Wpis z mikrobloga

Z każdym dniem coraz bardziej sobie zdaję sprawę jakim rakiem na społeczeństwie jest konserwatyzm. Nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Jeszcze w gimnazjum pewnie bym powiedział że jednym z największych problemów współczesnego świata jest duża ilość czarnych aktorów w filmach, zmniejszanie cycków kobiecych postaci w grach, i faceci co noszą sukienki. W międzyczasie "rozsądna prawica" robiła wszystko żeby rozmontować demokrację i gospodarkę w tym kraju, i odbierała ludziom prawa w celu ochrony jakichś przestarzałych tradycji. Ale najważniejsze że lewaków boli dupa. W sumie na wykopie dużo ludzi nadal myśli w taki sposób, i mam nadzieję że oni też mają tylko 14 lat jak ja wtedy.

Cieszę się że udało mi się z niego wyrosnąć, ale mimo wszystko trochę wstyd że kiedyś otwarcie popierałem Korwina i innych prawicowych "wolnościowców" , czy też Trumpa i jemu podobnych. Człowiek był młody i głupi ( ͡° ʖ̯ ͡°) #bekazprawakow #humorobrazkowy #zalesie
Vanderbright - Z każdym dniem coraz bardziej sobie zdaję sprawę jakim rakiem na społe...

źródło: comment_1657880775Sd7B6tlRx2tU0FJGKORkia.jpg

Pobierz
  • 172
@Vanderbright: gdyby chociaż to był konserwatyzmem stylu USA to może coś by z tej polski (celowo małą literą) było. Nie jestem konserwatystą, ale uważam że brakuje u nas prawdziwie republikańskiej partii, która przejęłaby elektorat PiS/Konfederacji.
@Vanderbright: Nie, przyczyna problemów w Polsce NIE jest konserwatyzm. Przyczyna problemów jest społeczeństwo złożone z homo sovieticusow (jak to się odmienia? Homini sovietici?), którzy nie wezmą się do roboty i nie przełkną gorzkiej pigułki, ze dobrobyt nie bierze się z zasiłków, trzynastek, czternastek, dopłat, dodatków i plusów, tylko z pracy, im cięższej i im wydajniejszej, tym większy i tym szybciej. Dopóki będą mieć głos pasożyty zerujące na uczciwych ludziach, dopóty politycy
@qusqui21: Niby tak. Z drugiej strony w innym wypadku twoje życie opierało by sie na próbie zdobycia jedzenia i nazbierania opału na zimę. I to dosłownie dzień w dzień z przerwa na sen.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tallman: PRLu już nie ma od ponad 30 lat, w międzyczasie było naprawdę kilka lat "hossy", a że zostało to zmarnowane przez władze, to nie wina prlu (choć taktyki rządzących podobne).
Niby tak. Z drugiej strony w innym wypadku twoje życie opierało by sie na próbie zdobycia jedzenia i nazbierania opału na zimę. I to dosłownie dzień w dzień z przerwa na sen.


@Furiat: badania w tym temacie mowia co innego. Badania na grupie zbieracko lowieckiej zyjacej na pustyni kalahari mowia o tym ze spedzaja oni na "pracy" 25h tygodniowo. Gdzie sa to trudne warunki naturalne, w innych warunkach biorac pod uwage
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jakbys troche posledzil nastoje spoleczne w usa to bys zobaczyl ze kapitalizm przechylil wage za mocno w jedna strone.


@qusqui21: w USA to masz teraz tak uregulowany rynek, że Polskie ustawodawstwo przy tym to (o ironio) "wolna amerykanka" xD
Nie ma nic złego w konserwatyźmie ani w liberalizmie, to dwa końce spektrum podejścia ludzi do życia w społeczeństwie, oba mają rację bytu bardziej lub mniej zależnie od aktualnej sytuacji danej grupy ludzi. Całe zło pochodzi z ekstremizmu, co udowodniono w sposób niezaprzeczalny w bardzo nieodległej przeszłości - na obu skrajnych końcach spektrum jest śmierć milionów i nędza.
@qusqui21: Dentysta, lekarz ( ͡° ͜ʖ ͡°). 2x dłuższa średnia życia, możliwość zwiedzania ze swoją rodzina czegoś więcej jak max 20km żeby wrócić przed nocą. Nieograniczona edukacja z internetu i wiele wiele innych. Zreszta to co mówisz to raczej farmazon i utopia. Były jakieś badania nawet ze za kurnik w dużym mieście jesteś w stanie kupić wielka chatę z ziemia na prowincji. Ziemia bedzie o takiej wielkości