Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 47
Skąd ta moda na energole? Dzieci po 13-15 lat piją to g---o nieświadomie? Ja o ich szkodliwości wiedziałem już w podstawówce - szkodzi na serce, a ostatnio dowiedziałem się, że podobno szkodzą też na wątrobę. Mam wrażenie, że ludzie piją to w jakichś ogromnych ilościach. Kiedyś były małe red bulle, jednego ktoś wypił i tyle. Teraz 2-3 puszki monstera po 500 ml to norma. Na uczelni mam typa, który praktycznie co zajęcia otwiera to g---o XD
#energetyki #dieta #jedzenie #jedzzwykopem #zdrowie #redbull #monster #takaprawda #bekazpodludzi
Shatter - Skąd ta moda na energole? Dzieci po 13-15 lat piją to g---o nieświadomie? J...

źródło: comment_1657716335fgKDBisqb8rS4t4evL6MJ2.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shatter: no niestety, takie czasy i taka moda :/ Masz rację, kiedyś to było jak p--o, małe puszki, drogie i kupowali to raczej tylko dorośli. Teraz już po szkołach dzieciarnia w gimbazie pije tego hektolitry. RIP serducha i wątroby.
  • Odpowiedz
Miałem kolegę w pracy który codziennie do pracy przynosił dwie litrowe butelki energetyka, też dla mnie była to głupota, ja też czasem lubię ale nie przesadzajmy.
  • Odpowiedz
@Shatter:

W normalnej ilości są jak najbardziej neutralne dla organizmu 13-15 latka.
I co Ty mowisz, że "kiedyś były małe red bulle" przecież ja mam 35 lat i w gimbie/licbazie kupowało się 1-1,5 litrowe butle i sie łoiło xD nic nowego. No chyba, że masz 40+ to może byłeś w czasach, gdy tylko gdzieś redbull stał
  • Odpowiedz
@fizzly: ja pamietam bo piłem z kolegami, były w biedronce. Bodajże w 1 litrowej czy 1,5 litrowej był wtedy tiger. Jak patrzę według wikipedii mam racje 2002-2003 rok.
  • Odpowiedz
@hekktik: @Shatter:
Should I avoid energy drinks because of their caffeine content?

Energy drinks have a bad reputation for their caffeine content, but in reality they contain 80mg of caffeine per 250ml – that’s less than a mug of instant coffee, which has 100mg, and only slightly more than a mug of tea, which has 75mg.

However, there are other reasons why you might want to avoid energy drinks. They can contain nearly seven teaspoons of sugar in one 250ml can – that’s the maximum amount we should be consuming in a whole day. So if you enjoy energy drinks, choose
  • Odpowiedz
@Shatter: energetyki nie są tak niezdrowe, jak piszesz - o ile poza tym prowadzimy w miarę zbilansowaną dietę.

Bardzo szkodzą, gdy się ich pije kilka dziennie a najgorzej, gdy w połączeniu na co dzień z alkoholem, produktami słodzonymi i wysokoprzetworzonymi.
  • Odpowiedz
@xdTM: dodatkowo ilosć wody w energetyku + tauryna mniej wpływają na odwodnienie/zagrożenie dla serca. Na plus kawy jest inna kinetyka wchłaniania tej kofeiny
  • Odpowiedz
Jak zwykle na wykopie nawet nie sprawdzicie niczego przed wypowiedzeniem się


@xdTM: ale co tu sprawdzac typie, przecietny ernergetyk ma x roznych skladnikow, kawa nie. o czym chcesz dyskutowac
  • Odpowiedz

I które z tych składników są takie szkodliwe? :) Konkretnie, który i w jakiej ilości.
A że szur jesteś to pokazałeś kilka razy ;) czekał na bełkot i jąkanie w swoim wysrywie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@xdTM: tu chyba ktoś wziął najwyższa wartość dla kawy, bo ja widzę całkiem inne wersje tej zawartości. Półlitrowy monster ma natomiast 150 z tego co wygooglowalem. Więc nawet biorąc twoje dane - jeden monster to dwie kawy. Cztery kawy dziennie pite przez nastafka to chhba sporo.
  • Odpowiedz
@Shatter: Ja pije praktycznie codziennie przed praca bo faktycznie daje to kopa, kawe moge mocna wypic a nawet dwie pod rzad i nawet w połowie mnie tak nie pobudzi jak jeden energol. A co do szkodliwości to w dużej mierze mit jak wyżej napisano. Monstery w tym przodują ale mi zwyczajnie nie smakuja, wole klasyczne red bulle.
  • Odpowiedz