Wpis z mikrobloga

Z każdym dniem coraz bardziej sobie zdaję sprawę jakim rakiem na społeczeństwie jest konserwatyzm. Nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Jeszcze w gimnazjum pewnie bym powiedział że jednym z największych problemów współczesnego świata jest duża ilość czarnych aktorów w filmach, zmniejszanie cycków kobiecych postaci w grach, i faceci co noszą sukienki. W międzyczasie "rozsądna prawica" robiła wszystko żeby rozmontować demokrację i gospodarkę w tym kraju, i odbierała ludziom prawa w celu ochrony jakichś przestarzałych tradycji. Ale najważniejsze że lewaków boli dupa. W sumie na wykopie dużo ludzi nadal myśli w taki sposób, i mam nadzieję że oni też mają tylko 14 lat jak ja wtedy.

Cieszę się że udało mi się z niego wyrosnąć, ale mimo wszystko trochę wstyd że kiedyś otwarcie popierałem Korwina i innych prawicowych "wolnościowców" , czy też Trumpa i jemu podobnych. Człowiek był młody i głupi ( ͡° ʖ̯ ͡°) #bekazprawakow #humorobrazkowy #zalesie
Pobierz
źródło: comment_1657880775Sd7B6tlRx2tU0FJGKORkia.jpg
  • 172
@Vanderbright: mylisz się. Nie konserwatyzm, tylko konserwatyzm w rozumieniu polskim, czyli populizm.
Porównaj nasz konserwatyzm do konserwtyzmu w UK, gdzie szanuje się rządy prawa, a w obecnej kampanii Rishi Sunak, główy kandydat konserwatystów, mówi o tym, że nie ma zamiaru obniżać podatków, bo to proszenie się o kłopoty w obecnej trudnej sytuacji ekonomicznej.
Zero kiełbasy wyborczej
: lol, a z jakiej definicji ci się to wzięło? Tej kucowskiej chyba, która mówi, że "wszystko co mi sie podoba to konserwatyzm, a to co nie to lewactwo" xD


@e_m_p: pewnie mu matka znowu na obiad schabowe zrobiła. #!$%@? lewactwo chce mi odebrać wolność XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
gdyby chociaż to był konserwatyzmem stylu USA to może coś by z tej polski (celowo małą literą) było. Nie jestem konserwatystą, ale uważam że brakuje u nas prawdziwie republikańskiej partii, która przejęłaby elektorat PiS/Konfederacji.


@tylkostrimi: ooo, czyli oligarchia, lobbing, rządy pieniądza, prywatyzacja służby zdrowia, a może jeszcze policji i straży pożarnej? Oczywiście wszystko w chorych cenach. Do tego straszenie swoich wyborców na każdym kroku i upolitycznienie wszystkiego, tak jak to robią
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
poza tym nie każda partia konserwatywna jest zła, gdybyśmy mieli taką partie konserwatywną jak republikanie w usa albo partię konserwatywną jak z UK albo jak partię konserwatywną z korei południowej wtedy byłoby lepiej, a tak to mamy takich populistycznych "konserwatywnych" socjalistów u władzy


@tylkoponsfw: następna marionetka xD
@srogie_ciasteczko:

ooo, czyli oligarchia, lobbing, rządy pieniądza, prywatyzacja służby zdrowia, a może jeszcze policji i straży pożarnej?


Absolutnie. Nie marzy mi się żadna z tych rzeczy. Nie wierzę w kapitalistyczną utopię. Raczej jestem centrystą.

Chodzi mi o to, że brakuje na polskiej scenie politycznej takiej partii. Uważam, że pluralizm jest dobry.

Chodziło mi tez o to, że byłaby to, być może, alternatywa dla wyborców PiS-u - dla tej konserwatywnej części, którzy
Zreszta to co mówisz to raczej farmazon i utopia. Były jakieś badania nawet ze za kurnik w dużym mieście jesteś w stanie kupić wielka chatę z ziemia na prowincji. Ziemia bedzie o takiej wielkości ze nakarmisz siebie, rodzine i jeszcze sprzedaż. Jakoś chętnych brak.


@Furiat: bo ludzie sa jak zwierzeta w zoo. Innego zycia nie znaja. I kazdy boi sie zmian. Ja nie mowie ze to nie utopia, ale wyciagnijmy wnioski
@Vanderbright: konserwatyzm, wiadomo polskę sofa to, że ten kto chce w niedziele może sobie iśc do kościółka

nie np. rozbuchany system urzędniczy czy socjal poza kontrolą
ach wykopki elita internetuf, w tym obsranym kraju nigdy nie będzie dobrze
Oczywiście katastrofalnie się mylisz. Jest dokładnie odwrotnie. To tak zwany "postęp" oczywiście lewicowy jest rakiem, a ty naczytałeś się lewicowej propagandy. Przecież dziś wszystko zawłaszczyła doktryna lewicowa (a nie prawicowa), która na zachodzie jest już od dawna realizowana. Skutki widać gołym okiem, a będzie tylko gorzej. Konserwatyzm to po prostu sprawdzone zasady. A dziś są przeprowadzane eksperymenty na społeczeństwach: LGBT, cancel culture, polityka klimatyczna, polityka covidowa itd. To nie jest konserwatyzm. Po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
przyczyną polskich problemów gospodarczych jest konserwatyzm czy rozdawnictwo (socjalizm) pis'u? czy ty wiesz wgl co piszesz?


@tylkoponsfw: lepiej od ciebie. Trzeba mieć klapki na oczach, żeby myśleć że sam socjał nam kraj rozwala przy tysiącach innych problemów z PiS. Oni socjałem sobie tylko głosy kupują, bo jak to partia konserwatywna, nie mają niczego do zaoferowania, poza cofaniem nas w rozwoju i narzuceniem prymitywnych wartości. Zaiste, sam socjalizm zniszczył kraje zachodnie i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
tłumaczenie na tym etapie, że PiS to partia konserwatywna, już naprawdę uraga rozumowi i godności ludzkiej, podziwiam że Ci się chce xD


@deziom: że niby ty uważasz PiS za partię liberalną, czy że ja gram w szachy z gołębiami?

Śmieszne, że muszę takie pytanie zadawać, ale jak widać konserwy nigdy się do błędu nie przyznają, kłamią i wypierają do oporu xD
@srogie_ciasteczko: pis sobie wyciera ryj konserwatyzmem, poza tym nigdy nie mówiłem, że pis to partia liberalna

i tak socjalizm pisowski rozwalił naszą gospodarkę i nie porównuj polski do kraju rozwiniętego pierwszego świata, gdzie było co rozdawać, a w naszym kraju z gospodarką rozwijająca się to nie ma czego rozdawać, a jakiegokolwiek rozdawnictwo jedynie ubije naszą gospodarkę

w chinach wyciągnięto z tego lekcję, więc w myśl deng xiaopinga chiny pierw staną się
@Vanderbright: Szkoda, że może oprócz aborcji i niedzieli handlowych to nie są działania zgodne z ideą konserwatyzmu. Za rozwalaniem gospodarki nie leży konserwatyzm tylko niegospodarni ludzie bez umiejętności i zapewne też chęci do robienia swojej roboty tak jak należy. Nachapać się ile wlezie i po nas choćby potop. Tu nie ma tendencji lewo/prawo.

Konserwatyzm również nie jest zły sam w sobie, wręcz jest często bezpieczniejszą opcją niż rychły postęp. Jednak niestety