Wpis z mikrobloga

Z każdym dniem coraz bardziej sobie zdaję sprawę jakim rakiem na społeczeństwie jest konserwatyzm. Nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Jeszcze w gimnazjum pewnie bym powiedział że jednym z największych problemów współczesnego świata jest duża ilość czarnych aktorów w filmach, zmniejszanie cycków kobiecych postaci w grach, i faceci co noszą sukienki. W międzyczasie "rozsądna prawica" robiła wszystko żeby rozmontować demokrację i gospodarkę w tym kraju, i odbierała ludziom prawa w celu ochrony jakichś przestarzałych tradycji. Ale najważniejsze że lewaków boli dupa. W sumie na wykopie dużo ludzi nadal myśli w taki sposób, i mam nadzieję że oni też mają tylko 14 lat jak ja wtedy.

Cieszę się że udało mi się z niego wyrosnąć, ale mimo wszystko trochę wstyd że kiedyś otwarcie popierałem Korwina i innych prawicowych "wolnościowców" , czy też Trumpa i jemu podobnych. Człowiek był młody i głupi ( ͡° ʖ̯ ͡°) #bekazprawakow #humorobrazkowy #zalesie
Pobierz
źródło: comment_1657880775Sd7B6tlRx2tU0FJGKORkia.jpg
  • 172
PiS jest konserwatywne tylko jeśli chodzi o aborcję - wszystko inne - bardziej lewicowe niż u oficjeelnej lewicy.


@7160: Nie tylko jeśli chodzi o aborcje. - bardziej całe życie społeczne - aborcja, lgbt, invitro, antykoncepcja. Razem z pozycją kościoła w społeczeństwie i jego wpływu - nawet niedziele musieli zrobić bez handlu aby biskupi się cieszyli. Ba ten ich zawszony konserwatyzm to sięga dalej, oni nie chcą się rozwijac tylko cofać -
@Vanderbright: pamiętaj ze konserwatyzm i lewactwo sa zapisane u czlowieka w genach i bez konserwatystow bysmy teraz nie istnieli. Czlowiek pierwotny konserwatysny robil raczej to co znal i byli dobre, a lewacy jedli muchomory, lapali nowe gatunki zwierzat, wlazili na drzewa, spadali i gineli, nie chodzili utartymi sciezkami, itd, no generalnie ginęli szukajac nowychrzeczy. Gdyby ludzie byli tylko lewakami to by pogineli wiec niejako przejechali przez setki tysiecy lat na plecach
Konserwatyzm również nie jest zły sam w sobie, wręcz jest często bezpieczniejszą opcją niż rychły postęp. Jednak niestety mamy sporo fanatyzmu i konserwatyzmu na zasadzie "za wszelką cenę", który nie akceptuje nawet powolnego, sprawdzonego postępu (który konserwatystom powinien pasować).


@Amasugiru: Nope. Wszystko zależy od kultury danego regionu. Bo przecież konserwatyzm będzie różny w zależność od regionu/kultury/historii/religii. - Wiec tak konserwatyzm może być zły i szkodliwy sam w sobie. Jak arab w
zastosowali w reformie szkolnictwa - likwi


@Variv: No właśnie - jeśli chodzi o pierdoły - konserwatyzm. Jeśli chodzi o ważne aspekty, rzutujące na jakosć życia - lewacy pełną gębą.
@Vanderbright: Ciekawe, że w swoich wypocinasz nie wspominasz o niewygodnych la swojej heterskiej narracji momentach, jak np. niemiecki ordoliberalizm, dzięki któremu Niemcy dzisiaj są 4-tą największą gospodarką świata.

No, ale to nie pasuje do narracji o złych konserwatystach. Tylko neoliberałowe z Wall Street i tęczowi aktywiści LGBT budują dobrobyt. Przypomnij mi - w których krajach ruch LGBT (czy w ogóle rewolucyjna lewica) doprowadził do cudu gospodarczego? W ZSRR? Na Kubie?
Pobierz
źródło: comment_1657919949MYWs4kFKOw4s8KLjGJr71d.jpg
@HansLanda88:

komunizm też nigdy nie był winny sam w sobie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


jeszcze faszyzm wygarnij może xD

Komunizm i konserwatyzm mogą występować jednocześnie, bo nie należą do tej samy grupy doktryn. Ich zwyczajnie się nie porównuje. Fajnie jakby wykopki nauczyły się czegoś i przestały mieszać zasłyszane słówka.

@Variv:

Wiec tak konserwatyzm może być zły i szkodliwy sam w sobie. Jak arab w imie konserwatyzmu
narodowcy tak, socjalisci już niekoniecznie.


@rea9: Dlatego pisałem o narodowych socjalistach, a nie o tylko socjalistach. Historycznie nawet oryginalny niemiecki narodowy socjalizm przecież był bliżej konserwatyzmu niż dalej. - nie spotkałem jeszcze ruchu "narodowo-socjalistycznego", który ostatecznie nie byłbym konserwatywny.

Nawet w chinach, po terrorze komunistycznym i rewolucji kulturowej ostatecznie kończy się na narodowym socjalizmie, który bardziej odwołuje się do konserwatyzmu niż lewactwa.

Ogólnie narodowy socjalizmy, czy konserwatywny socjalizm to najgorsze połączenie.
@wcfilmowe: Jeżeli mamy państwo z takimi mechanizmami, jak opisujesz w swoich przykładach, to potrzeba bardzo świadomego u dojrzałego społeczeństwa. Takiego jak szwajcarskie na przykład. A niestety takie społeczeństwo nie wykształci się w kraju jak Polska, gdzie prekariat jedynie kombinuje jak dostać za darmo i nie kiwnąć palcem, a politycy wykorzystują to, ze głupich jest znacznie więcej i kupują polaczkow za 100 €, żeby doić kraj. Tu niestety nie pomoże nic poza
USA nie jest konserwatywne? xD

Sąd Najwyższy USA orzekł w piątek, że amerykańska konstytucja nie gwarantuje prawa do aborcji, a sprawa regulacji aborcji leży w gestii władz stanowych. Sąd odwrócił tym samym dotychczasowy stan prawny obowiązujący od 1973 roku i precedensowej decyzji w sprawie Roe przeciwko Wade.


lewaczki jak zawsze gówno wiedzą, tylko powtarzają smuty z memów
@Zamanosuke: Z matematyką jest taka ciekawa rzecz, ze niezależnie czy w nią wierzysz, czy nie, zawsze będzie działać.
To skad Twoim zdaniem się bierze dobrobyt?? Jak niby Twoim zdaniem wyglądałoby państwo, w którym 100% obywateli żyje z zasiłku???
Co ma konserwatyzm do kapitalizmu?


@Amasugiru: W Ameryce ma. W USA kapitalizm to tradycjonalizm, a tradycjonalizm to konserwatyzm. Tak w skrócie.

To rozumiem, że każdy "lewak" to komunista?


Nie. Przecież pisałem, to czym jest konserwatyzm jest w dużej mierze determinowane przez kulturę danego regionu. W USA kapitalizm to tradycyjna wartość.
A w Rosji dla kontrastu dużo bardziej tradycyjną wartością będzie socjalizm niż kapitalizm, bo tam w ogólnie nie mają tradycji kapitalistycznej,
Co to znaczy "źle"? Dla ciebie i większości ludzi kamienowanie córki jest "złe", bo mamy inne zasady moralności, na które, o zgrozo, mocno miała wpływ religia. Dodaj do tego postępujące odrzucanie religii jako takiej i tym bardziej ciężko jest na to patrzeć. Z perspektywy muzułmanina ten czyn nie jest zły (z góry przyjmuję, że za tym ukamienowaniem stoi jakaś "wina"), tylko jest powinnością. W tym akurat przypadku, biorąc pod uwagę zniewolenie jakim