Wpis z mikrobloga

Hejka Miraski i Mirabelki,
Potrzebna opinia czy to ja mam schizy czy mój różowy to potwór bez serca.
Obraz sytuacji:
- My- Mlode małżeństwo
- kaszojad 1 msc
- świeżo kupione mieszkanie w starym budownistwie ktore sam remontowałem przez ostatnie 4 miesiące

Sytuacja sama w sobie:
2 dni temu, różowy sypie tekstem, że mieszkanie jest ch**owe bo na 4 pietrze bez windy i jak zwykle "ktoś" (czyli ja w jej mniemaniu) sie zagrzał i byle co kupił, mimo że mieszkanie 20% ponizej ceny rynkowej w dobrej lokalizacji
Wczoraj, ja w robocie, różowy z kaszojadem na wycieczce do jej rodzinnego domu, na powrocie z pracy zajechalem po nią. 30 minut gadania jakie to u jej rodzinki jest super zycie i jak to jest jej niedobrze w naszym mieszkaniu. Mi sie już ulewa, ale wspieram żonkę bo przecież świeżo po porodzie i trzeba.

Dodam tylko, że przy kaszojadku jej pomagam ile sie tylko da, przebieram, karmie, kąpie, jeszcze i jej żarcie zrobię i w mieszkaniu posprzątam na spacer z małym wychodzę i znoszę codzienne audiencje jej rodziny (moja nie może zbyt czesto, bo zona się zdenerwować może bo wedlug niej mają zly wplyw na dziecko..( _)

Troche mnie wku*w złapał bo narobiłem sie od cholery przy mieszkaniu i teraz tez przy niej i małym latam jak Husain Bolt, a w zamian dostalem takim śledziem w ryj.

Taka niespodzianka na koniec tygodnia
  • 158
@Lambert11: super się zapowiada wasze małżeństwo, skoro masz zero empatii dla żony, która nadal jest w połogu, więc pewnie #!$%@? ją wszystko, nie trzyma moczu, nie powinna dźwigać i musi dylać z dzieciakiem z 4. piętra. teraz to jeszcze nic, jak będziecie mieli dwójkę to dopiero się zacznie
@Nithak: co "co"?
Gdzieś ja pisalam, że tylko?
Ty skrytykowałeś problemy jego żony to pisałam o empatii dla kobiet w połogu do CIEBIE.
Reszta to Twoja nadinterpretacja.
@Lambert11: może teraz jak było ssanie, ze wszystko na pniu schodziło to się zatarło i było bardziej 10%, ale standardowo to jest 20-30% (lata 2013-2019) dla 4/4p bez windy. Jak nad Tobą jest jeszcze strych to bardziej 20%, jak dach z papą to bardziej 30%.
4 piętro bez windy i już wiesz dlaczego 20% poniżej ceny rynkowej.


@helga-von-klusken: mam mindfucka, że można w 2k22 kupić mieszkanie w bloku bez windy. Po co? Dlaczego?

a autor posta ???


@Nithak: Zgodził się na kupno #!$%@? mieszkania. Raz się zdecydowałem na mieszkanie na pierwszym piętrze bez windy, wytrzymałem rok.

Nie kłócić tylko rozmawiać


@NaxZST: Ja bym zaczął od zrewidowania problemu mieszkania na takie, gdzie jest winda. To
@Filipterka25: to niby dla kogo są te mieszkania na 4 bez windy? Wg ciebie to powinni je zamurować i nikt nie powinien tam mieszkać, bo olaboga ciężko po schodach wejść. Są młodzi i planują tam mieszkać 5-10 lat, a nie do późnej starości, przyzwyczają się i odrobina ruchu wyjdzie im na zdrowie.
to niby dla kogo są te mieszkania na 4 bez windy?


@liseknyc: Dla nikogo.

Wg ciebie to powinni je zamurować i nikt nie powinien tam mieszkać, bo olaboga ciężko po schodach wejść


Wystarczyłoby dobudowanie wind, jak robi się w rewitalizowanych kamienicach.

Są młodzi i planują tam mieszkać 5-10 lat, a nie do późnej starości, przyzwyczają się i odrobina ruchu wyjdzie im na zdrowie.


@liseknyc: Jeżeli nie planuje się w tym
@Filipterka25: dobudowanie windy w takich blokach jest technicznie niemożliwe, czyli jednak trzeba je zamurować, bo wg ciebie nie da się w nich mieszkać. Po to są 20% tańsze, że ludzie którzy nie mają tyle kasy, godzą się na opisane przez ciebie niedogodności, z którymi sprawny człowiek bez większych problemów sobie poradzi. (po kilku dniach praktyki wręcz biegałem o kulach ze złamaną nogą po schodach)
bo wg ciebie nie da się w nich mieszkać.


@liseknyc: Owszem. Ale jak ktoś lubi, to może sobie mieszkać na 10 piętrze bez windy, 30 minut od najbliższego PKS-u jeżdżącego co godzinę i do tego na po-PGR-owskim osiedlu.

Naprawdę mi to wisi, co nie zmienia faktu że zastrzeżenia różowej OP-a są całkowicie słuszne. Czy pretensje do OP-a też to nie wiem, nie znam sposobu w jaki dokonali wyboru tego konkretnego lokalu.
co nie zmienia faktu że zastrzeżenia różowej OP-a są całkowicie słuszne


@Filipterka25: słuszne by były jakby miała pretensje przed zakupem lokalu, a mimo to op kupiłby ten lokal, a nie po zakupie na który sama się zgodziła. Chyba nie jest upośledzona i wiedziała z czym to się będzie wiązało?