Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie to życie w Polsce bez żadnych perspektyw. Zarabiając 3,5k nie da się #!$%@? żyć a oszczędnościach nie ma co mówić bo Inflacja wszystko #!$%@?. Mam 20 lat i totalnie mam dość tego życia. Nie dziwie się , że młodzi popełniają samobójstwa.No bo po co żyć jak robal i zarabiać tylko na jedzenie i opłaty mieszkania.
#pracbaza #zycie #polska #januszex #feels #depresja #dosc
  • 114
  • Odpowiedz
@Qwerti69: 3,5k na start to dla Ciebie źle? to ile byś chciał zarabiać? 10k? Za to, że nic nie potrafisz i wszystkiego trzeba uczyć? Przez tę ulgę dla młodych i tak macie super bo zarobicie więcej niż najniższa krajowa i już zarabiasz więcej niż 30-40% w naszym kraju z dykty. Już to widzę jak w wieku 26 lat będą wielkie oczy i szok bo państwo zabiera 1/3 wypłaty xD Ja
  • Odpowiedz
@Qwerti69: miras, znajdź sobie różową (albo niebieskiego, jak wolisz), od zawsze życie nabiera więcej ekonomicznego sensu, gdy z kimś tworzysz gospodarstwo domowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Qwerti69: XD ale ci sie janusze zesrali pod wpisem. Jakim prawem w ogóle narzekasz? Masz prace to morda w kubeł, ja w 1972 mieszkałem w jeziorze i pracowałem ZA DARMO. Heh, gdybyś wtedy był w latach 2000 jak było potężne bezrobocie to byś nie dał rady hehe kto był ten wie heh. Popracujesz jeszcze z 5 lat, odłożysz trochę, w soboty do kołchozu pójdziesz i może właśnie za te 5
HausHagenbeck - @Qwerti69: XD ale ci sie janusze zesrali pod wpisem. Jakim prawem w o...

źródło: comment_1656680800QTi1DTleraEuqMWCibXMb1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@sikalafou:
@bibr:

OP ma rację, #!$%@? daje wasze gadanie. Mam prawie 27 dychy na karku i #!$%@? mi dało wykształcenie/kursy jak każdy "Panie tyle to nie mogę zaoferować, ale najniższą krajową już tak" #!$%@? że znasz się na robocie i masz potencjał. Na dom nie ma człowiek zdolności, w małym mieście jak zarabiasz 4k na rękę to jest cud gospodarczy i weź teraz miej zdolność na M2, na
  • Odpowiedz
Zawsze bawi mnie jak inni ludzie porównują dzisiejsze czasy to dawniejszych czasów, lat. Czy tak trudno zrozumieć, że jeszcze nawet pare miesięcy temu było znacznie lepiej, a perspektywy młodych ludzi i po prostu ludzi, będą z miesiąca coraz gorsze? Co w tej dyskusji ma komuś dać #!$%@?, że kiedyś to było gorzej, eee aaa nie narzekaj dzieciaku. My po prostu chcemy żyć lepiej i wiemy, że tak można, ale nasz rząd przyczynia
  • Odpowiedz
@sikalafou: Rada z dupy, a nie mądra. Już widzę jak 30mln Polaków właśnie staje się programistami i nic się nie dzieje. Druga sprawa, nie każdy lubi klepać w klawiaturę kod, ale to też nie znaczy że skoro pracują fizycznie to mają być traktowani i cenieni jak śmieci.

Sam porobiłem uprawnienia spawalnicze, bo lubię to ale widząc ile w naszym kraju oferują (w moim rejonie to tylko cudowne 2.3k i to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Qwerti69: gdybym miał tą wiedzę 10 lat temu, co mam teraz to wyjechałbym z tego kraju bez żalu, a dziś byłbym co najmniej 200k€ do przodu i posiadał dwa mieszkania. Jesteś na początku drogi zawodowej, więc wszystko przed tobą. Naucz się języka na poziomie minimum B1, i wyjeżdżaj i nie oglądaj się za siebie. Kierunki to Austria, Niemcy, Francja, Szwajcaria, Belgia, Holandia, Dania, Irlandia, Walia, Szkocja, Islandia, Norwegia, Szwecja, Finlandia.
  • Odpowiedz
@Qwerti69: trochę Cię rozumiem a trochę mam 34 lata i pamiętam jak było 10 i 15 lat temu. Teraz jest zajebiście w porównaniu z tamtym czasem. Wtedy były niskie zarobki i gówno wszędzie. Teraz nawet jak zarabiasz niewiele tj. minimalną to i tak możesz wyżyć - pokój plus opłaty, jedzenie ubranie itd.
Natomiast mając 3,5 na rękę to już jest nieźle. Możesz odłożyć spokojnie 3-5 tysięcy rocznie.
Ciężko liczyć, że
  • Odpowiedz
@Qwerti69: Nie martw się OP, nie jesteś sam w takiej opinii. Osobiście uważam, że ten kraj powinno się zaorać, wypalić do gołej ziemi i zasypać solą, aby nic więcej tu nie wyrosło.

To jest kpina, że stażysta w Niemczech w ASO zarobi więcej niż ty z papierami/kursami i 5 lat doświadczenia. xD śmiech przez łzy.
  • Odpowiedz
@enzote2 rzecz w tym, że u nas w ch#j ciężko jest się wbić nawet na gowno staż w zawodzie za psi ch#j
Większość ludzi do 30 lvl pracuje w jakieś gowno robotach poza swoim wykształceniem i poniżej swoich kompetencji.
  • Odpowiedz