Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 47
Skąd ta moda na energole? Dzieci po 13-15 lat piją to gówno nieświadomie? Ja o ich szkodliwości wiedziałem już w podstawówce - szkodzi na serce, a ostatnio dowiedziałem się, że podobno szkodzą też na wątrobę. Mam wrażenie, że ludzie piją to w jakichś ogromnych ilościach. Kiedyś były małe red bulle, jednego ktoś wypił i tyle. Teraz 2-3 puszki monstera po 500 ml to norma. Na uczelni mam typa, który praktycznie co zajęcia otwiera to gówno XD
#energetyki #dieta #jedzenie #jedzzwykopem #zdrowie #redbull #monster #takaprawda #bekazpodludzi
Shatter - Skąd ta moda na energole? Dzieci po 13-15 lat piją to gówno nieświadomie? J...

źródło: comment_1657716335fgKDBisqb8rS4t4evL6MJ2.jpg

Pobierz
  • 52
@Shatter: tak, jeżeli nastolatek wychla 2 monstry a potem będzie uprawiał sport to może sobie zaszkodzić bo kofeina zwiększa ciśnienie na jakiś czas
Ale demonizowanie napoi energetycznych bo cię nimi straszyli w podstawówce to mija się z celem
@Shatter: jak wyżej masz taurynę zazwyczaj w energetyku. oraz samą objętość wody. Nie porównywałbym 1:1 do kawy czy 1:1 do kapsułki z kofeiną. Inna kinetyka i możliwość metabolizowania. 3-4 puszki to oczywiście absurd tak jak 6-8 kaw ¯\_(ツ)_/¯
: no i co z tego że ma x roznych składników jeżeli te składniki nic negatywnego nie powodują?


@xdTM: #!$%@? wszystkiego w takich ilosciach powoduje negatywne skutki, jak trzeba ci to tlumaczyc dlaczego picie codziennie albo x razy dziennie czegos naszpikowanego roznymi stymulantami vs kawa ktora ma tylko kofeine to szkoda czasu na takie #!$%@?
@Shatter: to nie zmienia zbytnio równania,
Przy 3-4 puszkach to można już otwarcie mówić o przedawkowaniu witamin i długoterminowo o uszkodzeniach organu
@hekktik: tak samo można przedawkować kawę pijąc ja 8 razu dziennie.
#!$%@? wszystkim można sobie zaszkodzić xD

1 puszka monstera albo (okazjonalnie) 2 na dzień to nie jest powód do paniki, dużo większym zmartwieniem powinna być cała reszta diety, nie ważne czy nastolatka czy dorosłego.
Dużo mniej zadzkodzi
@Shatter: chcą to piją. Sam lubię sobie strzelić redbulla raz w miesiącu(lub rzadziej), ale tylko oryginalny niebieski w puszce/butelce.

Swoją drogą to bardziej o walory smakowe chodzi, bo energii to na 15 minut daje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xdTM: no spoko, jedna puszka to jak dwie kawy, więc cie pewnie nie zabije, jeśli jesteś zdrowy (inna sprawa to to z wątrobą, bo o tym faktycznie zbyt wielu badań nie ma), ale jak powiedziałem - wątpię, by to było zdrowe dla dzieciaków, a mam wrażenie, że to się jednocześnie stało po prostu modne. A z racji tego, że jest łatwiej dostępne niż kawa (umówmy się - dzieciaki nie kupią kawy
@Shatter: no tak ale dla dzieci nie tylko to jest łatwo dostępnym zagrożeniem.
Równie dobrze mogą jeść codziennie czipsy , zapijać colą i rosnąć wszerz ¯\_(ツ)_/¯
Wszystko to jest kwestia dobrego wychowania, a to ze w Polsce jest to rzadkość, to akurat nic nowego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xdTM: tylko właśnie ja się skupiam na punkcie "mody". Nie wydaje mi się, by cziperki były modne, tak jak jakieś słodkie napoje, a i nie brakuje tu generalnie edukacji i świadomości rodziców. A od czasu "dupnij se monstera" te napoje zdają się zyskiwać coraz więcej poklasku, w sumie nie wiadomo czemu xd no mowie, jak widzę typa na uczelni, który pije 3-4 w ciągu dnia, to się zastanawiam, czy on jest
@Shatter: energole to jest picie coli z lat 2000+.

Są dwa typy ludzi, którzy piją słodkie gówno z cukrem, albo go nie piją. Energol czy inny napój gazowany bez cukru to półśrodek i żeby to ci coś zdrowotnie złego zrobiło to musisz łoić pewnie po kilka dziennie, pewnie bym się o układ trawienny obawiał, tak samo waląc po 5 kaw.

Za moich czasów dużo ludzi po prostu miało obowiązkowo 2l albo
@Shatter: Nie wiem skąd twierdzenie o ich szkodliwości? Generalnie to jakbyś kawę pił. Choć fakt, ze maja cukru jak w innych napojach słodzonych, wiec może o tym piszesz w kontekście wątroby. Szczerze tez nie zauważyłem, żeby ludzie pili takie ogromne ilości. Sam czasem się napije zamiast kawy.
No i nie wiem skąd ta krucjata. Jak wspominam nie jest to gorsze od kawy czy coli. A chyba dużo częściej się zdarza ze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@iAmTS: no dobra, jeden energol ma tyle kofeiny co 2 kawy, a ludzie piją ich więcej niż 1 dziennie. A on do tego ma jeszcze np. witaminy, które można przedawkować, w sumie wszystko można przedawkować xd
Dziś w gorących był wpis typa, który "na dziś" kupił 4 piwa, 2 energetyki i puszkę Mountain dew. Kolejny wpis znowu "drożyzna w sklepie" z czego 14 zł energetyki. Dziwna moda, imo groźna, jeśli dołożysz
@Shatter: Jedynym naprawdę niezdrowym składnikiem energoli jest cukier... no tylko, że są energole bez cukru i można olać temat. A to, że ktoś łączy sobie napoje kofeinowe z alkoholem i nikotyną, to inna bajka. To są uzależnione osoby i niezależnie od tego co biorą, po prostu sobie zaszkodzą - jak nie energolem, to kawą, jak nie kawą, to amfetaminą.