Wpis z mikrobloga

widzę, że mało o procesie zatrudniania wiecie.

Jak spływają CV na dane stanowisko to jak myślicie kto je w pierwszej kolejności czyta i selekcjonuje


@Vincenzo: No oczywiście, preselekcja jest u HR lub/i head hunterów. Pisałem o samym zatrudnieniu (czyli po rozmowie kwalifikacyjnej), ze nie ma nic do gadania.

A o samym procesie trochę wiem bo właśnie "byłem tym manago" i w zależności od firmy i stanowiska albo rekomendowałem "tak" lub "nie"
widzę, że mało o procesie zatrudniania wiecie.

Jak spływają CV na dane stanowisko to jak myślicie kto je w pierwszej kolejności czyta i selekcjonuje? Zatrudniający manager? On ma od tego właśnie taką HRówkę. Jak się jej nie przypodobacie to manager nawet na oczy nie zobaczy Waszego CV.


@Vincenzo: tak się składa, że wiem na pewno więcej od ciebie. Ona ma za zadanie sprawdzić CV pod kątem formalnych wymogów i tych, które
@sikalafou: rola HRow w rekrutacji to w ogole dla mnie zagadka. Na stanowisko na ktore przychodzilem do firmy w ktorej pracuje bezwzglednie wymagane bylo wyksztalcenie wyzsze (kierunek zwiazany z finansami/ekonomia) i przynajmniej dwa lata doswiadczenia w finansach. Ja doswiadczenia mialem 8 lat, ale prowadzenia serwisu rowerowego, a wyksztalcenie srednie. Nawet jakbym mial wyzsze to zaczalem studia na kierunku anglistyki a nie finansow/bankowosci xD. I ktos, kto to CV dostal do weryfikacji