Wpis z mikrobloga

Wołam plusujących ten wpis:
https://www.wykop.pl/wpis/66608335/80k-pln-szort-eurpln-na-1-20-albo-w-#!$%@?-albo-h/236331883

Mam nadzieję, że dobrze to zrobię, bo to pierwszy raz. Skopiowałem listę plusujących do excela i dodałem @ do loginów.

Dostałem #!$%@?, chociaż było blisko.

SL miałem na 4,8459 co dało 1% kwoty
Strata wyniosła: 16 625 PLN

TP miałem na 4,7015 co miało dać 2% kwoty.
Zysk miał wynieść: 33 915 PLN

Takich wartości staram się trzymać, w tym przypadku mogłem jednak SL przenieść wyżej ponad 4,8500, ale spodziewałem się, że odbije szybciej dzięki EURUSD.

Dostałem wiele pytań we wpiscie i na priv, zatem tłumaczę.

Short EURPLN: jest to pozycja "krótka" typu sprzedaj. W tej opcji liczę, że PLN umocni się względem EUR czyli EURPLN będzie spadać. Zatem "pożyczam" od brokera na lewarze EUR i od razu SPRZEDAJĘ to EUR licząc, że kupię więcej EUR i oddam te pożyczone a różnica kursowa pozwoli zarobić PLN.

SL: stop loss - czyli miejsce, w którym broker z automatu zrealizuje moją stratę i nie pozwoli bym tracił więcej. W tym przypadku SL był ustawiony za nisko, gdyż kurs doszedł do wartości 4,850290 czyli niewiele więcej niż SL, który ustawiłem. Gdyby SL ustawił na poziomie 4,8503 to pozycja cały czas byłaby aktywna.

TP: take profit - czyli wartość dla której broker zamknie mi pozycję z zyskiem 16 625 PLN, 2% kwoty rozegrania.

Mam nadzieję, że dobrze to wytłumaczyłem.

Obecnie kurs wynosi blisko 4,8 PLN, więc gdyby nie za nisko ustawiony SL to byłym na minimalnym minusie pozostając w zleceniu. Będą jajca jak przez te parę pipsów SL kurs jednak doleci do mojego TP :)

Żeby nie było, że Mirek tylko wtopił to coś nie coś w ostatniej dobie miałem na plus, wcześniej dużo zarobiłem na pozycji SPRZEDAJ / SHORT na ropie.

#waluty #gielda
  • 47
Mam nadzieję, że dobrze to zrobię, bo to pierwszy raz. Skopiowałem listę plusujących do excela i dodałem @ do loginów.


@ostatniwrankingu: niestety nie ma tak prosto, bo tylko pierwszych 50 osób z komentarza/wpisu zostaje zawołanych. Jaa chcesz zawołać więcej, to musisz rozdzielić na osobne komentarze po max. 50 osób

https://www.wykop.pl/najczesciej-zadawane-pytania/odpowiedzi/konta-uzytkownikow/4/#slyszalem-ze-istnieja-limity-nalozone-na-dodawanie-komentarzy-i-znalezisk-jakie-to-limity-i-od-czego-zaleza