Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 270
Pracowałem jako oficer na statku z wieloma Ukraińcami i potwierdzam to co tu napisane.

99% z nich kupiło wszystkie papiery oficerskie i nie umiało obsłużyć większości urządzeń na statku.
Potem zawsze był problem. Generalnie to najgorsza nacja z jaką pracowałem a robiłem łącznie z około 15 narodowościami.

Bywały przypadku gdzie Europejczycy wiele lat pracowali na dyplomy Kapitana Żeglugi Wielkiej a Ukraińce mieli je w wieku 25 lat ;)

Polak w tym wieku ledwo skończył Akademię Morską mając świeży dyplom Oficera Wachtowego próbować znaleźć jakąkolwiek pracę za oficera.

Mi w wieku 32 lat po wielu latach ciężkiej pracy udało się zdobyć papier 1 oficera a znałem Ukraińców, którzy mieli ten papier w wieku 20 lat.

Przypominam 4 lata studiów + doświadczenie za 3 oficera potem za 2 oficera, kurs + egzamin i dopiero papier 1 oficera...

Wstawiam bo widzę, że panuje tu jakiś kult Ukraińców

Wątek z zamkniętego branżowego forum dla marynarzy (płatne).

Reszta w komentarzach.

#ukraina #wojna #pracbaza #praca
Caracas - Pracowałem jako oficer na statku z wieloma Ukraińcami i potwierdzam to co t...

źródło: comment_1657920172ESNcnuJCbXZP6ha9uRJjM9.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
Dokłane. Na ostatnim statku Kadet (czyli majtek) pytał się mnie ile musi dać dziekanowi w łapę w Akademii Morskiej w Szczecinie by dostać inżyniera + dyplom oficera i ile ja płaciłem :D


@Caracas: Tak było nie zmyślam.
Wierz mi ziom, napisałem posta na forum bez przedstawienia się w jakiej jednostce i dla kogo pracuję, ani nie podałem żadnych dowodów na stawianą tezę. Mi ziom nie wierzysz? Pracuję przecież na statkach. (
  • Odpowiedz
@Caracas Pana chiefa stać na roczny abonament:p no niestety tak jest ale z ruskimi nie lepiej, w moim januszexie jednak w 90% są ludzie którzy pracują już conajmniej kilka kontraktów "najlepsi z najlepszych" ale i tak były sytuację że np 2/E dosłownie nic nie ogarniał, 3/e chyba z tej samej wioski na Uralu prowadził go wszędzie za rękę a jak w połowie kontraktu stwierdził że wraca do domu bo on już na
  • Odpowiedz
@Pentylion: Z Ruskimi lepiej nie jest ale moim zdaniem mają jednak większą wiedzę. Oczywiście to mogą być moje prywatne odczucia. Korupcja może podobna jednak myślę, że poziom kształcenia tam kadr morskich jest na wyższym poziomie.
  • Odpowiedz
@Caracas: Pare zdjęć wiosny nie czyni, skoro stawiasz takie mocne tezy że zatrudniają ukr bez szkoły czy kwalifikacji to jest przecież sprawa dla urzędu morskiego, ktoś może zginąć albo coś może zostać zniszczone jeżeli tym zajmują się takie osoby.
Ty jednak wolisz pisać jakieś posty na forum albo na wykopie i żalisz się, że zatrudniają ukraińców bez niczego, zamiast sprawę posunąć dalej.

Dlatego ci nie mam zamiaru wierzyć.
  • Odpowiedz
Tutaj możesz się skontaktować z urzędem, który wydaje pozwolenia dla pracy dla obcokrajowców dla polskich armatorów.
https://www.gov.pl/web/infrastruktura/cmke
Ukrainiec nie ma prawa pracować bez kwalifikacji zatwierdzonych przez Polski urząd i musi przejść egzamin z jez polskiego
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kwalifikacje-zawodowe-czlonkow-zalog-polskich-statkow-morskich-w-16787081/dz-4

To jest istna machina urzędnicza kontrolowana przez ministerstwo, widzisz dlaczego nie kupuję tego co tu serwujesz? Napewno egzaminator dał się przekupić za tysiąc euro, jasne.
  • Odpowiedz
@BayzedMan ktokolwiek siedzi w branży to o tym wie, Polacy to chyba ostatnia nacja zachodnią która trzyma jakiś poziom kształcenia, owszem zdarza się się że na odnowieniu itr czasami nie trzeba wejść do wody ale to raczej margines. Rosyjskojęzyczni którzy zaczynali za czasów Sojuza jeszcze trzymają jakiś poziom a na pewno nadrabiają doświadczeniem ale już później to jest często na zasadzie zapłać, dostaniesz papiery pójdziesz na statek tam jakoś wytrzymaj ten kontrakt,
  • Odpowiedz
@BayzedMan: Typie co Ty piszesz?!

Dokumenty STCW w Polsce wydaje UM ale na Ukrainie wydaje je miejscowy urząd morski. To co wstawiłeś dotyczy statków pod Polską banderą wołam @Pentylion: zeby to zobaczył xD
  • Odpowiedz
@Caracas statków pod polską banderą to mamy pewnie z 10 na których pracuje z 50 osób :p u nas w firmie w związku z wojna przenieśli crewing Ukraińców z Odessy do Szczecina (vship ) i wysyłali im maile żeby w miarę możliwości papiery wyrabiali/odnawiali w polskich ośrodkach, dziady z pżm też już zatrudniają Ukraińców więc pewnie jacyś się już trafiają w naszych urzędach morskich i stąd te "różnice kulturowe" się biorą :p
  • Odpowiedz
@Caracas słyszałem płacze "starych polskich marynarzy, sierot po PLO" że już ich wschód wygryza. Może tylko zatrudnili kilku kadetów po akademii z karta Polaka, szczerze mówiąc całe szczęście nie mam info z pierwszej ręki :p w moim kołchozie teraz naszła moda na Gruzinów, chociaż skończy się pewnie tak samo jak z Chorwatami (czyli źle). Trochę to chore, że z powodu wojny Ukraińcy nie mogą pracować a ich wygryzają np Rosjanie (chociaż też
  • Odpowiedz
Dokumenty STCW w Polsce wydaje UM ale na Ukrainie wydaje je miejscowy urząd morski. To co wstawiłeś dotyczy statków pod Polską banderą wołam @Pentylion: zeby to zobaczył xD


@Caracas: Tak wynika w twoich screenshotach, które przypadkowo zostały napisane dzisiaj, to twoje?
  • Odpowiedz
@BayzedMan: Tak. Zawsze zakładam wątek na portalu morskim i potem z różnych loginów na nie odpowiadam borąc pod uwage, iż konto tam kosztuje 99zł wiec wydałem 300zł by napisać tu wątek. Odpisz jak możesz co tam zatem xD
  • Odpowiedz
@Caracas: najgorsza nacja do pracy na morzu to zdecydowanie Polacy. Twoj post po trochu pokazuje dlaczego. 'Ja sie #!$%@? to dlaczego ktos ma miec latwiej??'. Ogolem z twojego postu bije przeswiadczenie ze jestes kims bo jestes oficerem/kapitanem. A to zawod jak kazdy inny.

W UK oficerami na jednostkach do 200 gt (prawie wszystkie hsc) sa ludzie z 4 stcw i to wszystko. Nawet radio ticketa nie maja. Dniowki maja po 200-250£.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Caracas: Miło, że ktoś poza mną rozumie, że mentalność ukraińców jest w niektórych aspektach gorsza od rosyjskiej. Tam masa ludzi ma wyprane mózgi i są na poziomie mentalnym rosji. Nie rozumiem tego lizania dupy ukrom przez znaczną większość dookoła
  • Odpowiedz