Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jaki nowy automat z wypasionymi funkcjami (wsparcie jazdy/parkowania + bezpieczeństwo) wziąć w okolicach do 100-120,000 złotych? Benzyna albo hybryda.

Odpada: 5-letnia klasa premium, Yaris i Clio hybryda (za ciasne), prawie każda Kia (brak automatów w Polsce), i30 (za drogi w dobrym wyposażeniu). Rozważam:

A. Hyundai Bayon, benzyna
B. Skoda Fabia 4 Monte Carlo, benzyna (za to naszpikowana dodatkami)
C. Toyota Corolla 2022, hybryda
D. Toyota Corolla 2023, hybryda (mój faworyt, minusy to czekanie do wiosny 2023 i być może zaporowa cena)
E. Honda Jazz (często polecana, ale nie zrobiła na mnie wrażenia)
F. Kia Niro (@kogi piękna, hybryda chyba jest w automacie, ale w wersji M brakuje rzeczy, na których mi zależy, np. asystenta parkowania czy lepszej regulacji foteli)
G. Inny model (jaki?)

#pytanie #motoryzacja #samochod #samochody #auto #hyundai #toyota #skoda #kia #honda

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62cf327b0ca4d58faf01048c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki, jaki nowy automat z wypasion...
źródło: comment_1657747890pR1HXg2XTxzvbxxnIppy78.jpg
  • 68
Ciągle tak piszesz ze niby się psuje kiedy tymczasem oficjalne światowe rankingi oceniają niezawodność na miejscu pierwszym.

to nie wyżej wymienione, oprócz silnika to w Toyotach yebie sie wszystko a nawet więcej


Zresztą mój znajomy z Corollką 2.0 juz miesiac jezdzi po serwisach bo mu "strzela" jakies gowno w pancernej przekładni planetarnej przy przełączaniu napędów. Tymczasem ja od 6 lat nie miałem nawet pół usterki
@rtp_diov: są tansze niz toyota, ale ceny cały czas mocno rosną niestety, czasami po 3-5k, a nawet wiecej co miesiąc. Przykładowe nowe niro, którego jeszcze nie ma w salonach już podrożało 5k dla hev/phev a ev +14k. Sportage od początku roku cena wzrosła około 20k dla każdej wersji, a to jeszcze nie koniec podwyżek.
@rtp_diov: a i mam 160 koni, 8.2s do setki i dużo lepszy komfort jazdy za mniejsze pieniądze
Oczywiście klima dwustrefowa włączona
Ja tyle corolla 2.0 nie jestem w stanie zrobic, 1.8 odpada bo to jedzie jak tico

Chociaz czasami toyociarze pokazuja imponujące wyniki ale zaczynaja z pełnym aku a koncza z pustym :) jak dostalem z pustym to pali gorzej niz polonez jakis przestarzały silnik bez turbiny lata 90', jedyny sens