Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wiem że takich pojawia się mnóstwo ale teraz dotyczy mnie bezpośrednio więc wybaczcie dubla.. Co sądzicie o kierunku computer science na agh?
Skończył ktoś? Warto? Czy lepiej iść na UJ, politechnikę czy inny kierunek agh? Jeśli warto się w to pakować to macie jakieś porady dla świeżaka?

#programowanie #krakow #programista15k #agh #studbaza #studia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ce82b505b65ae0e40f5551
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 13
@Fbubepe: Ciężko to może będzie miał z powodu nadchodzącego kryzysu, chociaż jak skończy studia to pewnie już będzie po ptokach. Nie sądzę, żeby ktoś z ogarniętą wiedzą i po dobrej (na polskie standardy) uczelni miał problem ze znalezieniem pracy. 90% tych, co się pchają, bo usłyszeli o hajsie, do niczego się nie nadaje.
computer science na agh


@AnonimoweMirkoWyznania: który wydział czy czy stosowana czy czysta?

Jestem czystej informatyce na starych samogłoskach po AGH 10 lat. Na pierwszym roku 3/4 ludzi wcześniej z programowaniem nie miała do czynienia.
Z 200 osób wtedy do końca 5 roku przetrwało około 100 (ale teraz inne czasy).

Te 5 lat (nawet ostatni rok) było ciężko i było cały czas co robić za wyjątkiem jednego bodajże 5 albo 6 semestru
OP: @kobrys13: dzięki za odp, to jest kierunek na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej, sylabus wydaje się spoko (zwłaszcza przedmiot software studio mi się podoba)

@Fbubepe: nie z czapy, interesuję się tematem (po liceum, matinf) dlatego chcę to studiować
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania: kończyłem Automatykę jeszcze na starych samogłoskach (EAiE). Nauczyłem się tam wszystkiego i jednocześnie niczego. Bardzo szeroki program, chcieli zachaczyć o każdą dzidzine z automatyki, programowania, elektroniki, sterowania. Jednocześnie nie było nacisku żeby czegoś nauczyć sie dobrze. Niemniej studia wspominam dobrze. Poza paroma tragicznymi wykładowcami kadra była w miarę ok. Ciężko było odpaść, z prodziekanem dało sie zawsze dogadać i jakieś 80% osób skończyło studia. Równolegle do mojego kierunku była też
@AnonimoweMirkoWyznania: 8400 za semestr i nauka jak rozumiem po angielsku prowadzona przez polskich wykładowców. Mi studia po ang w PL kojarzą się z takimi lajtowymi studiami gdzie podszkolisz angielski ale z wyciągnieciem z tego takiej wiedzy jakby studia były prowadzone po polsku to może być problem.
na starych samogłoskach


@kobrys13: ci to znaczy?

Z 200 osób wtedy do końca 5 roku przetrwało około 100


Oceniasz że to dużo czy mało? U mnie na mechanicznym inż skończyło jakieś 30%, około 10 lat temu

od razu wpadłem do dobrej organizacji jako regular i po 2 latach zaangażowania już senior.


Nieźle, ja po 2 latach zastanawialem sie czy it jest w ogóle dla mnie ( ͡° ͜ʖ ͡