Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jaki nowy automat z wypasionymi funkcjami (wsparcie jazdy/parkowania + bezpieczeństwo) wziąć w okolicach do 100-120,000 złotych? Benzyna albo hybryda.

Odpada: 5-letnia klasa premium, Yaris i Clio hybryda (za ciasne), prawie każda Kia (brak automatów w Polsce), i30 (za drogi w dobrym wyposażeniu). Rozważam:

A. Hyundai Bayon, benzyna
B. Skoda Fabia 4 Monte Carlo, benzyna (za to naszpikowana dodatkami)
C. Toyota Corolla 2022, hybryda
D. Toyota Corolla 2023, hybryda (mój faworyt, minusy to czekanie do wiosny 2023 i być może zaporowa cena)
E. Honda Jazz (często polecana, ale nie zrobiła na mnie wrażenia)
F. Kia Niro (@kogi piękna, hybryda chyba jest w automacie, ale w wersji M brakuje rzeczy, na których mi zależy, np. asystenta parkowania czy lepszej regulacji foteli)
G. Inny model (jaki?)

#pytanie #motoryzacja #samochod #samochody #auto #hyundai #toyota #skoda #kia #honda

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62cf327b0ca4d58faf01048c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki, jaki nowy automat z wypasion...

źródło: comment_1657747890pR1HXg2XTxzvbxxnIppy78.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
@wjtk123: ta opinia była bardzo staranna, to miało być auto na lata, a punktem wyjściowym było to ze ma być lepsze od poprzedniego econboxa fiesty 1.0 100hp (2018 kupilem za 53k w salonie), corolla była jedynym autem które:
- 1.8 było wolniejsze od fiesty
- było mniejsze od fiesty (hatchback 2.0 ostatecznie mniejszy bagażnik i mniej miejsca za kierownicą)
- plastiki jak z dacii albo jeszcze gorzej, prezentacja np boków drzwi
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki:
Jak mam traktować poważnie to co piszesz, skoro zmyślasz w kwestii bagażnika, co można bardzo łatwo zweryfikować porównując pojemność, a bazując na informacjach z grupy Toyoty (gdzie są także osoby niezadowolone) ludzie jadąc wyłącznie autostradą z silnikiem 2.0 mają mniejsze spalanie niż Ty w 50% jadąc przez miasto a w 50% trasą ¯\_(ツ)_/¯. Albo więc tutaj też piszesz bajki albo masz fatalny styl jazdy.

A i przede wszystkim nie można
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: pare miesięcy temu też kupowałem auto i pierwotnym wyborem była Corolla w sedanie. Ale słabe wyciszenie + nieistniejąca moc silnika(122 ma sumarycznie elektryk+benzyna, sama benzyna ma coś koło 90 z tego co pamiętam - LOL). Ostatecznie wybrałem i30 w kombi.
Jak zależy Ci na czasie to salony omijaj szerokim łukiem, chyba że używki od dealerów.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: A Hyundai bayon jaka oferuje regulacje? Po co Ci te funkcje parkowania? Nikt normalny z tego nie korzysta bo czujniki parkowania i kamera są wystarczające. Niro w automacie jak dobrze pójdzie to dostaniesz prawie od ręki. Corolla jest cisna w środku jak bayon, mało przestrzeni bagażowej, do tego głośna i cenowo teraz dramat
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: Ja nie mam nic do toyoty ale uwazam ze są lepsze auta za podobna cenę jak wspomniane przeze mnie hybrydowe niro. Tak samo jeśli miałbym wybierać np między wypasionym Hyundai bayon a podstawa KIA niro to bez zastanowienia wybrałbym niro bo to pod każdym względem lepszy samochód.
  • Odpowiedz
te auta mają target conajwyzej na taxi


@dzem_z_rzodkiewki: no tak przeczytajcie sobie uważnie tą myśl i rozkmińce: "CONAJWYŻEJ NA TAXI". Co najwyżej na taxi - Czyli na niezawodny samochód koń-pociągowy do pracy jeżdżący codziennie non stop wytrzymujący milionowe przebiegi. Wybierany przez ludzi, którzy zawodowo większość swojego dnia spędzają w aucie. Tak jak kiedyś Mercedesy. No rzeczywiście taxówkarze jako kierowcy zawodowi zawsze wybierają największe gówno na które normalny człowiek by splunął. To
  • Odpowiedz
@rtp_diov: taxi wybierają corolle, priusa, tipo i c-elysee, jeżeli te auta rekomendujesz normalnemu odbiorcy robiącemu 10kkm rocznie w normalnych warunkach to pozdro

Wybranie auta tylko dlatego bo jest pancerne to największa glupota w 2022r w PL, nawet nie piszę czemu
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: nie tylko. chyba jak taki taxiarz musi siedzieć w nim cały dzień to chce żeby było też zwinne w prowadzeniu i wygodne? A jak firmy kupują je do floty to chcą żeby mało paliły, były opłacalne, funkcjonalne. I co to są niby kryteria na które nie patrzy "normalny odbiorca robiący 10kkm"? Chyba każdy chce solidnego auta a nie takie które się od razu popsuje. Co "normalny użytkownik robiący 10kkm rocznie"
  • Odpowiedz
Chyba każdy chce solidnego auta a nie takie które się od razu popsuje.


@rtp_diov: to nie wyżej wymienione, oprócz silnika to w Toyotach yebie sie wszystko a nawet więcej

I wiesz co tam jest na pierwszej stronie. Uwaga zacytuje: "Najczęściej kupowany samochód w Polsce w 2021 r. Toyota Corolla. 22 096."


bo mają dobry marketing i pożytecznych 60gr za wpis jak ty xD

taka Corolla Hybrid w kombi pod dystrybutor paliwa
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: no ale co dałeś argumenty jakieś z dupy z brakiem logiki. czyli tak: że niby wszystko się psuje -> kłamstwo. Nic się nie psuje, sam pisałeś wcześniej o pancerności a teraz sam sobie zaprzeczasz że niby się coś psuje. Czyli coś się motasz. To ja wyjaśnię: Nic się nie psuje i są bardzo niezawodne. Dalej napisałeś jakieś 60gr za wpis - no bez komentarza typowy brak argumentu. Dalej "Chyba śnisz
  • Odpowiedz