Wpis z mikrobloga

niech mi ktoś wytłumaczy jedną rzecz. Fajne są te obrazki pokazujące jak wielka jest armia rosyjska, a my tymczasem widzimy/słyszymy:
- Wysłali czeczenow
- Robia lapanki i lapia jakis ludzi starych z Luganska i Donbasu
- maja ta prywatna armie
- i wysylaja zolnierzy z kontygentu syryjskiego i oseti
- rekrutowali najeminikow z Syrii
- rekrutuja ludzi z wiezien

Wiec o #!$%@? tu chodzi? Ta armia jest na papierze, i sa w rezerwie, i do czasu mobilizacji i wojny nie moga ich sila wyslac na front wiec wysylaja tych co maja na kontraktach itd?

Przeciez nawet bylo ze daja samoloty jakims emerytom co wrocili po karnym wyrzuceniu itd.

#rosja #ukraina #wojna
  • 32
@RafDan: Tak wygląda rosyjski imperializm podporządkowują sobie jakieś pseudo kraje i one później służą jako mięso armatnie. Swoich będą rekrutowali jak już sytuacja będzie tragiczna, bo teraz boją się przed buntem własnej ludności której raczej do wojny realnej na froncie się nie śpieszy. Wojna w telewizorze jak najbardziej ale na froncie już nie koniecznie
@RafDan: i dlatego teraz przez kolejne miesiące co dziennie będziemy czytać o kolejnym ataku rakietowym na duże miasto w UA. Cel jeden - czyli obojętnie jaki ale najpewniej będą to cywile tak jak do tej pory ¯\_(ツ)_/¯
@Zuben: To nie była bajka, bo oficjele Ukraińscy podawali że ok 1k ich było na Ukrainie, i latały też tutaj filmy/zdjęcia zabitych wraz z dowodami przy ciałach.
@RafDan: odpowiedzieć jest taka, że słyszysz to co chcesz usłyszeć i przeczytasz to co chcesz przeczytać. Tutaj podają głównie takie informacje o wojsku rosyjskim, a w Rosji podają podobne, selektywne dyskredytujące informacje o Ukraińcach i zachodnich najemnikach.
To nie była bajka, bo oficjele Ukraińscy podawali że ok 1k ich było na Ukrainie,


@RafDan: Ukraińcy opowiadali większe bajecki.

i latały też tutaj filmy/zdjęcia zabitych wraz z dowodami przy ciałach.


@RafDan: No to czekam, nie było żadne syryjskiego oddziału ani żadnego dowodu by tak brał udział w bitwie.
@Jrv20: No niby tak, ale osłabiają region / kontyngent który opuścili. To wynika z braku żołnierzy.

@deeprest: No spoko, ale dalej nie odpowiedziałeś czemu nie używają swojej wielkiej armii, tylko karmią się różnym wsparciem.
@RafDan: Budżet rosyjski jest skromny, bo Rosja gospodarką i PKB nie grzeszy jak na tak duży i ludny kraj. Ich cała armia opiera się na tym by jak najmniejszym kosztem zapewnić jak największą liczbę żołnierzy podczas wojny, trzon ma obsługiwać zaawansowany sprzęt a reszta ma zahaczać o wojsko od czasu do czasu, dostając ochłapy i nadrabiać tym że jest w stanie strzelać z kałacha, bądź wsiąść do czołgu czy wozu piechoty.
@Zuben: To czekaj, bo ja nie mam czasu ani potrzeby przekonywania kogokolwiek. Zachęć mnie, to może się zastanowię czy warto poświęcać mi czas na Twoja edukację.
@RafDan: Nie wiem, ale domyślam się, że nie chcą z wielu powodów politycznych i ekonomicznych. Potrzebują sporo armii na realizacje celów w Afryce i Bliskim wschodzie (w Syrii obronili przed Amerykanami Assada, gdyby to byli sami starzy pijacy i nieudacznicy, raczej im by się nie powiodło). Mobilizacja to ogromne i kosztowne przedsięwzięcie, które może zaważyć na nastrojach społecznych. No i to jest gigantyczny kraj, nie mogą zostawić niebronionych granic, bo cały
To czekaj, bo ja nie mam czasu ani potrzeby przekonywania kogokolwiek. Zachęć mnie, to może się zastanowię czy warto poświęcać mi czas na Twoja edukację.


@RafDan: Czyli podsumowując mam racje skoro nie jesteś wstanie przedstawić żadnego dowodu na Syryjskich najemników z których istnienia nawet na ruskich telegramach mają beke xD
Podsumowanie jest takie że cytujesz tekst którego nie rozumiesz.


@RafDan: Ale sprawa jest prosta jeśli twierdzisz że coś ma miejsce to na tobie ciąży ciężar dowodu takie nie przedstawiłeś. Jeśli twierdzę że w moim domu żyją krasnoludki to ja muszę to udowodnić a nie mój oponent.
Kto pytał? Dalej nie rozumiesz. Spróbuj zawołać kogoś może Ci pomogą opanować sztukę czytania ze zrozumieniem.


@RafDan: Ale ja tego nie czytam tylko zawracam ci uwagę że od chwili gdy napisałeś że

To nie była bajka, bo oficjele Ukraińscy podawali że ok 1k ich było na Ukrainie, i latały też tutaj filmy/zdjęcia zabitych wraz z dowodami przy ciałach.


Na tobie spoczywa obowiązek dostarczenia dowodu i całą reszta chwytów retorycznych czy argumentacji
Ale ja tego nie czytam


@Zuben: No to w sumie jednak mnie przekonałeś, że skoro Ty nie czytasz co się do Ciebie pisze, tylko spamujesz bzdury ośmieszając się, nie jesteś wart mojego czasu żeby Cię wyedukować. Zmarnowałeś mi tylko czas, na szczęście już w przyszłości nie będę miał tej przyjemności pisać z kimś kto nie czyta co się do niego pisze i jeszcze się tym chwali xD
@dziadeq: No @Zuben mnie zaorał #!$%@?, szczególnie tym że nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Wystarczyłoby że tak jak napisałem zachęciłby mnie do odpisania na ten wysryw i bym mu to udowodnił. A Ty @dziadeq jedynie dołączyłeś do kumpla i się razem skompromitowaliście bo czytać też nie potrafisz. A szkoda bo ten wyżej napisał że nawet nie czyta co się do niego pisze :) Fajnie się dobraliście.

@dyskutek2: Nom, przejrzyj tag
@RafDan dzisiaj opublikowano news i jak na razie są to ogólniki. Szkoda że rzekomo nie zaorałeś kilka dni temu, bo to też istotne kiedy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak oni mieli czytać ze zrozumieniem, coś czego nie było?
Jak oni mieli czytać ze zrozumieniem, coś czego nie było?


@dyskutek2:

To czekaj, bo ja nie mam czasu ani potrzeby przekonywania kogokolwiek. Zachęć mnie, to może się zastanowię czy warto poświęcać mi czas na Twoja edukację.


Tego nie było? Ten news opublikowano dzisiaj, bo dzisiaj wprowadzili sankcje czy tam wczoraj, ale informacje o walczących syryjczykach były już dawno i to od US i od Ukr więc mogłem strzelać do Was jak
Zajebiście się dobraliście, i ostrzegam, jeżeli będziesz kłamał tak jak w innym wpisie dzisiaj do mnie, lecisz na czarną do swoich ziomków.


@RafDan: czemu ich zawołałeś i blokujesz? Bo boisz się konfrontacji?
czemu ich zawołałeś i blokujesz?


@dyskutek2: Bo jestem dobrym człowiekiem, i edukuje.

Bo boisz się konfrontacji?


Gdybym wrzucił zdjęcia byłoby że "to nie oni", "to teren z innego miejsca" a newsy US/UKR to kłamstwa ale skoro o to nawet nie prosili to nic nie dostali. Jeżeli typ pisze że nie czyta co do niego pisze, to po co mam z nim dyskutować? Tu masz bana od Unii, tu chyba nie ma