Wpis z mikrobloga

Katastroficzny odczyt PMI połączony z rekordem inflacji. Widać skuteczność podnoszenia stóp %. Zniszczenie gospodarki połączone z wysoką inflacją.
Tak jak cały czas powtarzałem, mamy do czynienia z inflacja podażowa na którą podnoszenie stop ma niewielki wpływ i to ze podniosą teraz o 150 bp spotęguje tylko nastroje recesyjne a inflację obniży w niewielkim stopniu…
Gratuluję NBP #nieruchomosci #gielda
  • 31
@marek-krakuw: Nie mam kredytu pod korek, akurat dla mnie wysokie stopy są korzystne bo mam aktywna netto ulokowane m.in w obligi o zmiennym %, wiec akurat polityka NBP jest dla mnie neutralna lub nawet korzystna bo chce kupić stalokuponowe obligi i czekam na peak oczekiwań stop %
@Kanapaisofawjednym: a co to oznacza wysoko podniosły? wiesz, ze rynek oczekuje stop na poziomie 11 na wegrzech, a oni mają 3-4pp niżej? i wiesz jak oni zeszmacili forinta? to jest ten idealny świat? Stopami procentowymi walczyc sie o sile waluty. gorzej, ze pisowcy zadluzyli ten kraj na najnizszych oplatach i kazda podwyzka stop, to wiecej odsetek panstwa. a to oznacza wieksze podatki / obciazenia.
Musi przyjsc recesja, gleboka. Nawet jesli tego
@filip-zaluski: nie rozumiesz jednego: ty uważasz że jest jakiś magiczny sposób na wyjście z zapaści gospodarczej zafundowanej nam przez PIS, przez drukarki chodzące na full i rozbuchany socjal. Nie, wszyscy mamy #!$%@? i wszyscy odczujemy katastrofalne skutki rządów PiS. Wszyscy za to zapłacimy. Ale podnoszenie stop jest w tej sytuacji dobrym krokiem, mniejszym złem, które sprawi że szkody będą mniejsze niż przy dalszym niekontrolowanym rozdawictwie i lokatach na 0%.

I nie
pewnie, obniżmy


@adrwas: a gdzie OP pisze o obnizeniu? Dlaczego ktos kto nie potrafi czytac ze zrozumieniem bierze sie za jakiekolwiek analizy ekonomiczne, nie posiadajac wczesniej podstawowych umiejetnosci?