Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Leithain: ten wykres został sporządzony na podstawie "przeciętnego" wynagrodzenia, czyli średniej, a ta stawka jest kompletnie oderwana od rzeczywistości. Jeśli chcesz coś analizować musisz opierać się na medianie
  • Odpowiedz
@Viado: mam nadzieję, że za kilka miesięcy rata dojdzie ci do 6 tysięcy albo i więcej. A potem bankructwo.
Jeżeli ludzie pakują się w kredyty na korek na 0% stopie (przy zmiennej stopie procentowej) to ten naród jest już stracony.
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: Wiesz co ja robię jak mi się nie podoba umowa? Nie podpisuję jej xD
Niektórym to widzę w umowie możnaby zawrzeć, ze będą go ruchać bez poślizgu 6 dni w tygodniu, ale to w sumie nie tak źle, bo bynajmniej nie 7 dni
  • Odpowiedz
@milvanb: ale #!$%@? jak #!$%@? xddd i jeszcze masz 600 plusow, jestem ciekaw kim wy jestescie ze takie bzdury piszecie... W kazdym noralnym kraju masz opcje wziecia kredytu ale tylko w Polsce masz tak dojechane odestki od kredytu na wlasny dom...
  • Odpowiedz
Wiesz co ja robię jak mi się nie podoba umowa? Nie podpisuję jej xD


@niochland: Generalnie wszystkie umowy na kredyt hipoteczny są bardzo zbliżone, to nie jest tak że OP wziął kredyt oparty o wiborze a w sąsiednim banku były jakieś "ładne" umowy z innym wskaźnikiem.
Tak że wyboru nie ma i nacisk na zmiany tutaj jest zasadne. Z twoim podejściem na wysokie oprocentowanie pracy też nie ma co narzekać bo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Viado: nikt wam nie kazał brać kredytów ze zmienną stopą ¯\_(ツ)_/¯ poza tym co ma PiS z tym wspólnego?
  • Odpowiedz
@Viado: tak na prawdę to „odwrotna lichwa” bo stosunek inflacji do oprocentowania powoduje że wychodzisz na tym lepiej niż bank co ci kredy dał.


Lichwa to inflacja dla szaraczków co maja kasę na koncie
  • Odpowiedz
nikt wam nie kazał brać kredytów ze zmienną stopą ¯_(ツ)_/¯ poza tym co ma PiS z tym wspólnego?


@Folmi: W Polsce nie ma dostępnych kredytów hipotecznych ze stałym oprocentowaniem na cały okres, max to 5 lat. PiS ma to z tym wspólnego że od kiedy pamiętam był przeciwko strefie euro.
  • Odpowiedz
@Leithain: ten wykres został sporządzony na podstawie "przeciętnego" wynagrodzenia, czyli średniej, a ta stawka jest kompletnie oderwana od rzeczywistości. Jeśli chcesz coś analizować musisz opierać się na medianie


@Dakkar nie jest kompletnie oderwana. Mediana cały czas jest w okolicach 80% średniej, więc obserwując zmiany średniej można z powodzeniem szacować zmiany mediany.
Leithain - > @Leithain: ten wykres został sporządzony na podstawie "przeciętnego" wyn...

źródło: comment_1657640939PQHLlvMki5i8ChjnNKA246.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Leithain: nie wiem czy zauważyłeś ale nawet na wykresie który przesłałeś mediana z roku na rok coraz bardziej ucieka średniej, a dodatkowo przedstawia lata do 2021 czyli jeszcze przed tym jak zaczęła się jazda bez trzymanki.

Niemniej jednak skoro średnie wynagrodzenia nie nadążają za inflacją, to realne a więc oparte na medianie wynagrodzenia nie nadążają za nią tym bardziej
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: Przejść na stałe stopy można było w każdej chwili od kilku lat i nie miało znaczenia kiedy brałeś kredyt. A te 5 lat stałych stóp daje tak czy siak dużo. Po 5 latach masz już inny poziom płac, spłacone część kapitału i możliwość nadpłaty w tym czasie. Nawet jak po 5 latach masz wyższe stopy niż gdy brałeś stałe to nie są one tak bolesne jak przy nowym kredycie.
  • Odpowiedz
@GrochenMochen: a dlaczego porownujesz Polske do innych, bardziej stabilnych panstw, w ktorych nie ma DNA sojuzu? Dlaczego za wszelką cenę kazdy myśli, że w każdym kraju mogą być Niemcy, albo jakaś Szwajcaria, tylko jakimś cudem to oni mają przemysł, a Polacy nie mają nic.

Gdyby były kredyty podobne do tych państw, o których Ci się śni, to musielibyśmy mieć stabilność państwa od kilku dekad. My stabilne państwo mieliśmy kilka lat, a
  • Odpowiedz
Super, prawie 4.5k raty z czego 4.3k odestek za relatywnie tanie mieszkanie w moim mieście. Przecież to jest lichwa. A tymczasem ludzie masowo wychodzą na ulice tylko jak julki nie mogą się skrobać albo jak jest marsz LGBT. Ten naród już jest stracony.


@Viado: kazal ci ktos kupowac nowe mieszkanie? Mogleś kupic mieszkabie z rynku wtornego o wiele, wiele taniej.
  • Odpowiedz