Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie to życie w Polsce bez żadnych perspektyw. Zarabiając 3,5k nie da się #!$%@? żyć a oszczędnościach nie ma co mówić bo Inflacja wszystko #!$%@?. Mam 20 lat i totalnie mam dość tego życia. Nie dziwie się , że młodzi popełniają samobójstwa.No bo po co żyć jak robal i zarabiać tylko na jedzenie i opłaty mieszkania.
#pracbaza #zycie #polska #januszex #feels #depresja #dosc
  • 114
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qwerti69: koło 2012 ok 1500 miesięcznie mi starczyło na życie gdzie wychodziłem na miasto co weekend często jadłem na mieście (co prawda jako studenciak). w ostatnim czasie wydaje ponad 3k miesięcznie mimo że na miasto na jakieś imprezy wychodzę raz na miesiąc więcej gotuję w domu i rzadziej kupuje książki czy jakieś gry XD
  • Odpowiedz
@ImYourPastClaire: do ciebie też się #!$%@?ę wy wszyscy chyba macie po 25 lat xD w 2010 roku z pracy za najniższa młoda osoba mogła wynająć kawalerkę i się jakoś biednie utrzymać w tej chwili na pokój ledwo starczy xD standard życia się obniżył w #!$%@? i nie ma o czym gadać mam 30 letnia szwagierka która nie ma chłopa zarabia 4k plnow i nie jest wstanie sama mieszkać jeżeli nie chce
  • Odpowiedz
@bibr: @sikalafou: Na takich jak wy to chyba można bez problemu pluć, a wy będziecie udawać, że deszcz pada. Jakie młodzi ludzie mają w tym kraju perspektywy? Odpowiem - żadne. Że jeszcze ktoś to plusuje...
  • Odpowiedz
@Sweet_acc_pr0sa: jeez mam 37 lat... jeżeli mieszkałeś w kawalerce w czasach studenckich o gratki ale mnie było pierwsze stac na wynajmowanie mieszkania samemu po 30tce i to okazyjnie. a mogę zaznaczyć że nie zarabiałem nigdy najmniejszej krajowej. witaj w Krakowie czy innym dużym mieście - tu jest drogo! ja mając 20 lat mieszkałem w dwupokojowym mieszkaniu w 4 osoby, żeby nas było stać.
  • Odpowiedz
@murmurlrl mam nadzieję, że bilet kupiony? Jeżeli nie jesteś w stanie tutaj w stanie zapracować na życie to zapraszam do "rajchu", gdzie po 10 latach pracując w gówno robocie jak nie jesteś wykształcony i mieszkaniu na dwóch pokojach ze swoją dziewczyną i 10tką obcych ludzi dorobisz się passata b6. To nie te czasy, że bez wykształcenia, albo fachu w ręku gdziekolwiek do czegoś dojdziesz. Skoro tutaj jesteś nikim to za granicą tym
  • Odpowiedz
Masz jeszcze od groma czasu, a oszczędności nie pojawiają się przez noc


@bibr: przy inflacji rzeczywistej 30-50%, a oficjalnej za chwilę 20% też ciężko żeby się pojawiły
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski jak ja sobie przypomnę co się robiło żeby zarobić mając 20 lat to aż mi się śmiać chce jak czytam te posty. To co mówiłem już dziś w jakimś wątku. Na FB siedzieć albo jakiegoś menela na YT oglądać to cały dzień, a praca to w rączki kole i najlepiej to 8h i ani godziny dłużej. Ja jak na swoje pierwsze auto potrzebowałem zarobić to na 6 do 14 robiłem na
  • Odpowiedz
@sikalafou: To co mówisz jest moim zdaniem o tyle ciekawe, że mam wrażenie że jest jednym z większych problemów sporej części młodych ludzi. Hajs i przepych na instagramie, przez co ludziom wydaje się że każdy dookoła lekko klepie 30k miesięcznie za nic a zycie spędza na podróżach i jeżdżeniu sportowymi wozami. I żal mi w #!$%@? ludzi którzy to chłoną, bo mam wrażenie że już za młodu strasznie wpadają w, nazwijmy
  • Odpowiedz
@ztck dokładnie tak jak mówisz kolego. Młodym się wydaje, że za samo przyjście do pracy należy się 10k, a po za tym nie trzeba nic robić xD za dużo YT i instagrama, gdzie zarabiają na glupkach, którzy ich oglądają. Chcą żyć ponad stan i dlatego im na nic nie wystarcza.
  • Odpowiedz
@ztck: społeczeństwo narzuca ogromną presję, nawet na wykopie pojawiały się wpisy wyśmiewające "nieudaczników" którzy mieli 30 lat i wynajmowali pokój a nie kawalerkę. A niestety chcąc wynajmować kawalerkę, kupić lepsze ciuchy, zainwestować w hobby trzeba zarabiać więcej niż 3k mies. Nie wspominając o diecie, kosmetykach itp.
  • Odpowiedz
@Matti28: Ale to trochę nie ich wina, młode umysły niestety są zajebiście chłonne (ja #!$%@?ę, brzmię jakbym miał 50 lat XDD) i jak od nastolatka w tym siedzisz to łatwo pochłonąć słabe wzorce.
  • Odpowiedz
@Matti28: Ale ja nie mówię, że za granicą jest lepiej, bo nie mam porównania. Mówię, że tutaj jest #!$%@?. Jak ktoś nie ma jumpstartu w postaci kapitału od starych, to jedyne czego się dorobi, to garba. A czym jest 3,5 tysiąca złotych w obliczu cen wynajmu? Trzeba jeszcze w coś się ubrać i mieć co jeść. Mieszkanie w pokoju z 10 nieznajomymi to egzystencja robaka, a nie życie.
  • Odpowiedz
@ztck jak się od dzieciaka ma wszystkiego w opór to pójście na swoje jest niemożliwe :D ja mając 18 lat i ucząc się w technikum sam nauczyłem się naprawiać samochód, który kupiłem za własne ciężko zarobione pieniądze i przeczytałem w opór książek, żeby go naprawiać, bo nie było mnie stać na mechanika, a na części dorabiałem na polu u rolnika we wsi obok xD dla młodych to śmieszne, ale po prostu mają
  • Odpowiedz