Wpis z mikrobloga

Z każdym dniem coraz bardziej sobie zdaję sprawę jakim rakiem na społeczeństwie jest konserwatyzm. Nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Jeszcze w gimnazjum pewnie bym powiedział że jednym z największych problemów współczesnego świata jest duża ilość czarnych aktorów w filmach, zmniejszanie cycków kobiecych postaci w grach, i faceci co noszą sukienki. W międzyczasie "rozsądna prawica" robiła wszystko żeby rozmontować demokrację i gospodarkę w tym kraju, i odbierała ludziom prawa w celu ochrony jakichś przestarzałych tradycji. Ale najważniejsze że lewaków boli dupa. W sumie na wykopie dużo ludzi nadal myśli w taki sposób, i mam nadzieję że oni też mają tylko 14 lat jak ja wtedy.

Cieszę się że udało mi się z niego wyrosnąć, ale mimo wszystko trochę wstyd że kiedyś otwarcie popierałem Korwina i innych prawicowych "wolnościowców" , czy też Trumpa i jemu podobnych. Człowiek był młody i głupi ( ͡° ʖ̯ ͡°) #bekazprawakow #humorobrazkowy #zalesie
Pobierz
źródło: comment_1657880775Sd7B6tlRx2tU0FJGKORkia.jpg
  • 172
pojęcie narodu było kiedyś całkiem inne, nacjonalizm wyprał wam mózgi. Duma z narodu to choroba przejściowa cywilizacji


@Gufeczek: Kiedyś czyli kiedy? Pojęcie narodu jako takiego to jest stosunkowo nowy byt w dziejach ludzkości.
Jak niby Twoim zdaniem wyglądałoby państwo, w którym 100% obywateli żyje z zasiłku??


@aks_762: To jest w sumie ciekawy eksperyment myślowy.

Ja widze to tak scenariusze.

1. Państwo osiąga taki poziom zaawanasowana technicznego, że wszystkie prace wykonują roboty (razem z serwisem robotów, roboty naprawiają roboty). - wiec ludzie nie pracują tylko żyją z pracy tych robotów.

2. Albo żerowanie na państwa na innym państwie. Ale tutaj to raczej nie byłoby 100%
@Variv: Otóż to. Skądś się musza wziąć. A mogą się wziąć tylko z pracy. Ktoś musi iść do fabryki i wyprodukować dobra, inny musi iść świadczyć usługi, jeszcze inny administrować. Bo jak tego nie będzie to puste zasiłki będą tylko żetonami z orzełkiem, które nie maja żadnej wartości (skad ja to znam?). Bo jak się wpompuje 200 mld żetonów z orzełkiem w gospodarkę, która nie rośnie, to od tego nie przybędzie
Otóż to. Skądś się musza wziąć. A mogą się wziąć tylko z pracy. Ktoś musi iść do fabryki i wyprodukować dobra, inny musi iść świadczyć usługi, jeszcze inny administrować. Bo jak tego nie będzie to puste zasiłki będą tylko żetonami z orzełkiem, które nie maja żadnej wartości (skad ja to znam?). Bo jak się wpompuje 200 mld żetonów z orzełkiem w gospodarkę, która nie rośnie, to od tego nie przybędzie samochodów, ubrań,
@Variv: Niby tak, ale myśle że potrzeba rozwoju ludzkości będzie większa i nie osiadzemy na laurach, tylko będziemy pracować nad nowymi technologiami i wynalazkami. Nie przestanie się pracować całkiem, zmieni się charakter pracy. Chociaż jak obserwuje nasze społeczeństwo (i szerzej zachodni świat), to nie wiem czy „zbytnie zaawansowanie” i postęp to akurat coś, czym się powinnismy przejmować. Przez następne 2 lata poziom zamożności ludzi prawdopodobnie się obniży z uwagi na kryzys,
Niby tak, ale myśle że potrzeba rozwoju ludzkości będzie większa i nie osiadzemy na laurach, tylko będziemy pracować nad nowymi technologiami i wynalazkami. Nie przestanie się pracować całkiem, zmieni się charakter pracy. Chociaż jak obserwuje nasze społeczeństwo (i szerzej zachodni świat), to nie wiem czy „zbytnie zaawansowanie” i postęp to akurat coś, czym się powinnismy przejmować. Przez następne 2 lata poziom zamożności ludzi prawdopodobnie się obniży z uwagi na kryzys, tak jak
W międzyczasie "rozsądna prawica" robiła wszystko żeby rozmontować demokrację i gospodarkę w tym kraju, i odbierała ludziom prawa w celu ochrony jakichś przestarzałych tradycji. Ale najważniejsze że lewaków boli dup


@Vanderbright: zależy o jakiej mówimy prawicy. Światopogląd mam raczej bardziej lewicowy (a może po prostu wolnościowym liberałem), jednak demokracja właśnie polega na różnorodności poglądów i osoby z prawicowym światopoglądem również są potrzebne, gdyż potrzebny jest inny tok widzenia. Wiele poglądów konserwatystów
@Vanderbright: mylisz wszystko.
1. Bogactwo zachodu nie wynika z lewactwa tylko z kapitalizmu który mieli wtedy gdy my mieliśmy komunę. Wynika też z kolonii jakie mieli, gdy my byliśmy pod zaborami. Zgromadzili bogactwo w t aki sposób.
2. Dzisiaj lewactwo niszczy ten dorobek i nie miną 2 pokolenia aż zachód upadnie, jeśli dalej będzie brnąć w lewactwo.
3. Lewactwo jest uwstecznieniem, powrotem do starożytności, gdy pierworodnego syna zrzucało się ze skały,
@Gufeczek: w tym wypadku: upadek moralnosci np. Aborcja, promowanie puszczalstwa i dewiacji seksualnych, rasizm, feminizm, antyklerykalizm, antypatriotyzm, etatyzm, przesladowanie wolnosci slowa, zmuszanie ludzi do nieracjonalnyh zachowan jak szczepienia czy maseczki, terror sanitarny, sprawiedliwosc spoleczna, pozadanie cudzej wlasnosci zeby sie podzielil bo ja nie mam a on ma! Mi nikt firmy nie dal, a pracoeac nie moge ciezko bo jestem leniem a to jest choroba
@Gufeczek: w tym wypadku: upadek moralnosci np. Aborcja, promowanie puszczalstwa i dewiacji seksualnych, rasizm, feminizm, antyklerykalizm, antypatriotyzm, etatyzm, przesladowanie wolnosci slowa, zmuszanie ludzi do nieracjonalnyh zachowan jak szczepienia czy maseczki, terror sanitarny, sprawiedliwosc spoleczna, pozadanie cudzej wlasnosci zeby sie podzielil bo ja nie mam a on ma! Mi nikt firmy nie dal, a pracoeac nie moge ciezko bo jestem leniem a to jest choroba


@eternalzz Niemal opisałeś współczesna Rosję.