Wpis z mikrobloga

Wygląda to strasznie, parę najbliższych lat będzie tragedią dla wielu osób.

Czy dałoby radę utrzymać inflację w celu inflacyjnym w obecnych czasach? Pewnie nie ale by nie było takiego armagedonu jaki widzimy teraz. (Cel inflacyjny to 2,5% +/-1%)

Więc dziękuję rządowi i RPP za to, że #!$%@? sprawę, a obywatele poniosą konsekwencję.

Inflacja zjada dwie roczne wypłaty, jak ktoś ma kredyt to sam widzi o ile wzrosło, a rząd mówi, że jest zajebiście.

#inflacja #bekazpisu #gielda #zalesie
Pobierz
źródło: comment_16567404697Es7A1QKFAxN0o65Jq5geA.jpg
  • 70
@adrwas: Moja nadzieja już umarła że coś tu będzie lepiej, kasa jest #!$%@? i rozkradana na wszystkie strony a i możliwości zarobkowania państwa same się ograniczają poprzez promocję patologii socjalnej i #!$%@? przedsiębiorczości że aż huczy.

Mam znajomego który nigdy, ani jednego dnia nie był w pracy a jest po 30, paczki z mopsu i wszelkie inne pomoce ma obcykane lepiej niż urzędnicy.

I tego jest coraz więcej,ludzie już sobie odpuszczają
@Niebieski40: Bez przesady, 20 lat temu nie żyło się lepiej, to bzdura. Aktualnie społeczeństwo żyje na dużo lepszym poziomie, stać ludzi na więcej, co prawda to zwykły konsumpcjonizm, ale już o mieszkanie czy dobry samochód już ciezej niż kiedyś.
@Niebieski40 jestem calkowitym przeciwieństwem wyborcy pisu. I jakbys swiata nie widzial, nie oszukasz ze ludziom zylo sie lepiej 20 lat temu niz teraz. Pomijajac fakt ze gdyby nie nieudolny obecny rząd, moglibysmy byc w o wiele lepszej sytuacji.
@adrwas: największy błąd PO: nie zdążyli przyjąć euro przed oddaniem władzy.


A jak mieli przyjąć skoro to nie zależy od widzimisię władzy?

To że Polska ma własną walutę jest akurat czym dobrym i nie tutaj leży problem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adrwas: to było zaplanowane, żeby inflacją spłacić koronawirusa, tylko nikt nie przewidział wojny i sprawa wymknęła się spod kontroli ( _)

@UnitrA: co kierwa? xD przecież oni od wywiadu USA o wojnie wiedzieli już listopad/grudzień 2021, a przesłanki o niej były pół roku wczesniej. Przestańcie w końcu usprawiedliwiać nieudaczników z pisu wojną xD
tak, tylko właśnie od kilku lat przestaje nam tak szybko rosnąć stopa życiowa w przeciwieństwie do tempa rozwoju 20,15 czy 10 lat temu..


@Niebieski40: Jeszcze a propos: piszesz o dystansie, prędkości czy przyspieszeniu?

Bo jak dla mnie to jak jest teraz to właśnie zasługa ostatnich 20 lat. Rozwój wydarzeń nie napawa optymizmem, ale poziom życia jest dużo lepszy i jest "na razie" bezpieczniej niż było wtedy.
To się zdziwisz bo akurat w mieście wojewódzkim znajdziesz sporo osób 90-95 którzy tak naprawdę nie maja na kogo głosować bo pamiętają stare PO, lewica #!$%@? cyrki co chwile wiec zostaje tylko PiS - jest #!$%@? ale stabilnie. Nie ma dobrej alternatywny niestety dla ludzi 90-95, jedynie emigracja


@KOLEGAMAMY: Tu nawet nie chodzi jedynie o stare PO, tylko o obecne. Z jakiej racji, będąc w tym przedziale, miałbym na nich zagłosować?