Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 270
Pracowałem jako oficer na statku z wieloma Ukraińcami i potwierdzam to co tu napisane.

99% z nich kupiło wszystkie papiery oficerskie i nie umiało obsłużyć większości urządzeń na statku.
Potem zawsze był problem. Generalnie to najgorsza nacja z jaką pracowałem a robiłem łącznie z około 15 narodowościami.

Bywały przypadku gdzie Europejczycy wiele lat pracowali na dyplomy Kapitana Żeglugi Wielkiej a Ukraińce mieli je w wieku 25 lat ;)

Polak w tym wieku ledwo skończył Akademię Morską mając świeży dyplom Oficera Wachtowego próbować znaleźć jakąkolwiek pracę za oficera.

Mi w wieku 32 lat po wielu latach ciężkiej pracy udało się zdobyć papier 1 oficera a znałem Ukraińców, którzy mieli ten papier w wieku 20 lat.

Przypominam 4 lata studiów + doświadczenie za 3 oficera potem za 2 oficera, kurs + egzamin i dopiero papier 1 oficera...

Wstawiam bo widzę, że panuje tu jakiś kult Ukraińców

Wątek z zamkniętego branżowego forum dla marynarzy (płatne).

Reszta w komentarzach.

#ukraina #wojna #pracbaza #praca
Pobierz Caracas - Pracowałem jako oficer na statku z wieloma Ukraińcami i potwierdzam to co t...
źródło: comment_1657920172ESNcnuJCbXZP6ha9uRJjM9.jpg
  • 104
@DiorSauvage: btw syn mojego szefa w wieku 19 lat ma brytyjski fishing ticket 1 i 2 kategorii, do tego mastera 200. W wieku 21/22 lat bedzie mogl robic mastera 500 i 3000. OP pewnie by sie zesral ze jak to tak, jak on w tym wieku jeszcze jest kadetem na darze mlodziezy.
@WiktorekS: po czesci masz racje, bo droga do jakiegokolwiek sensownego plywania po polskiej edukacji jest cholernie przeciagnieta i nie zaczynajac od razu po maturze czyli 19-20 lat to o jakimkolwiek stanowisku przed 30 zapomnij, czego przyklad masz wyzej
z drugiej strony rozumiem #!$%@? opa, bo Ukraincy kupuja papiery doslownie na wszystko

Btw master 3000? Czyli ze co, typek w wieku 22 lat bedzie mogl byc kapitanem na duzych? No bez przesady
@DiorSauvage: ta, jak masz mastera 200 to mozesz z miejsca robic mastera 3000 na yachty (chyba workboaty tez sie w to wliczaja), a jak na masterze 200 bedziesz mial wyplywane 3 lata, to robisz mastera 3000 na wszystko.

Jako ze na statkach ponizej 200 gt w UK mozesz plywac bez ksiazeczki zeglarskiej, to wystarczy ze mu stary (armator) da papier ze chlopak ma wyplywane 36 msc na morzu i to wszystko.
@DiorSauvage: a to z lapowkami i kupowaniem papierow to domena tej czesci europy. U nas bylo przeciez tak samo. O Eustazym Borkowskim nawet ksiazke napisano ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo podobno gdzies tam w Lotwie uczyl sie i nawet podobno tam szkole ukonczyl :)

#!$%@? tam ze 10 lat na taksowce siedzial, wyciagneli go z taksy i od razu mianowali kapitanem, a pozniej ksiazke o nim napisali