Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 47
Skąd ta moda na energole? Dzieci po 13-15 lat piją to gówno nieświadomie? Ja o ich szkodliwości wiedziałem już w podstawówce - szkodzi na serce, a ostatnio dowiedziałem się, że podobno szkodzą też na wątrobę. Mam wrażenie, że ludzie piją to w jakichś ogromnych ilościach. Kiedyś były małe red bulle, jednego ktoś wypił i tyle. Teraz 2-3 puszki monstera po 500 ml to norma. Na uczelni mam typa, który praktycznie co zajęcia otwiera to gówno XD
#energetyki #dieta #jedzenie #jedzzwykopem #zdrowie #redbull #monster #takaprawda #bekazpodludzi
Shatter - Skąd ta moda na energole? Dzieci po 13-15 lat piją to gówno nieświadomie? J...

źródło: comment_1657716335fgKDBisqb8rS4t4evL6MJ2.jpg

Pobierz
  • 52
@hekktik: @Shatter:
Should I avoid energy drinks because of their caffeine content?

Energy drinks have a bad reputation for their caffeine content, but in reality they contain 80mg of caffeine per 250ml – that’s less than a mug of instant coffee, which has 100mg, and only slightly more than a mug of tea, which has 75mg.

However, there are other reasons why you might want to avoid energy drinks. They
@Shatter: energetyki nie są tak niezdrowe, jak piszesz - o ile poza tym prowadzimy w miarę zbilansowaną dietę.

Bardzo szkodzą, gdy się ich pije kilka dziennie a najgorzej, gdy w połączeniu na co dzień z alkoholem, produktami słodzonymi i wysokoprzetworzonymi.
Jak zwykle na wykopie nawet nie sprawdzicie niczego przed wypowiedzeniem się


@xdTM: ale co tu sprawdzac typie, przecietny ernergetyk ma x roznych skladnikow, kawa nie. o czym chcesz dyskutowac
@Shatter: Ja pije praktycznie codziennie przed praca bo faktycznie daje to kopa, kawe moge mocna wypic a nawet dwie pod rzad i nawet w połowie mnie tak nie pobudzi jak jeden energol. A co do szkodliwości to w dużej mierze mit jak wyżej napisano. Monstery w tym przodują ale mi zwyczajnie nie smakuja, wole klasyczne red bulle.