Wpis z mikrobloga

piękna stypa na tagu, dziękuje pan stópkarz. Lament świętokrzyski wybitnych analityków, koniec świata i upadek państwa, bo podniósł trochę mniej. #!$%@?, że kredyciarze mają już #!$%@?, że inflacja wynika głównie z cen ropy naftowej, trzeba wincyj #!$%@?ć kredyciarziom bo sobie pan anon z portalu vikop.pl nie kupi mieszkania. No nic, dalej sobie nie kupicie, od wrzesnia efekt bazy i spadająca inflacja. Wybitnie sie czyta wasze katastroficzne wysrywy, prawie jak w marcu 2020.

#nieruchomosci
  • 17
@jozef-dzierzynski: Ty naprawdę nie rozumiesz, że tu chodzi siłę waluty i próbę zaprzestania odpływu kapitału? Może zawali ci się światopogląd, ale Glapa ma w dupie was kredyciarzy. Patrzy tylko na walutę i nadchodzącą (albo już obecną) recesję. Na ten moment wybrał wariant ratowania gospodarki kosztem słabszej waluty. W krótkim terminie doprowadzi to do słabszej recesji i wyższej inflacji, ale w długim może zdemolować gospodarkę jeśli faktycznie PLN będzie traktowany w kategorii
próbę zaprzestania odpływu kapitału?


@Infernal123: ale rozumiesz że im słabszy złoty tym tansi jesteśmy i bardziej opłaca się u nas produkować?

Sam mam masę znajomych, którzy po dzisiejszej decyzji jeszcze mocniej wywalają PLN do kosza i wchodzą w inne waluty.


czyli mówisz że masz znajomych ktorzy w najgorszym mozliwym momencie pozbywaja sie PLN i jeszcze sie tym szczycisz?

Ty naprawdę nie rozumiesz, że tu chodzi siłę waluty i próbę zaprzestania odpływu
@jozef-dzierzynski: A to jak jesteśmy tańsi to zajebiście, każdy Polag się ucieszy z 20-procentowej inflacji i spirali cenowo-płacowej XD Spadek zaufania do waluty to nic dobrego i to mi wystarczy. A obecnie większość ludzi z kapitałem patrzy na PLN w kategorii śmiecia. Takie procesy jak spadek inwestycji tworzą się latami, a jeszcze nawet nie doszliśmy do bezrobocia, więc co mam ci pokazać. Polskie zaplecze polityczne, sytuacja gospodarcza i geopolityczna nie będzie
A to jak jesteśmy tańsi to zajebiście, każdy Polag się ucieszy z 20-procentowej inflacji i spirali cenowo-płacowej XD


@Infernal123: lepiej mieć 20% inflacje i prace niż jej nie mieć. Inflacja jest spowodowana głównie przez wzrost cen paliw, a że ropa już tanieje to i inflacja też powinna zacząć spadać. Zresztą niedługo dobijemy do roku od początku podwyższonej inflacji - efekt bazy obniży odczyty.

A obecnie większość ludzi z kapitałem patrzy na
@jozef-dzierzynski: Nie, nie postawiłem na to pieniędzy. Akcje polskie dalej mam i mieć będę (spółki zarabiające w walutach obcych). Tym bardziej, że jednak zamierzają bronić gospodarkę przed recesją kosztem inflacji. A jeśli chodzi o inflację: no cóż, szukam roboty w EUR lub USD, bo na szczęście IT daje spore możliwości w tym kraju. Jasnym jest, że inflacja zacznie opadać po tych szokach gospodarczych, ale dalej będzie wysoka i podbijała obecne ceny.
Szkoda mi tylko patrzeć na to co się dzieje w tym kraju rządzonym przez emerytów i patusów z wiosek.


@Infernal123: sugerujesz że w innych krajach regionu nie ma inflacji? W Czechach jest 16% za maj, tam też patusy i emeryci? Inflacja to problem globalny, jest i u nas, i w Niemczech i w USA.

Dlatego mówię zobaczymy, bo bardzo dużo ryzykują.


I tak robią lepiej niż zażynanie całej gospodarki stópkami ku