Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jaki nowy automat z wypasionymi funkcjami (wsparcie jazdy/parkowania + bezpieczeństwo) wziąć w okolicach do 100-120,000 złotych? Benzyna albo hybryda.

Odpada: 5-letnia klasa premium, Yaris i Clio hybryda (za ciasne), prawie każda Kia (brak automatów w Polsce), i30 (za drogi w dobrym wyposażeniu). Rozważam:

A. Hyundai Bayon, benzyna
B. Skoda Fabia 4 Monte Carlo, benzyna (za to naszpikowana dodatkami)
C. Toyota Corolla 2022, hybryda
D. Toyota Corolla 2023, hybryda (mój faworyt, minusy to czekanie do wiosny 2023 i być może zaporowa cena)
E. Honda Jazz (często polecana, ale nie zrobiła na mnie wrażenia)
F. Kia Niro (@kogi piękna, hybryda chyba jest w automacie, ale w wersji M brakuje rzeczy, na których mi zależy, np. asystenta parkowania czy lepszej regulacji foteli)
G. Inny model (jaki?)

#pytanie #motoryzacja #samochod #samochody #auto #hyundai #toyota #skoda #kia #honda

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62cf327b0ca4d58faf01048c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki, jaki nowy automat z wypasion...
źródło: comment_1657747890pR1HXg2XTxzvbxxnIppy78.jpg
  • 68
@dzem_z_rzodkiewki: no ale jak tylko silnika. Człowieku o czym Ty gadasz. Nie wiesz po co odpisujesz bo próbujesz bronić ideii, która sam wiesz że już dawno upadła. Po prostu musisz zmienić myślenie. I to już prawdopodobnie nawet twoja podświadomość Ci mówi i zrozumiałeś. Że jak jedzie Hybryda to już trochę inaczej na to patrzeć. Sluchaj no całkowicie w błędzie jesteś z tym że tylko silnik pancerny. Po pierwsze tam wszystko jest
Nie psuje się to tak jak w zwykłym spalinowym szrocie którego proponujesz.

@rtp_diov: Podaj raport / dowód

dwumasa/turbina/pasek klinowy

Kiedy ma mi się to zepsuć? Bo trochę nie chce sie zepsuć

w zimę ludziom #!$%@? się rozrusznik w aucie i nie mogą odpalić

Porównujesz 20 letnie samochody do nowej Corolli, zobaczymy jak będziesz piszczał jak przyjdzie czas na wymianę aku

Pali 3 litry i 80% czasu jedzie na prądzie.

Tylko jak
@dzem_z_rzodkiewki: robię 13k miesięcznie

Podaj raport / dowód


@dzem_z_rzodkiewki: no ta typowy argument w stylu korwin XDD. Podaj dowód, że Putin wie o masakrze w Buczy.

Dobra tam gadasz głupoty. A oszczędność to łatwo sobie policzyć. Średnio ludzie jeżdżą 12500km. Przez cztery lata to 50000km. Hybryda średnio pali 4.4 na 100km w cyklu mieszanym a twoje propozycje ~7 litrów. No to liczymy po czterech latach oszczędność: 50000 / 100 *
a twoje propozycje ~7 litrów

@rtp_diov: to jest nie prawda i nie mozesz tego wiedzieć bo nie jeździsz innym nowym autem. Moje auto o podobnym dospieszeniu full benzynowe przy sprzedaży miało 5.5L spalania za całość, a kilka razy osiągnąłem nim 200km/h więc trzeba by było to trochę zredukować bo hybrydą jeździ się wolniej

Wolałbyś nie mieć ich i głodować przez tydzień czy jednak mieć i robić zakupy

Jakbym miał problem o
to jest nie prawda i nie mozesz tego wiedzieć bo nie jeździsz innym nowym autem. Moje auto o podobnym dospieszeniu full benzynowe przy sprzedaży miało 5.5L spalania za całość, a kilka razy osiągnąłem nim 200km/h więc trzeba by było to trochę zredukować bo hybrydą jeździ się wolniej


@dzem_z_rzodkiewki: tak? Ale większość ludzi młodych ucieka do miast. Większość ludzi w top zarabiających mieszka w miastach. I tak samo większość ludzi porusza się
@rtp_diov: dlatego mam wybrać droższe i gorsze auto? Toyota od mojego wyboru była:
- droższa o 25000zł xDDDD
- głośniejsza
- mniejsza
- gorzej wykonana
- droższa w serwisie ASO
- droższe ubezpieczenie

Kiedy zrozumiesz że dla normalnego użytkownika spalanie to tylko ułamek całości ceny i warunków korzystania z auta?

Mieszkam w 1 milionowym mieście, sklepy mam tak blisko że albo jade rowerem albo jade autem tak blisko ze ogólne spalanie
@rtp_diov: pozatym te wszystkie twoje 3.5L to nie jest stałe spalanie, na jezdzie testowej jadac normalnie poszło 7.8 w wersji 2.0, to ma byc eko? to jest conajwyzej 1L oszczędnosci. Jakbym chcial osiagnac cel to bym nie kupywal auta z salonu tylko jezdził puntem
fajna jazda w warunkach kiedy wybieram nie jechać bo są korki a lubie rower


@dzem_z_rzodkiewki: ale to już twoje indywidualne podejście. Ja przykładowo nawet do paczkomatu oddalonego o 300 metrów potrafię jechać autem. Zwłaszcza jak jest deszcz. A wtedy taka hybryda mogę cały dystans przyjechać sobie na EV. No więc
którą twierdziłeś że w Corolli wszystko się psuje


@rtp_diov: wskaż gdzie tak napisałem, to że będziesz miał przetarte fotele, zrysowane drzwi, wgniotki w lakierze nie trafi do raportu. Napisałem że Toyota jakościowo jest między innymi normalnymi markami a to widać w raporcie, nie warto przepłacać
Za to wnętrze Corolli to syf pokroju Fiata Tipo