Wpis z mikrobloga

Z każdym dniem coraz bardziej sobie zdaję sprawę jakim rakiem na społeczeństwie jest konserwatyzm. Nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Jeszcze w gimnazjum pewnie bym powiedział że jednym z największych problemów współczesnego świata jest duża ilość czarnych aktorów w filmach, zmniejszanie cycków kobiecych postaci w grach, i faceci co noszą sukienki. W międzyczasie "rozsądna prawica" robiła wszystko żeby rozmontować demokrację i gospodarkę w tym kraju, i odbierała ludziom prawa w celu ochrony jakichś przestarzałych tradycji. Ale najważniejsze że lewaków boli dupa. W sumie na wykopie dużo ludzi nadal myśli w taki sposób, i mam nadzieję że oni też mają tylko 14 lat jak ja wtedy.

Cieszę się że udało mi się z niego wyrosnąć, ale mimo wszystko trochę wstyd że kiedyś otwarcie popierałem Korwina i innych prawicowych "wolnościowców" , czy też Trumpa i jemu podobnych. Człowiek był młody i głupi ( ͡° ʖ̯ ͡°) #bekazprawakow #humorobrazkowy #zalesie
Vanderbright - Z każdym dniem coraz bardziej sobie zdaję sprawę jakim rakiem na społe...

źródło: comment_1657880775Sd7B6tlRx2tU0FJGKORkia.jpg

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
@vrim: Oczywiście ze PZRP to byli konserwatyści. Taki Bierut to może jeszcze miał coś wspólnego z rewolucyjnymi pomysłami, ale cała reszta to karierowicze i krypto konserwy. Gomułka rozpętał nagonkę na Żydów i generalnie głosił mocno narodowe hasła. Gierek akurat był bliżej technokraty, ale potem był Jaruzelski który z komuną miał wspolne całe nic. Był twardogłowym wojskowym który nawet już się nie odwoływał do haseł rewolucyjnych, zdobył władze i nie chciał oddac
  • Odpowiedz
@Vanderbright: #!$%@? mnie wewnętrznie w jakim bagnie żyjemy, gdy czytam ten wątek i 99% dzieci tutaj nie rozumie podstawowych pojęć, o których dyskutuje. Przecież praktycznie nikt tu nie odróżnia od siebie pojęć jak konserwatyzm, kapitalizm, liberalizm, socjalizm i że są od siebie niezależne.
  • Odpowiedz
stany są bardzo konserwatywnym krajem. Na powszechna biede raczej nie narzekają. Zdaje sie ze Japonia również. Wiec t teza ze konserwatyzm sie raczej kupy nie trzyma.


@rea9: No, a w Polsce mamy same pałace kultury i wieżowce. Przecież w centrum warszawy tak jest to znaczy, że cała Polska tak wygląda, nie? ()
  • Odpowiedz
  • 7
@Vanderbright Chciałbym Ci uświadomić, że konserwatyzm, katolicyzm, prawica i pisowski populizm to nie są synonimy. Rozwinięte zachodnie państwo nie powstaje od wyborów do wyborów. Jest budowane przez pokolenia, ale wykopek, który przecinków nie potrafi postawić w odpowiednim miejscu, nauczył się nowego słowa "konserwatyzm" i wydaje mu się, że rozwiązał problem 123 lat zaborów, dwóch Wojen Światowych i 45 lat socjalizmu.
  • Odpowiedz
@Shatter: Hiperboliści xd Można nie popierać rozdawnictwa ale nie mieć problemu z podstawowymi swobodami obywatelskimi. I nikt nie twierdzi że w 3 lata po tym świat będzie wyglądał jak sci fi jak narazie to nasza konserwatywna lewica sprawiła że jest tylko gorzej
  • Odpowiedz
To teraz powiedz dlaczego rzeczywistość wyglada tak ze to wolny rynek, kapitalizm i konserwatyzm jednak góruje i rozdaje karty a te lewe wartości i socjalne domki z kartonu nie bardzo


@Furiat: niby gdzie? większość krajów rozwiniętych to socjal-demokracje.
  • Odpowiedz
Z każdym dniem coraz bardziej sobie zdaję sprawę jakim rakiem na społeczeństwie jest konserwatyzm.


@Vanderbright: Oczywiście katastrofalnie się mylisz. Jest dokładnie odwrotnie. To tak zwany "postęp" oczywiście lewicowy jest rakiem, a ty naczytałeś się lewicowej propagandy. Przecież dziś wszystko zawłaszczyła doktryna lewicowa (a nie prawicowa), która na zachodzie jest już od dawna realizowana. Skutki widać gołym okiem, a będzie tylko gorzej. Konserwatyzm to po prostu sprawdzone zasady. A dziś są przeprowadzane
  • Odpowiedz
@Vanderbright: Żebyś nie spadł z deszczu pod rynnę, bo ja mam wrażenie, że wszystkie partie w Polsce chcą tego samego: legalizacji tego co im się podoba najlepiej wraz z państwowymi dotacjami i delegalizacja tego co im się nie podoba. Przeciętnemu obywatelowi na końcu wszystko jedno czy gospodarkę zniszczyli zwolennicy lekkiej pedofilii, czy lekkiego queer-transseksualizmu.

W Polsce partie różnią się tak nieznacznie, że aktualnie z mainstreamowych ani jednej nie nazwałbym konserwatywną, czy
  • Odpowiedz
@buc123t: XD to który kraj rządzi światem a który zagraża dla USA i czy Chiny to social demokracja XDD. Juz tak sam odpowiedziałem. Socjaldemokracje mogą istnieć bo maja ochroniarza na sterydach w formie USA. I mogą tam w swoich urojeniach rozdawać sociale a w razie wojny krzyczeć USA pomusz
  • Odpowiedz
Oczywiście ze PZRP to byli konserwatyści.


@kubson93: Oczywiście, że nie. Marksista nie może być konserwatystą.

krypto konserwy


@kubson93: Typowe dla marksistów - reakcjoniści wszędzie im się objawiają. XD

Gomułka rozpętał nagonkę na Żydów


@kubson93: Antysemityzm nie jest konserwatywny ani progresywny.

Jaruzelski który z komuną miał wspolne całe nic


@kubson93: Ta, członkostwo w PZPR to całe nic.
  • Odpowiedz
@Vanderbright: Ty chyba jeszcze nie wyrosłeś … OGÓLNIE (bez obrazy) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wydaje mi się ze niepotrzebnie przejmujesz się takimi bzdetami. Trochę zabrzmię jak wujek dobra rada. Nie daj się zindoktrynować żadnymi głupotami czy to z lewej strony czy z prawej. Jakiekolwiek liczenie na partie polityczne i jacykolwiek posłowie nie mają żadnego znaczenia, oni cię tylko omamią i oskubią. Znaczenie ma to żeby dobrze zarabiac,
  • Odpowiedz
Dopóki będą mieć głos pasożyty zerujące na uczciwych ludziach, dopóty politycy będą wygrywać wybory na hasłach rozdawania na prawo i lewo.


@aks_762: to nie do końca tak. Głównym rakiem naszego kraju jest paradoksalnie głupota i cwaniactwo jednocześnie. Ogół ludzi jest po prostu głupi, niewykształcony (nie mówię o papierkach wyższych uczelni, których znakomita większość w tym kraju to tylko śmietniki do zarabiania pieniędzy z dotacji, a o prawdziwym wykształceniu, dzięki któremu zdobywa
  • Odpowiedz
@Vanderbright:

Powiedz mi ile razy konserwatyści rządzili Polską od ostatniego rozbioru.

Okres międzywojenny - krótki okres rządów Dmowskiego, a potem socjalista-militarysta Piłsudski który chciał zrobić Polskę na wzór laickiej Francji.

Okres PRL - samo się komentuje

Okres po 1989 - rządy okrągłego stołu i ich agentów.

Jedyne co mogę się zgodzić, to to że PiS wykorzystuje konserwatywną część społeczeństwa do zdobywania popracia, ale PiS nie jest konserwatywny, socjalizm, masowa imigracja, traktowanie
  • Odpowiedz