Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 270
Pracowałem jako oficer na statku z wieloma Ukraińcami i potwierdzam to co tu napisane.

99% z nich kupiło wszystkie papiery oficerskie i nie umiało obsłużyć większości urządzeń na statku.
Potem zawsze był problem. Generalnie to najgorsza nacja z jaką pracowałem a robiłem łącznie z około 15 narodowościami.

Bywały przypadku gdzie Europejczycy wiele lat pracowali na dyplomy Kapitana Żeglugi Wielkiej a Ukraińce mieli je w wieku 25 lat ;)

Polak w tym wieku ledwo skończył Akademię Morską mając świeży dyplom Oficera Wachtowego próbować znaleźć jakąkolwiek pracę za oficera.

Mi w wieku 32 lat po wielu latach ciężkiej pracy udało się zdobyć papier 1 oficera a znałem Ukraińców, którzy mieli ten papier w wieku 20 lat.

Przypominam 4 lata studiów + doświadczenie za 3 oficera potem za 2 oficera, kurs + egzamin i dopiero papier 1 oficera...

Wstawiam bo widzę, że panuje tu jakiś kult Ukraińców

Wątek z zamkniętego branżowego forum dla marynarzy (płatne).

Reszta w komentarzach.

#ukraina #wojna #pracbaza #praca
Caracas - Pracowałem jako oficer na statku z wieloma Ukraińcami i potwierdzam to co t...

źródło: comment_1657920172ESNcnuJCbXZP6ha9uRJjM9.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
@Caracas: Problem z nimi byl od zawsze, ale sam tez poznalem wielu, ktorzy byli kotami pod wzgledem wiedzy i jezyka. Czesc sie przyznala, ze wpisalo sobie w CV jeden czy 2 lewe statki, zeby sie zalapac na offshore ;) mimo wszystko mysle, ze akurst w ich przypadku nikt na tym nie stracil. Sprawdzili sie i pracuja po dzis dzien. Rynek nie jest sprawiedliwy i nasze passporty maja gorzej, wiec troche
  • Odpowiedz
@Caracas ja miałem epizod z dwoma Ukraińcami na statku - ETO i II eng i obydwaj reprezentowali wysoki poziom, skłamałbym gdybym powiedział że czymś ustępowali Polakom. Wręcz przeciwnie, potem przyszedł Polak ETO i był kompletnym alkoholikiem mimo młodego wieku, Ukrainiec przy nim był porządnym człowiekiem. Na tym samym statku miałem Chiefa mechanika z Rosji i również był dobrym fachowcem i uczciwą osobą. Może to błąd poznawczy bo miałem mało do czynienia
  • Odpowiedz
@Caracas: Pracowałem z Ukraińcami i potwierdzam. Jeden mówi, że kupił prawko i uprawnienia na wszystkie maszyny rolnicze. Drugi mówi, że musi zjechać do domu, bo ma egzaminy. Zapytałem, czy się uczył, a on na to, że nie i pokazał międzynarodowy gest liczenia hajsu, czyli łapóweczka i cyk papier jest.
  • Odpowiedz
@bartek555: kapitanem jestem. Zgadzam sie ze na soecjalistycznych statkach musisz miec wiedze. Ale nie o tym jest ten wpis. Ten wpis mowi o samych certach oow czy co jak o czyms prestizowym i ze na nie powinno sie zapracowac,a to bzdura.

Sama nawigacja dzis jest mega prosta inw dwa tygodnie jestes w stanie jej nauczyc kogos od zera do poziomu w ktorym moze zostac sam na wachcie.
  • Odpowiedz
@Caracas: czyli dokładnie to samo co w medycynie:
Ator wywiad medyk ukr
W skrócie znakomita większość ma lewe papiery, przy czym nie są one sfałszowane, tylko korupcja sięga samych uczelni, gdzie poświadcza się za kasę że ktoś studiował, pomimo że nie miało to miejsca
  • Odpowiedz
@Aquamen: negował może nie, ale na wykopie pod dowolnym znaleziskiem poruszającym temat ukraińskiej korupcji, jest zbywanie tematu twierdzeniem, że w Polsce też jest, i zawsze się trochę korumpuje. xD No w Polsce jest renesans korupcji, bo przyjechała do nas z ukrainy.


@Argony: Nie no raczej tu ludzie piszą że było u nas tak w latach 90, no i bylo
  • Odpowiedz
@Caracas: Ale nikt tego nie neguje. Miałem kierowców z Ukrainy, który uczuli się jeździć dopiero. U mojego kolegi chłop zabił się po tygodniu. Nigdy więcej kierowców z Ukrainy. Jako pracownicy na innych stanowiskach tez się u mnie nie sprawdzili. Inna kultura i większość to niestety głąby bez nadzieje na zmianę swojej mentalności. Co nie zmienia faktu, że w obliczu wojny trzeba im pomoc i zrozumieć.
  • Odpowiedz
negował może nie, ale na wykopie pod dowolnym znaleziskiem poruszającym temat ukraińskiej korupcji, jest zbywanie tematu twierdzeniem, że w Polsce też jest,


@Argony: Widywałem porównania do polskiej korupcji z lat 90 gdy staliśmy sie kandydatem do wejscia do UE i jest to uprawnione, bo czesto pada argument przeciwko Ukrainie w UE z powodu korupcji. A porównujac lata 90 spokojnie można mówić o dużej korupcji w PL.
  • Odpowiedz
a co mnie to panie guwno obchodzi niech se Ukraińcy i dyplom króla angielskiego wyrdrukuja . Walczą z ruskimi abyśmy my w przyszłości nieusieli i to jest ważne


@mareka-wisniak: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD co za przyglup
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@WiktorekS: Rozbawiles mnie z tymi dwoma tygodniami. Do wachty dochodzi masa papierów, safety np. dla 3 offa czy balastowanie statku (przecież nie będziesz za każdym razem dzwonił co CO). W przypadku drugiego offa to jeszcze jakieś zmiany w załadunku jak jest noc (jak jest ogarnięty przecież też nie będzie dzwonił o 3 nad ranem co CO).

W dwa tygodnie to ledwo zrobisz wszystkie certyfikaty do OOW (kursy).
  • Odpowiedz
@visas: xdd wykopki tyle pieprzą o twardej polityce bez sentymentów ale jak przyjdzie co do czego to Ukraińcy nie bo nie przepraszają , śpiewają piosenki o Banderze , czy też sprowadzają auta bez cła , jak dla mnie to Putin atakuje Koreę Płn i utykają pod Phenianem to bym im kibicował żeby jak najwięcej Ruskich wytłukli. A reszta to jakieś didaskalia bo w naszym interesie jest słaba, rozbita Rosja a
  • Odpowiedz
@Caracas: dlatego też średnio widzę uzupełnianie np. kadry lekarskiej lekarzami ze wschodu. Widać braki w ich szkoleniach. Swoją drogą Ukraińcy też wcześniej zaczynają i kończą szkołę - więc są na "plus" względem polskich kolegów bo mogą zacząć sobie pracować 1-2 lata wcześniej niż Polacy. Ty kończysz studia w wieku 24-5 lat, oni mając 22-23.
  • Odpowiedz