Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#wakacjekredytowe #kredythipoteczny #pytanie #pko #pkobp #bank #bankowosc #nieruchomosci #mieszkanie #inflacja #bekazpisu #kubamidel @EkspertPKO

Czy ten wniosek o wakacje kredytowe który wisi u was w serwisie internetowym: Moje sprawy, następnie Dyspozycje i zaświadczenia, kafel Nowa dyspozycja to są te pisowskie wakacje czy to stary wniosek?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62d069aa3badb5d6227d4ba2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 9
@marcpol: Jak się słucha populistów to może i nie ma, ja rozmawiałem z osobą, która stoi dość wysoko w drabince jednego z największych banków państwowych i mówił, że będzie miało (ale nieoficjalnie) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania Bank przygotowuje się do udostępnienia możliwości ustawowego zawieszania spłaty kredytu – wniosek o zawieszenie będzie można złożyć w serwisie transakcyjnym iPKO oraz oddziałach. Prace są na etapie zaawansowanym.

Wymagany zakres informacji na wniosku o zawieszanie spłaty kredytu określony jest w ustawie – bank udostępni wnioski o zawieszenie w pierwszym dniu możliwego zawieszenia spłaty kredytu, tj. 1 sierpnia 2022. Jednym z elementów będzie oświadczenie, że kredyt, który klient wskazał do zawieszenia był
@EkspertPKO:
To mam jeszcze kilka pytań:
1. Jeśli mam obecnie oprocentowanie stałe na 5 lat, to czy korzystanie z wakacji kredytowych przesuwa termin obowiązywania tego oprocentowania o okres udzielonych wakacji?
2. Jeśli ma się kredyt z małżonką, to czy możemy wnioskować o wakacje osobno? Ustawa mówi, że wakacje są udzielane na wniosek "konsumenta". Kodeks cywilny określa, że konsumentem jest osoba fizyczna. Czy w takim razie ja jako osoba fizyczna mogę złożyć