykopie
@kycol_kycolewicz: Nikt nie mówi, że własne doświadczenia mają wpłynąć na opinię o całym narodzie, ale też i nie ma co z siebie robić Niemca, że tu „tylko projekt biznesowy NS1/2” i zamykać oczy na duuuużo bardziej powszechną korupcję na Ukrainie. Ukraina musi wiedzieć, że trzeba wprowadzić transparentność, NIEZALEŻNE I WOLNE SĄDY, procedury przetargowe i przede wszystkim walczyć z korupcją. Na równi jak z kacapskim barbarzyńcą (obok).
@Caracas: na facebookowej grupie mojej miejscowosci jakis ukrainiec reklamuje "przyspieszone kursy online" na kazda kategorie prawa jazdy XD to jest faktycznie stan umyslu by myslec, ze w kraju UE jest taki sam burdel jak na wschodzie.