Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jaki nowy automat z wypasionymi funkcjami (wsparcie jazdy/parkowania + bezpieczeństwo) wziąć w okolicach do 100-120,000 złotych? Benzyna albo hybryda.

Odpada: 5-letnia klasa premium, Yaris i Clio hybryda (za ciasne), prawie każda Kia (brak automatów w Polsce), i30 (za drogi w dobrym wyposażeniu). Rozważam:

A. Hyundai Bayon, benzyna
B. Skoda Fabia 4 Monte Carlo, benzyna (za to naszpikowana dodatkami)
C. Toyota Corolla 2022, hybryda
D. Toyota Corolla 2023, hybryda (mój faworyt, minusy to czekanie do wiosny 2023 i być może zaporowa cena)
E. Honda Jazz (często polecana, ale nie zrobiła na mnie wrażenia)
F. Kia Niro (@kogi piękna, hybryda chyba jest w automacie, ale w wersji M brakuje rzeczy, na których mi zależy, np. asystenta parkowania czy lepszej regulacji foteli)
G. Inny model (jaki?)

#pytanie #motoryzacja #samochod #samochody #auto #hyundai #toyota #skoda #kia #honda

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62cf327b0ca4d58faf01048c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki, jaki nowy automat z wypasion...

źródło: comment_1657747890pR1HXg2XTxzvbxxnIppy78.jpg

Pobierz
  • 68
@rkadjar: A mnie się jeździ bardzo fajnie, pewnie dlatego, że moje trasy to miasto/krajówki/autostrady w proporcji 33/33/33, a nie w 90% autostrady ¯\_(ツ)_/¯. eCVT jest trochę głośniejsze tylko przez krótki czas i tylko w określonych przedziałach oraz gdy jeździ się jak seba, grubo ponad limity i z pedałem gazu wbitym w podłogę.
@rkadjar: Nie trafiłeś, zbyt mało interesuję się motoryzacją żeby bronić swojego auta jak niepodległości xD. Pewnie tak samo podobałaby mi się Octavia, Leon, czy ceed. Po prostu wskazuję, że Corolla mimo kilku wad (tak jak w każdym samochodzie) ma też sporo zalet, które je rekompensują. Np. taką Octavią 1.5/150KM DSG pewnie jeździłoby się lepiej, ale z drugiej strony Toyota oferuje niższe spalanie i niemal bezawaryjność tego swojego eCVT, co ma spore
@wjtk123: toyota w segmencie C ma tyle miejsca w srodku co fiesta, 1.8 nie jedzie a 2.0 pali tyle co kazdy inny samochód. Jakość wykonania wnętrza zdecydowanie gorsza niz cokolwiek
4L w miescie to nie argument bo w takich warunkach robie 80km na miesiac a w innych 300km, niewazne ze czasowo 50:50, kasowo wychodzi 10zł oszczednosci ...
Są też inne plusy jak wielowahacz i fajne tłumienie ale reszta to zabija, te
@dzem_z_rzodkiewki:

toyota w segmencie C ma tyle miejsca w srodku co fiesta


Hatchback tak, kombi i sedan są na innej płycie.

1.8 nie jedzie


Czyli co robi, stoi w miejscu? Fajnie przyspiesza i nie ma żadnego problemu z wyprzedzaniem. Jak ktoś przede wszystkim jeździ autostradami ~160 km/h to faktycznie może być problem.

4L w miescie to nie argument bo w takich warunkach robie 80km na miesiac a w innych 300km, niewazne
@wjtk123:

Fajnie przyspiesza i nie ma żadnego problemu z wyprzedzaniem.

No chyba innym autem nie jechałeś, przy 100km/h to auto praktycznie nie jedzie, każde 1.0t jest lepsze

Ten samochód najlepiej nadaje się do jazdy po drogach gminnych/powiatowych/krajowych, gdzie po naładowaniu baterii chwilami jeździ się na silniku elektrycznym z prędkością 80-90km/h.

- tak ci sie wydaje bo nie wiesz że normalny benzyniak na gminnych i powiatowych też pali 4L

Jesteś po prostu
@dzem_z_rzodkiewki:

No chyba innym autem nie jechałeś, przy 100km/h to auto praktycznie nie jedzie, każde 1.0t jest lepsze


Faktycznie nie jedzie, a na autostradzie pewnie się teleportuję, gdy bez najmniejszego problemu, sprawnie wyprzedzam kolumnę samochodów przyspieszając z 90 do 140 ¯\(ツ)_/¯. Jestem niemal pewny, że nigdy nie próbowałeś takiego manewru tym samochodem.

- tak ci sie wydaje bo nie wiesz że normalny benzyniak na gminnych i powiatowych też pali 4L