Wpis z mikrobloga

Hejka Miraski i Mirabelki,
Potrzebna opinia czy to ja mam schizy czy mój różowy to potwór bez serca.
Obraz sytuacji:
- My- Mlode małżeństwo
- kaszojad 1 msc
- świeżo kupione mieszkanie w starym budownistwie ktore sam remontowałem przez ostatnie 4 miesiące

Sytuacja sama w sobie:
2 dni temu, różowy sypie tekstem, że mieszkanie jest ch**owe bo na 4 pietrze bez windy i jak zwykle "ktoś" (czyli ja w jej mniemaniu) sie zagrzał i byle co kupił, mimo że mieszkanie 20% ponizej ceny rynkowej w dobrej lokalizacji
Wczoraj, ja w robocie, różowy z kaszojadem na wycieczce do jej rodzinnego domu, na powrocie z pracy zajechalem po nią. 30 minut gadania jakie to u jej rodzinki jest super zycie i jak to jest jej niedobrze w naszym mieszkaniu. Mi sie już ulewa, ale wspieram żonkę bo przecież świeżo po porodzie i trzeba.

Dodam tylko, że przy kaszojadku jej pomagam ile sie tylko da, przebieram, karmie, kąpie, jeszcze i jej żarcie zrobię i w mieszkaniu posprzątam na spacer z małym wychodzę i znoszę codzienne audiencje jej rodziny (moja nie może zbyt czesto, bo zona się zdenerwować może bo wedlug niej mają zly wplyw na dziecko..( _)

Troche mnie wku*w złapał bo narobiłem sie od cholery przy mieszkaniu i teraz tez przy niej i małym latam jak Husain Bolt, a w zamian dostalem takim śledziem w ryj.

Taka niespodzianka na koniec tygodnia
  • 158
na 4 pietrze bez windy i jak zwykle "ktoś" (czyli ja w jej mniemaniu) sie zagrzał i byle co kupił


@Lambert11: dziwny sposób komunikacji ma różowa że w trzecich osobach o tobie mówi, i dziwny moment na zgłaszanie takich pretensji (niekoniecznie nieuzasadnionych). Była przy tym jak kupowałeś mieszkanie, miała coś do powiedzenia? Jeżeli nie to może boli ją to że autorytatywnie podejmujesz decyzje które wpływają istotnie na jej codzienność, a jeżeli
@Lambert11: niezłego lenia trafiłeś :) nie słuchaj pierd$##@ tych leszczy. Żeby nie chciało jej się wyjść na spacer z dzieckiem? Albo ma problem z hormonami po porodzie albo jest śmierdzącym leniem. Moja po ciąży biegała bez problemu z trzeciego piętra, i sama w garażu dwie kłódki z dzieckiem na rękach otwierała. 4 piętro to wysoko ale nie róbcie z niej 90 letniej babci. A jeszcze jak macie chustę to żaden problem.
@Lambert11 to jej to #!$%@? powiedz, a nie nam.

Chyba jak kupowaliście to było widać, że na 4tym i bez windy?

Powiedz jej krótko niech zamknie ryj, a może za jakiś czas znajdziecie lepsze mieszkanie, ale na razie nie ma ani kasy ani chęci.

Możesz przy tym wspomnieć o różnicy zarobków jeśli w ogóle lafirynda pracuje.
@atrophy: Tak prosze Pana, aktualnie wiele miast dostawia windy do blokow ze wzgledu na przepisy dla osob niepelnosprawnych. Budujesz konstrukcje stalowa poza klatka schodowa i wycinasz otwarcia. Koszt zalezy od dzwigu i materialow ale w 400k pln + vat mozna sie zamknac.
@atrophy: Samemu nie musi, pomnoz to liczbe mieszkan i podziel na 12. Czas zycia dzwigu to 25 lat i modernizacja. Wychodza smieszne pieniadze zeby to splacic. Drugiem problemem jest to i najwiekszym kosztem dzwig. Tutaj stawka taka sama na cala eu. Co ja poradze, ze zlotowka gowno warta jest. Uwierz mi siana w samorzadach jest dobrze przepalane i mysle, ze jak by sie ktos uparl to i by przeszlo. Panie maruda
@sh2dov: ta, ja już przerabiałem takie stare wspólnoty bądź spółdzielnie. Ten z parteru i z 1. powie, że ma to w doopie bo ma nisko, na 2 są stare dziady, co liczą każdy grosz i i tak nie wychodzą, a 3 jest zajęte przez airbnb i właścicielowi się nie opłaca. Ewentualnie zarząd spółdzielni się nie zgodzi, bo nie zrobi tego skorumpowany staszek. Niestety w Polsce zrobić cokolwiek w budynku wielorodzinnym to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Lambert11: na spokojnie,
po 1 jak tu kolega wyżej powiedział nie słuchaj, dzieciaków tutaj, co dziewczyny za rękę nie trzymali i glupoty wygadują o tym ze zła różowa itp
Po 2 ona może być jeszcze w babyblues, albo co gorsza w depresji poporodowej, nowa sytuacja ją przerasta, wszędzie widzi trudności z dzieckiem, bo takie sa objawy tych stanów. Pewnie chciałaby pomocy od rodzicow przy dziecku stąd mowi o powrocie do mamy,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lambert11: 4p jest super o ile jest ostatnim. Nigdy bym nie wybrał innego. Mając kaszojada już lvl 3,5 bez problemu ma 4p. Jedynie wozek zostawał w samochodzie.

Jeśli różowa będzie dalej izolować od jednej rodziny a druga wielbić za 2-3 ms to uważaj bo zaczną się jazdy i kłótnie o gówno. Jednak do 2ms życia dzieciaka bym odpuścił, często różowym odwala bo mniej emocji jest teraz i szukają zwady.